Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

Posloucham?
Kdotoe?
Zakladni myslenka dila nebyt ovce a nejit s davem se mi libila, dej byl taky prekvapive dobry, jen nekdy ty myslenky jednotlivych postav byly zbytecne dlouhe, dalo by se to celkove o pulku zkratit. Ale moje zatim nejdelsi prectena kniha. :)
Hm, to neni muj salek kafe. Ale tak hlavne ze se libilo. ;)
 
800 strankove dilo a vedle nikdo mou snahu ani neocenil! ;-) :-(
 
:-) Já bych byl pro to zavést i v real life :-)
 
citace z Mosaznaka ktera pobavila:

"Bylo rozhodnuto, že práva a obdobné odpovědnosti mají být poskytovány, ‚občanům’, a občany se mohli stát pouze ti, kteří přesahovali určitou úroveň inteligence. K protestům skutečně došlo, když někteří lidé neprošli, zatímco všechny UI a některá obzvlášť chytrá prasata ano."
 
Shigor Sanity is overrated 
 
dyť jsem tady před vánocema podobnou časovou linii dával minimálně dvakrát :-D
spic už jen wtf 
Vladimír Šindelář: Kriminální příběhy ze staré Šumavy
 
Uff dikes, posloupnost knizek dole pod grafem se dost hodi. Mam v tom univerzu co se tyce posloupnosti knih dost maglajz :)
 
Ono se to nezda, ale casove jsou pradori, prvni Cormac a Mosaznak dost daleko od Spatterjaye, cca 800 let...

 
Mě se celkem zamlouval i Cormac, ikdyž planety Masada a Spatterjay (a dění kolem nich) jsou samozřejmě lepší. Dobrej je Mosazňák.
 
Tak nejak, tam to bylo jeste - neprilis uveritelne, ale budiz - vysvetleno. I pajdulaci konaji relativne (prihmourime vsechny oci) logicky. Proto libilo vic nez prvni "Cormac", to je dost sragora, v srovnani.
Pokud si dobře vzpomínám, řádová "pohybová" technika byla zakázána plachtami jakožto mistní inteligencí a Řádové UI to respektují
Penny Royal s džainama na vás haranti nevděční, aby vás kapucín voholil byste zasloužili :-D
 
Ja zacal Orbusem, nasledne Pradorsky mesic a ted se uz druhy tyden prokousavam krz Cestu Sable Keeche, u ktere si obcas uzivnu. Celkove zajimave univerzum, pradoři jsou velmi ňuňu, ovsem kakaji obcas chaoticke situace a tezce uveritelne popisy udalosti (spickove kosmicke bitevni lode vs. oldschool plachetnice na Spatterjayi... tak urcite). Orbus z tech tri zatim jednoznacne vede, snad ten zbytek bude lepsi.
 
Toz - prectene vsechny dily Ashera - Spatterjay serie, a jako, slo to. Zacal jsem se serii Agent Cormac.... prvni "dil" serie "V pavučině" byla koncentrakovana nuda, dost nebavilo a musel jsem se k docteni celkem nutit. Druhy "Hranice Řádu" zatim vypada slibneji. Jinak vse takove neprilis propracovane misty dost derave rado-by hard+military sci-fi v jednotnem univerzu kdy v nasi galaxii jsou hvezdne soustavy "Radu" a vlady UI + odporem separatistu proti nemu, hranicni oblasti s anarchii a balkancovanim na pomezi konfliktu, a pak svety mimo Řádovou UI se vsim moznym ostatnim...
 
Froggery Kvák?! 
Jiné než jednička, tentokrát minimum válčení, autor se tady evidentně inspiroval ve francouzské revoluci, ale pořád bavilo a vypadá to, že trojka se zase vrátí i k vojenským tažením a výrobě sekané z vojáků pomocí kartáčů :)
 
Hele to ted obcas posloucham pri zehleni. Dala jsem to tchyni k narozeninam a ted mi to pujcila zpet, ze je to fakt moc pekny a ma pravdu.