Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

J_H_ReklamaVítejte,

zde probíráme energetiku, těžbu, strojírenský, těžební, obráběcí, zpracovatelský průmysl. Není nám cizí upstream ani downstream, offshore ani onshore.

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
ČKD DIZ management v díře. Uvidíme, co z toho nakonec bude.
 
SAGITARIUS  
:-(
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
ČKD Kompresory v Libni RIP.

Howden je stěhuje pryč, lukrativni pozemky jsou lukrativní pozemky. A při tom stěhování se optimalizuje výrobní program. Tak se pro jistotu vyhodilo asi 90 lidí, žstává jen topič a nástěnkář.
 
Zjištěné zásoby jsou celkem jasná položka, i když odhady se můžou lišit. A jejich těžba závisí na ceně.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  rada internetu a srdce
Jak moc pravděpodobně zachycuje realitu tato zpráva? Jsou tyto případné zásoby USA v současnosti ekonomicky využitelné v tom smyslu, že by dokázaly konkurovat ruským či saúdským zdrojům? Nebo je nahradit? A do budoucna?

USA mají rekordní zásoby ropy, přes polovinu tvoří břidlice

Díky břidličné ropě mají také USA nyní větší rezervy než Rusko. Podle údajů Rystad zásoby nevyužité ropy v Rusku činí 256 miliard barelů. Následují Saúdská Arábie (212 miliard), Kanada (167 miliard), Írán (143 miliard) a Brazílie (120 miliard).

Rystad je nezávislá výzkumná společnost se sídlem v Norsku. Firma tvrdí, že její odhady lépe zachycují reálný obraz globálních zásob než často citované konzervativní odhady. Globální zásoby nevyužité ropy se odhadují na 2,1 bilionu barelů. To je 70krát více, než je současná roční globální těžba, dodal Rystad. I když to vypadá jako obrovské číslo, Rystad současně upozornil, že skutečně vytěžitelné množství ropy je relativně omezené.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak stále se vracíme k tomu, že u nás chybí dobří PM.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Proto dávám až vyšinutý důraz na dokumentaci. Aby byla stejná pro celý celek, aby se A nehádal s B, že v PI&D diagramu musí být pro Ž symbol čtverečku a ne kolečka a takové ty pakárny, které všem připadají směšné. Včetně toho, že to vše musí mít štábní úpravu, např. s jednou nejmenovanou Brněnskou společností se musely uskutečni 3 (ano, slovy TŘI) osobní jednání, aby jejich projekťák neskenoval papíry nakřivo a utřeli si sklo na multifunkci.
stromka děkuje za případnou trpělivost since2001 
Krabice čínských elpíček.
SAGITARIUS  
Možná krabice čínských lepiček?