Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

:-) Já bych byl pro to zavést i v real life :-)
 
citace z Mosaznaka ktera pobavila:

"Bylo rozhodnuto, že práva a obdobné odpovědnosti mají být poskytovány, ‚občanům’, a občany se mohli stát pouze ti, kteří přesahovali určitou úroveň inteligence. K protestům skutečně došlo, když někteří lidé neprošli, zatímco všechny UI a některá obzvlášť chytrá prasata ano."
 
Shigor Sanity is overrated 
 
dyť jsem tady před vánocema podobnou časovou linii dával minimálně dvakrát :-D
spic už jen wtf 
Vladimír Šindelář: Kriminální příběhy ze staré Šumavy
 
Uff dikes, posloupnost knizek dole pod grafem se dost hodi. Mam v tom univerzu co se tyce posloupnosti knih dost maglajz :)
 
Ono se to nezda, ale casove jsou pradori, prvni Cormac a Mosaznak dost daleko od Spatterjaye, cca 800 let...

 
Mě se celkem zamlouval i Cormac, ikdyž planety Masada a Spatterjay (a dění kolem nich) jsou samozřejmě lepší. Dobrej je Mosazňák.
 
Tak nejak, tam to bylo jeste - neprilis uveritelne, ale budiz - vysvetleno. I pajdulaci konaji relativne (prihmourime vsechny oci) logicky. Proto libilo vic nez prvni "Cormac", to je dost sragora, v srovnani.
Pokud si dobře vzpomínám, řádová "pohybová" technika byla zakázána plachtami jakožto mistní inteligencí a Řádové UI to respektují
Penny Royal s džainama na vás haranti nevděční, aby vás kapucín voholil byste zasloužili :-D
 
Ja zacal Orbusem, nasledne Pradorsky mesic a ted se uz druhy tyden prokousavam krz Cestu Sable Keeche, u ktere si obcas uzivnu. Celkove zajimave univerzum, pradoři jsou velmi ňuňu, ovsem kakaji obcas chaoticke situace a tezce uveritelne popisy udalosti (spickove kosmicke bitevni lode vs. oldschool plachetnice na Spatterjayi... tak urcite). Orbus z tech tri zatim jednoznacne vede, snad ten zbytek bude lepsi.
 
Toz - prectene vsechny dily Ashera - Spatterjay serie, a jako, slo to. Zacal jsem se serii Agent Cormac.... prvni "dil" serie "V pavučině" byla koncentrakovana nuda, dost nebavilo a musel jsem se k docteni celkem nutit. Druhy "Hranice Řádu" zatim vypada slibneji. Jinak vse takove neprilis propracovane misty dost derave rado-by hard+military sci-fi v jednotnem univerzu kdy v nasi galaxii jsou hvezdne soustavy "Radu" a vlady UI + odporem separatistu proti nemu, hranicni oblasti s anarchii a balkancovanim na pomezi konfliktu, a pak svety mimo Řádovou UI se vsim moznym ostatnim...
 
Froggery Kvák?! 
Jiné než jednička, tentokrát minimum válčení, autor se tady evidentně inspiroval ve francouzské revoluci, ale pořád bavilo a vypadá to, že trojka se zase vrátí i k vojenským tažením a výrobě sekané z vojáků pomocí kartáčů :)
 
Hele to ted obcas posloucham pri zehleni. Dala jsem to tchyni k narozeninam a ted mi to pujcila zpet, ze je to fakt moc pekny a ma pravdu.
J.P.B. - Mych 1000 zivotu
 
Nemate to nekdo elektronicky? Nasel jsem to o Vanocich ma chalupe po zeninym strejckovi
a je to velmi blizke k tomu, co psal Kenneth Roberts...
 
Ashera jsem cetl, jak vychazel cesky, ale Mosaznaka jsem si pozdeji dal chronologicky.
 
Mívám to podobně, čtu na telefonu a párkrát se stalo, že si takhle ležím, čtu, úplně cítím, jak mi padají oči, ale chci to dočíst, ptotože se schyluje k nějakému překvapení. Jak mi padají oči, tak víc mrkám a najednou mrknu a koukám, displej zhaslý. Jak může během jednoho krátkého mrknutí zhasnout displej, který má timeout 1 minutu, záhada :-D
jak už jsem tady psal link, tak jeď podle téhle časové linie, bude to asi ideálka.
Má to samozřejmě i dílčí série, které lze číst samostatně nezávisle, ale uvnitř série je potřeba dodržet chronologii. Tady máš odkaz na jednotlivé série, rozkliknutím se dostaneš detailnější popis, ale už na té přehledové stránce máš vypsané jednotlivé díly těch sérií chronologicky.