Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

Shigor Sanity is overrated 
Lovci Monster - Memoary, od Johna Ringa, ne od Correii, pokud fakt chces divokou jizdu kulhanek style :) pokud te teda nebudou prilis nudit nektere pasaze kde se hlavni hrdina, hlavne zpocatku, vykecava a vypravi, byt me bavilo i tohle. Maminka mu rekla, nemel bys vycnivat, mel bys byt prumerny. Challenge accepted! Vite jak tezky je dostavat samy trojky? To musite ucitelovi fakt cist myslenky a da to neskutecne vetsi praci nez blbe jednicky...
(ja mam Correiovy knizky rad, ale zrovna ty monster hunters jako celek spis ne, resp prilis me sere obvykly hlavni hrdina, na druhou stranu i ty s owenem obcas obsahuji naprosto nadherne silenstvi, kde bezkonkurencne vede oprava zadniho rotoru Hindu za letu za pomoci orci techniky... ale prakticky cokoli od nej co jsem cetl (a cetl jsem vsechno co vyslo knizne) bylo lepsi. Monster Hunters jsou (umyslne) gun porno, obcas prekomplikovane, obcas divne.
Lucifer petaklic mi hacknul textik  V jednotě je síra!
jo, jak uz jsem psal - vylozene si to rika o pokracovani
Ten Transport Ledu od Raynoldse ... dobré to bylo. A fakt se to je konci hezky rozjelo, škoda, že to bylo utnuté tak brzo, na můj vkus to skončilo nějak moc urychleně. Já chci pokračování Janewayové ve Voyageru Světlany v Avengerovi :-D
 
Turambar Glaurung fuck off 
Dilvish byl oki, to hej.
Nemyslím kapitoly, ale celou knihu. Každá má nejmíň pět závěrů za sebou.
einy #NoLivesMatter  #Abort
 
einy #NoLivesMatter  #Abort
Kdyz on je Amber napodruhe uz dost nuda. Prvni cteni se da jeste brat jako ucebnice stinoveho cestovani, jenze pak se ctenar seznami s Chaosem, ktery umi to same a lepe, komplexneji. A pri pohledu zpatky je to cely o nejakym rozslapavani babovicek.

To takovy Stinovy Jack...
Benedikt We live for The One, we die for The One 
ja vim ze je to stare, ale feistovo knizky podle mne maji dobry spad od zacatku knizky a dresden vetsinou taky
neprihlaseny_OC  
Nebyl. Amber jsem nedokázal dočíst. Od Zelaznyho je celkem ke čtení Alej prokletí nebo Dilvish/Proměnlivá země (subjektivně, samozřejmě).
Turambar Glaurung fuck off 
To mě zoufale nudilo :). Ale byl jsem sám.
Co Amber od Zelazneho?
Tak koukám, že to je jedna z těch odložených. Dám tomu šanci znova! :)
Nečetl, zkusím... Jako poslední jsem rozečetl Drechsler - Lovcův odkaz. Ale nebavilo tak, že si po týdnu vůbec nevybavuji, o čem to bylo.
Přesně tohle mě sere. Četl jsem zrovna nedávno Vzpouru oceánů. Tam to bylo jak přes kopírák. Nuda, nuda, menší nuda, AKCE, konec kapitoly, jiná dějová linka. Figur jak na orloji. Když jsem si konečně někoho zapamatoval, autor ho obratem utopil. Když v jedné "AKCE" verlyba sestřelila letadlo, řekl jsem si, že stačilo...
Mně spíš vadí, že neumí udělat rychlý, pádný konec.
"all actions or efforts should begin slowly, speed up, and then end swiftly"
princip japonského divadla, ale u knížek by to mohlo fungovat taky
neprihlaseny_OC  
Ty Lovce monster četls? Je to trochu na palici občas a Cesta je rozhodně lepší; ale spád to má, rozvláčné to moc není, a dějových linií Correia obvykle střídá jen pár :)
Turambar Glaurung fuck off 
taky to dělám, někdy...
Ovšemže nejsou, musíte si halt trochu domýšlet, když to přestane dávat smysl, dohonit další linii – a jako bonus máte zdarma nějaké ty "aha nojotakle" momenty při druhém (chronologickém) čtení.
Že by byly tak úplně izolované?
(Padesát dějových linií čtu v těchto případech v nezamýšleném pořadí, totiž jednu linii po druhé, nikoli chronologicky od začátku knihy. Ale já jsem divná a spoilery kolikrát cíleně vyhledávám)