Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a Internet

Spravují:

MaLer,
drowner,
alexxx1Reklama
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
zavolej do istyle a zeptej se v kterym prazskym obchode jeste nejakej ipad maj, jinak bez sance. ja stejne cekam na brezen ipad air 5 jako refresh svojeho air 3
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tady v apple store maji normalne 2 patra skladu. Myslel jsem, ze pujdu kolem, koupim ipad a budu pokracovat. Cudne.
Já jsem si nejdřív myslel, že je to gravírováním ... nakonec jsem ze zoufalství projel snad všechny eshopy, včetně Amazonu a všude ani prt ....
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
20-26.1. v apple store, olol. Taky jsem chtěl koupit, pro mámu. Klatě.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Wut.
Jsem na tom stejně a to už koukám od začátku listopadu. Termín dodání byl nejprve 14.11, pak 17.12, teď už je leden:(
Tak jsem myslel, že miniCajtimu refreschnu iPad k vánocům, aby si třeba užil nepopraskaného skla a tak.

No akosi, jak jsem prolítl řadu e-shopů, počínaje Applem, tak dostat iPad dřív než v lednu je jaksi nemožné :(
 
neprihlaseny_OC  
A to není úplně přesně totéž, co jsem psal?
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
omyl, na starem macos pripony nebyly, typ souboru se ukladal do resource file, pokud neco melo priponu, tak to byly soubory pretazene z jinych os, nejcasteji windows, a potreboval jsi specialni software, ktery danou extension mapoval na aplikaci macos (pokud to slo).

samozrejme to delalo zmatek uzivatelum pc, kteri se orientovali podle pripon a ty soubory zadne nemely, takze jsi ani netusil, jestli document claris worksu je tabulka nebo text ... ne ze by to tomu clarisu nebylo jedno, ale uzivatelum pc to jedno nebylo, protoze i mezi calc602 a t602 dokumenty byl rozdil.
neprihlaseny_OC  
(Ve volné souvislosti s diskusí v Coprávěčtu občas začínám pochybovat o spolehlivosti své pamětim když vidím, kolik lidí si věci pamatuje jinak — ale podle mne tedy staré macosy neskrývaly nikdy nic a nijak; všechny přípony plně zobrazovaly. Akorát že je taky vůbec nijak neinterpretovaly, byly to prostě součásti jména souboru, přesně stejně ne/významné jako celý zbytek toho jména.)
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
a tak ono to urcite dneska uz jde, jestli to slo par let zpatky, je vec jina nicmene default nastaveni je nezobrazovat koncovky, tak jako to byvalo na macos (kde to ani zapnout neslo, narozdil od OS X, kde to konecne v lionu pridali). a ano, vetsina uzivatelu maca ma zobrazovani koncovek vypnute, protoze jim to tak nastavili z tovarny.
neprihlaseny_OC  
Zobra... aha, úplně jsem zapomněl, že se to dá vypnout. (On vůbec existuje někdo, kdo to skrývání vypnuté nemá? :-O)
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
po jake pripone? kdyz ji macos nezobrazuje :D
neprihlaseny_OC  
(Co může být jednodušší, než přejmenování na Macu? Klikneš na název. Napíšeš, co tam chceš mít, před aj po příponě stejně. Podle nastavení se Tě to může nebo taky nemusí optat, zda to myslíš vážně. Aj vybavené.)
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
v ios, uz od verze 3 funguje pridani m4r souboru do knihovny.
jedine omezeni pro m4r (coz je jenom prevleceny m4a) je maximalni delka, coz je ted is nejsem jisty jestli 15 nebo 30 vterin.

existuji 3rd party softy co to prejebou a pridaj do iphonu za vas, ale na druhou stranu, vysek z m4a se da udelat i v itunes, jen to prejmenovani na m4r je na macu trosku slozitejsi.
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Já to vždycky dělal synchronizací přes počítač, ale jde to i bez něj – třeba pomocí Garagebandu https://www.youtube.com/watch?v=NPza3LU_Gfg
neprihlaseny_OC  
Mělo by to fungovat nějak takto (možná to jde i snáze, osobně jsem nezkoušel, já zrovna toto jaksi nepotřebuji).
neprihlaseny_OC  
Já mám velmi nejistý pocit, nakolik mi chabá paměť napovídá, že bez nákupu to nešlo v nějakém neuvěřitelně prastarém iOSu, tak něco jako 3.x bajočko. Ale možná si to jen špatně pamatuji, je to fakt dávno.

Každopádně tady je asi hlavně problém v tom, že WhatsApp má podle všeho nejspíše asi blbě napsaný kód pro přístup k médiím, a s tím fakt nepomůže nikdo jiný, než programátoři WhatsAppu.

(Já bych jako obvykle doporučil zkusit, zda to má Signal dobře. Možná ne, já v něm nikdy žádná upozornění nenastavoval, používám jej jen pro zprávy, protože Applovcům Messages občas ošklivě blbnou a WhatsApp považuji za naprosto nepoužitelný od chvíle, kdy patří Facebooku.)

lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Zajímavé. Já na iPhone X dám Nastavení > Zvuky a haptika > Vyzvánění, úplně nahoře je "Obchod se zvuky" a pod tím výběr z daných, systémových zvuků (Odrážení, Čeření, Hedvábí... atd., případně dole je Klasické kde jsou další možnosti). Jak tam dostanu vlastní zdarma?????