Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Internet poskytovany:
-kabelovou televizi,
-bezdratovym pripojenim (mikrovlny, satelit aj.)
-telefonnim pripojenim (ISDN aj.)
a dalsimi zpusoby


olol :-) vím že mapa pokrytí je počítaná podle nějakého teoretického modelu, ale v pokrytí 4G je bílé místo akorát nad mým domem
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Srovnej pokryti 5G (až 440 Mbit/s) a 4G:LTE-A (až 600 Mbit/s). Nejde o to ze tam to 5G vubec nebude. Jde o to, ze tam nebude predstavovat takovou vyhodu.
Nedávno jsem náhodou koukl na mapu pokrytí Vodafone a docela statečně pokrývá i kde jakou prdel. Samozřejmě, že zatím to jsou spíš ostrůvky, ale nemá jich úplně málo. Hlavně ve srovnání s O2/TM.

https://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/
hkmaly - Slava pomlcky -  .
IMHO nasazeni 5G vylepsi pripojeni pouze v Praze, Brne, Ostrave a Plzni.
dotaz
pořád tak nějak přemýšlím jak se přechod na 5G dotkne použitelnosti internetu i u mě doma. Pokud tomu dobře rozumím tak pásma milimetrových vln budou použitelná v nízkých stovkách metrů od vysílače. Takže pokud nedají vysílač i k nám na samotu, zůstane z 5G frekvencí jen pásmo 700Mhz, což vzhledem k tomu že teď jedu na LTE 800Mhz a jsem 3km od vysílače neslibuje výrazné vylepšení. Jedné co by mohlo být lepší tak kapacita vysílače a tedy mohl bych konečně získat neomezená data...

chápu to správně?
 
mtcougar Migrant z mageo.cz 
Zdar panove. Potreboval bych se poptat na doporuceni, zkusenosti. Mame k baraku dotazenou optiku od cetinu, na miste maji byt tito provideri. Nekdo koho rozhodne ne nebo naopak, koho rozhodne ano? DIK!
 
mtcougar Migrant z mageo.cz 
Zdar panove. Potreboval bych se poptat na doporuceni, zkusenosti. Mame k baraku dotazenou optiku od cetinu, na miste maji byt tito provideri. Nekdo koho rozhodne ne nebo naopak, koho rozhodne ano? DIK!
 
radamec Staňte se členy  FRA
Dík za uvedení do kontextu. Zkusím vysledovat, jestli mi blbne připojení pokaždé, když se objeví ta dvojka. Každopádně pokud dvojku vytváří vysavač, dělá to dle vlastního uvážení bez souvislosti s úklidem. Buď si povídá s cloudem, nebo se po večerech rozhlíží po okolí.

Zachytil jsem to zatím jen jednou a diagnostikoval nedbale. Ale myslím, že zatímco počítač hlásil "k síti se nelze připojit", telefon se připojil normálně. Takže to asi nebyl nedostupný internet, ale jen wifi modem z nějakého důvodu odmítal notebooka.

hkmaly - Slava pomlcky -  .
... a to jsem myslel ze nastaveni WiFi u zarizeni ktere jde nastavit jen pres WiFi je narocny problem typu hlava 22 ... a ono se to dela takhle ...
Nevím, jak to má ten vysavač, spolu s tou aplikací udělané, takže bych jen hádal. Kromě wifi mají tyto čipy i bluetooth, a to se dá různě kombinovat. Jinak se to bude chovat v průběhu prvotní konfigurace toho vysavače a jinak při běžném provozu. Mám doma pračku, ke které se pro konfiguraci připojím aplikací přes bloutooth a nastavím jí připojení k wifi. Ona se připojí a pak veškerá komunikace probíhá přes jejich server někde venku. Ta si žádnou svou síť nevytváří.

Sám si hraju s programováním těhle čipů a pro svá zařízení to mám udělané tak, že si nejdřív vytvoří svou nezabezpečenou síť (nebo někdy i zabezpečenou, to je fuk), k té se připojím třeba telefonem a v browseru jdu na její adresu, kde provedu nastavení připojení k wifi síti. Nastavení se uloží, ta vytvořená wifi síť se zruší a pak už se to jede přes nastavenou wifi.

Zajímavé mi přijde, že je v tvém případě to SSID odvozené od SSID tvé sítě, jen s dvojkou na konci :-) Každopádně to imho byla síť vytvořená tím vysavačem.
radamec Staňte se členy  FRA
Myslel jsem si, že přes tu nezabezpečenou jsem se dostal ven, ale teď když se ptáš si vlastně nejsem jistý. Možná jsem se na ni jen připojil. Ta zabezpečená samozřejmě mohla blbnout z nesouvisejících důvodů.

A proč by si vysavač vytvářel vlastní wifi síť? Aby zjistil, jestli je v bytě ještě vytírač, se kterým má spolupracovat? Nebo to souvisí s komunikací ven?

Jinak z principu si ten vysavač může nahodit druhou nezabezpečenou síť, bude v tom pravděpodobně čip ESP32 nebo ESP8266. Ty umí wifi v modu client i v módu, kdy vytvoří vlastní wifi síť (ale na internet by ses přes ní pravděpodobně nedostal). Že by to ale rozdrbalo tu tvou síť se mi ale moc nezdá.
A ta nezabezpečená normálně fungovala, dostal jsi se ven na internet?
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Tak, jako, prehazuje se UPC na Vodafone, ze ...
radamec Staňte se členy  FRA
To je vysoce nepravděpodobné. Prakticky nikdo tady na to nemá věk, kvalifikaci ani náladu.
Netrollí tě nějaký soused, co prostě začal vysílat nikam nevedoucí nezabezpečenou síť se stejným názvem?
radamec Staňte se členy  FRA
Dlouhodobě nám víceméně funguje wifi od UPC, zabezpečená síť UPC765CC7E. V posledních dnech mi to začalo občas hlásit "k síti se nelze připojit", a když jsem koukl na dostupné sítě, zjistil jsem, že se objevila nová nezabezpečná síť UPC765CC7E 2. Na tu jsem se připojil a po nějaké době se zas dalo připojit i do té zabezpečené. Teď o den později jsem už zase připojený do té zabezpečené a ta nezabezpečená zmizela.

Jediné co se v poslední době změnilo bylo to, že žena připojila do wifi nový robotický vysavač přes androidí aplikaci irobota. Co při tom naklikala nevím, přes rameno jsem jí nekoukal.

Co se to kurwa děje? To si vysavač může pro svou potřebu občas nahodit druhou nezabezpečenou síť a při tom ještě rozdrbat tu starou? Nebo si to modem občas udělá sám od sebe jen tak z plezíru?

 
radamec Staňte se členy  FRA
Zejména při ceně 31 Kč. Tento předpokládám vyhovuje?

Koaxiální kabel s F-konektory kabelové TV, satelit, bílý, 0.5m, bílá

 
radamec Staňte se členy  FRA
Díky. Možná bych se i cítil, ale nestojí to za to a kabel se někdy může hodit.
Je to koaxiál a na na něm F konektory. Pokud se na to cítíš, tak by neměl být problém ten konektor sundat, zkrátit kabel a znovu nasadit.