Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

Shigor Sanity is overrated 
(Marinaci se presouvaly... koukam, ze na me ma ta horecka fakt kvalitni vliv)
 
Shigor Sanity is overrated 
(obchodni soupereni mezi korporacemi, pluto... asi jsem to cetl, ale stastne zapomnel... nejsem schopny si vybavit detaily)
Shigor Sanity is overrated 
mam pozu na pritomny cas - tim se marinaci presouvaly z plus minus ok military fanfiction spis k tomu meh :)
Toho Bartose, urcite mi to neco rika, bud jsem to cetl a stastne zapomnel, nebo mi to nekdo doporucoval a ja se k tomu nedostal (jak rikam, ja cesky veci prakticky vubec nectu)
neprihlaseny_OC  
P.S. Bartoš má jednu docela slušnou military-s-f povídku v universu JFK, myslím to vyšlo ve Svůj svět si musíme zasloužit. Rozhodně je to (podle mého názoru) daleko slabší než Žoldnéři, ale pořád to není úplně špatné a jeho rukopis tam je celkem znát — hlavním „protagonistou“ jsou velmi pokročilé exoskelety (vedlejším vojenská jednotka uvnitř týchž), antagonistou jakýsi blíže neurčený magický chaos.
neprihlaseny_OC  
Zvláštní, většina lidí se shoduje, že konkrétně Mariňáci jsou výteční (já osobně sice vůči nim mám pár drobných výhrad, ale celkově i přes tyto výhrady jsem jimi nadšen); o ostatního se názory dost divoce různí. Nu, proti Gustovi a tak dále.

Žoldnéři jsou příběh bandy... nu, žoldnéřů :), kteří letí na Pluto pořešit nějaký drobný problémek v rámci obchodního soupeření mezi korporacemi, ale Troška se do toho zapletou emzáci. Podle mne je to výtečné a doporučuji zkusit (ovšem pokud pro Tebe byli Mariňáci „meh“, možná bude totéž platit i pro ty Žoldnéře).

Shigor Sanity is overrated 
bartosovy zoldnere si nevybavuju, ale s fabianem bych rozhodne nesouhlasil. (ale ja od nej ocenuju akorat hvezdu, zbytek jeho military fan fiction povazuju za dost mizerii az "bleh, to se neda cist")
neprihlaseny_OC  
(Fabianovi Mariňáci nebo Bartošovi Žoldnéři pořád lepší. Jinak proti Maříkovi nic, sám jsem jej někde doporučoval, že to vůbec není zlé a že se to číst rozhodně dá. Ačkoli tedy tu detektivní zápletku v prvé knize si snad raději mohl nechat od cesty ;))
Shigor Sanity is overrated 
diky angine jsem se dostal k tomu, abych si po dlouhe dobe neco precetl cesky a papirove...
Jakub Marik - Ve stinu slunce a V ledovem sevreni
Docela dobra military scifi. Nic, z ceho bych nejak lezl po zdi, ale je to poctiva a docela ctiva prace. V ceskych pisalcich za poslednich 10-20 let se houby orientuju, tak mi mozna neco uteklo, ale rekl bych, ze to je z ceskych luhu a haju mozna i nejlepsi military (na druhou stranu je v tomhle zanru u nas konkurence, aspon ta, o ktere vim, dost omezena, tak to neni tak tezky
 
Nojo vlastně. A Jatka č. 5, i když tam šlo o nehodu.
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
Ach, odpovídám bez kafe a na něco, co je jen v mé hlavě, koukám, páč původní text s epickou bitkou nevidím. Mažu se a chcipam, však víte :o)
No právě.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Čili to docela přesně odpovídá definici "sfoukne nás jak lopatou", ne?
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
IMHO né. Vždyť jen hlavní chrochtobuzňák udělal cvak a fragmentoval planetu. Žádná bitka, ba ani vyvražďovačka na férovku neproběhla.
Btw co takhle Vogoni, kvalifikujou se?
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Děkuji, Lidé a Netvoři od Williama Tenna jsem si na popud včera pořídil a rozečetl. Zatím je to docela zajímavý.
Nebojoval s emzáky i Jakub Vandrovec?
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
Děkuji srdečně kombo Shigor, p2, Lib v libovolném pořadí :o)
 
Tak ono po takovém sfouknutí lopatou jaksi už pak není moc o čem psát, vyjma snad té Tennovy zápletky.
Jo, to bude ono! Sbírka "Mistrovské kusy: Nejlepší SF 20. století" to je ta kniha, co nemůžu najít :-) Díky.
Reakce na | Vlákno  
Takové to jak řešíš problém, něco kvůli tomu vynalezneš, a ono se to nečekaně hodí i na něco úplně jiného. Tu gravity manipulation ale emzáci nevyužili jinak, než na - wait for it - gravity manipulation.