Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

Jedu už pátou knížku za sebou od Lee Childa ze série "bouchač überpolicista, ale nezávislý tulák Jack Reacher". Je to často dost na štíru s logikou a realitou, ale dobře se to čte, je to napínavé a hlavně konce kapitol neznamenají střih do padesáté třetí dějové linky, což nesnáším. Tady to pěkně navazuje a odsýpá.
Vtipné je, že na běhání teď poslouchám nějakou severskou detektivku a hrozně mi ty thrillery splývají :)
 
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
Postupně se to dost zlepšuje.
Rozečetl jsem to před týdnem a přijde mi to nejaké divně roztahané a ani ne moc vtipné, ani se nedivím, že jsi to odložil, taky s tím trochu bojuju. Ale už jsem v půlce, tak to.nějak doklepnu.
1984 vyšlo v novém českém překladu (např. "neolekt" místo "newspeak"), plánuju asi koupit, ale zatím jsem na knihu nenarazil.
Koupil jsem si Orwellovu Farmu zvířat v Levných knihách, kam jsem šel, když jsem v centru na někoho čekal. Znám to velmi dobře, ale zatím jsem měl jen půjčené od přátel či z knihovny, což jsem tímto napravil, protože jde o stěžejní věc. Je to nový překlad z roku 2021, ale přijde mi natolik podobný až stejný s tím předchozím, že rozdíl není moc patrný.
 
Artemis doposlouchána jako audiobook při běhání. No úplně špatné to nebylo, ale žádný zázrak.
 
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
The best of only...
Benedikt We live for The One, we die for The One 
jo uz jsem si vsiml :D
einy iudico ergo  sum
1k
 
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Máš si dát anglický titulky, mimo jiné nebudeš mít problém s kódováním :-). A seriál taky doporučuju, pro mě obzvlášť srdcovka, protože se tam každou chvíli poslouchají Queeni :-), zejména v posledním díle to je dost úlet.
ti se rozmázli o haldu ryb na dánici
ara Putin delendus est! 
Někde se mi válí i jako audio. Všechny tři formy jsou perfektní :-)
einy iudico ergo  sum
No moment, a co zbyvajici jezdci?
Ja to cetl uz kdysi davno, a mam pocit ze nedocetl, nevim proc. Nebo uz uplne zapomnel, cert nevi. (pamatoval jsem si nejake utrzky tak z prvni pulky). Serial mam stazeny, musim mrknout na kodovanii titulku - jsou nejake rozsypane.
To me prekvapuje, ze to nekdo cetl az ted. I ten serial podle knihy mi prijde celkem povedeny.
Terry Pratchett & Neil Gaiman - Dobrá znamení / Good omensZábavná knížka o (téměř) konci světa, Armageddonu, Antikristovi a tak. Plná anglického humoru, který ale zhusta využívá anglických reálií, takže se musí hodně toho domýšlet. I tak mi nejspíš dost narážek uniklo. Vystupuje Azirafal (anděl), Crowley (démon), Adam (antikrist), Pes (pes) lovci čarodějnic (dva), vzdálený potomek poslední upálené čarodějnice. Taky 4 jezdci Apoklypsy - Hlad, Válka, SMRT a Znečištění (Mor odešel po vynálezu antibiotik do důchodu).

4 z 5 pentagramů.
 
Jsem dočetl trilogii Veterán od Žambocha - připadlo mi, že každý díl byl lepší než ten předchozí, ale teda nějak to rychle utnul. Jako by mu v trojce nějak docházely nápady, co s tím. Imho to mělo docela potenciál na víc dílů, ale fakt mi to připadlo useklý jako když producenti utnou seriál pro nezájem. Žádný vysvětlení ničeho, ani vlastně pořádná záverečná bitka nebyla, to mě celkem zklamalo.
 
Shigor Sanity is overrated 
jak rika lucifer, prehajpovana sragora. nektery myslenky pekny, exekuce, hlavne v zaveru, dost desna. prestalo me to bavit ve chvili, kdy se vysvetlilo, jak funguje vsechna ta magie v ocich pozorovatele...
Predpokladam ze je to vetsine u Kauloah, ale ted ctu Airship Technology od Gabriel Alexander Khoury

...a predpokladam ze mi to nejakou dobu zabere.

Ted Chiang: Příběhy vašeho života + Výdech obednano - dikes danielsoft