Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

neprihlaseny_OC  
Ty Lovce monster četls? Je to trochu na palici občas a Cesta je rozhodně lepší; ale spád to má, rozvláčné to moc není, a dějových linií Correia obvykle střídá jen pár :)
Turambar Glaurung fuck off 
taky to dělám, někdy...
Ovšemže nejsou, musíte si halt trochu domýšlet, když to přestane dávat smysl, dohonit další linii – a jako bonus máte zdarma nějaké ty "aha nojotakle" momenty při druhém (chronologickém) čtení.
Že by byly tak úplně izolované?
(Padesát dějových linií čtu v těchto případech v nezamýšleném pořadí, totiž jednu linii po druhé, nikoli chronologicky od začátku knihy. Ale já jsem divná a spoilery kolikrát cíleně vyhledávám)
Poslední dobou nedokážu najít knížku, která by měla pořádný spád od první stránky. V nouzi jsem zase začal číst Kulhánka, Cestu krve, která je super, hlavně první knížka. Ostatní co jsem zkusil buď šíleně nekonečné, rozvláčné bichle, nebo nezajímavý děj, nebo padesát dějových linií, které vždy přeskakují v nejzajímavějším, nebo prostě kokotina... Help!
 
Tak první tři knížky přečtené, bojuju se sebou, abych se nepustila do čtvrté, dokud nebude finále aspoň na obzoru. Děkuji uctivě, zatím velice dobré:)
neprihlaseny_OC  
Já se musím přiznat, že už si úplně přesně nevybavuji, co je ve kterém z dílů; ale obecně bych řekl, že viridianské dějové linie tak nějak neurazí ani nenadchnou, algorské jsou skvělé, menabaranské obecně velmi dobré, ale mne daleko nejčastěji otravují tou nelogičností hrdinů, na kterou jsem si stěžoval u sousedů. Vesmírné i newellské fajné. Vše povýtce subjektivní, samozřejmě :)
No právě! Tak já doženu Viridian a zůstanu u té trojky zatím, dík.
neprihlaseny_OC  
(Hodder: souhlas, přesně tak. Algor: čtyřka končí daleko nejostudnějším cliffhangerem z celé dosud vydané série /a vedle něj ještě nejméně jedním podružným/. Ale s tím, že bys hned šla číst pětku, problém není, neb pětka dosud nevyšla :))
(Lovci monster sro: cajk, přiměřeně dlouhé a nenáročné, nikde to nezakopávalo, určitě zkusím dvojku
Podivná záležitost se skákajícím Jackem: dobrý, zpočátku váhavější rozjezd, pak zase bylo čtenáři jasné, zatímco detektiv tápal, ale vlastně nevadilo, akorát nevím, jestli se nemám autorovi za zlé, jak naložil s jistými historickými velikány. Určitě zkusím dvojku
Algor: trochu mě rušilo, kolik je tam dějových linií a jak málokdy se mění, ale velmi cajk, určitě zkusím dv... chci říct jsem pak v dvojce v druhé půlce trochu popřeskakovala a četla jen Algor, že se k zbytku vrátím, no ale akosi cliffhanger, pročež jsem na dnešek spala hodinu a půl. Simvás, končí čtyřka cliffhangerem, nebo se do ní můžu pustit, teda až dohoním to, co jsem povynechávala v trojce?

Celkem: je dobré zase číst, ještě kdyby k tomu byl i jiný než spací čas.)
 
Jasný, no víš jak, tisíc lidí - tisíc chutí, samozřejmě se přesvědčím na vlastní oči :-)
Lucifer petaklic mi hacknul textik  V jednotě je síra!
imho to naopak celkem graduje
Reynoldse znám, Led nikoliv, to bych mohl dát teď, ikdyž prý po 1. třetině to jde kvalitativně pořád dolů až do podivného konce, no uvidíme
 
Lucifer petaklic mi hacknul textik  V jednotě je síra!
Transport ledu precteny, vyborny, cekal bych dle zaveru nejake pokracovani...?
Nebo to neprocházejte, prošla jsem za vás, ještě doporučoval Transport ledu (Reynolds) a zmiňoval Chronolity (bez doporučení)
Projděte si, co zadával ID McCohy v klubu poznej knížku (link v mém stručném textíku a pak seznam v záhlaví, posečkat, páč už je to veliké, a proklik na kdo co zadal, má tam dost novějších sci-fi). Pamatuju si, že velmi doporučoval Ve službách spravedlnosti a ještě tuším Marrow, ale bude toho tam víc.
To nezní moc pozitivně, neboť začínám narážet na podobný problém :\
Lucifer petaklic mi hacknul textik  V jednotě je síra!
Ja ted nejak jevim co bych cetl, nejake pokud mozno hard, ale ne natvrdle sci-fi. Veskera stara klasika nejspis prectena, z novych asi taky co stalo za to. Hodne zklamal cinsky "problem 3 teles", jeste vic pokracovani (neskutecne prehypovana sracka), treti dil uz ani cist neminim... Bobiverzum bylo ctive, uz jsem ho protocil v ctecce 2x... Nevim co relativne novejsiho, idealne s vice dily aby zabavilo na delsi dobu.