Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

J_H_ReklamaVítejte,

zde probíráme energetiku, těžbu, strojírenský, těžební, obráběcí, zpracovatelský průmysl. Není nám cizí upstream ani downstream, offshore ani onshore.

Inuška Nejkratši cestou   do srdce chlapa...
Aha, tak takové konkrétní podmínky nemám. Nicméně k tomuto - v létě proběhlo jednání s dodavatelem - konkrétně se synem, který převzal rodinnou firmu, byl tu v Praze. V podstatě mi vyšel vstříc ve všech obchodních podmínkách, které jsem po něm chtěla a to významně. Mimo jiné tedy i zmínil, že, mají představu, že náš nárůst bude 20% ročně, což v pohodě splňuji, a s našimi prodeji byli vždy spokojeni. Firma P patří do top ten, jejich výpadek pocítím, to jistě, ale nesrazí mě na kolena ani náhodou. Čísly - jejich roční obrat k mému celkovému se dá vyjádřit v jednotkách procent. Za názor díky, beru v úvahu, nicméně byli by špatní počtáři, kdyby to zkoušeli na základě staitstických dat, která jsem jim poskytla a která ukazují výše uvedené procento. Ale vzhledem k tomu, že používají SAP, je možné všechno :)
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
V tom případě bych se obrátil přímo na vedení, v CC na sortimentáře.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Většinou se výhradní zastoupení dává za určitých podmínek, např. že jsi schopná dovézt zboží za n,-€ v roce 1, v roce 2 to je n+35% atd.. Máš takovéto podmínky?

Jde mi o to, že to od ČR firmy může být pokus snížit tvé prodeje (pokud byli významným odběratelem) a potom převzít na základě jednání s Němci tvé výhradní zastoupení.
Inuška Nejkratši cestou   do srdce chlapa...
Vida, tohle mě vůbec nenapadlo.
Inuška Nejkratši cestou   do srdce chlapa...
Úplně nerozumím otázce... jak na základě čeho?
stromka This girl needs therapy. 
Klidně to může být i klasický případ, kdy levá ruka neví, co dělá pravá (někdo měl nějaký plán a zcela do něj nezasvětil někoho jiného, který jede podle běžného systému).
 
IMHO nemáme dost informací, takže důvodem může být víceméně cokoliv - nevyměnil se v té firmě např. management? Nicméně takhle na první pohled bych považoval za docela pravděpodobné, že tě chtějí koupit (máš-li něco, co oni ne; například to výhradní zastoupení), WTZ.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
S tou německou značkou máš smlouvu, která ti vyhrazuje výhradní zastoupení na základě čeho?
Altaroffilth  
Mám letmou zkušenost jednak ze svého oboru, jednak ze obchodu se dřevem, imho klasický způsob jak tě srazit na kolena. Předpokládám, že si jednala s nejvyšším managementem, takže pravděpodobnost, že by dosavadní jednání probíhalo jemu za zády a tak to (poté co se o tom dozvěděl) dotčeně stopl vše, je minimální.
Inuška Nejkratši cestou   do srdce chlapa...
Prý s tím mám jít sem...
Již několik let je moje firma výhradním zástupcem jisté Německé značky v ČR a SR, obchody rostou, celkem to jde. Vloni ode mě začala zboží kupovat firma P, jedna z největších českých firem v oboru, také jsou dovozci, jiných značek a mají síť svých prodejen a jsou nějvětším velkoobchodem. Po roce spolupráce se ředitel nákupu firmy P na veletrhu v Německu kontaktoval přímo s mým dodavatelem a nabídl mu, že se oni stanou jejich výhradními dovozci a nasliboval hory doly, černý les. Můj dodavatel je natolik solidní firma, že je poslala za mnou. Takže ředitel nákupu P přijel za mnou a nabídl paušál za to, že přeze mne budou brát kamiony zboží do tří zemí Evropy. To jsem odmítla s tím, že pokud chtějí, mohou ode mne koupit zastoupení sakumprdum. Oni na to, že proč ne, nicméně z nich nikdy nevypadla žádná konkrétní nabídka. Dala jsem tedy své podmínky včetně k jednání, po měsíci mlčení jsem z nich dostala, že je to pro ně hodně, ale že se ještě ozvou. Ozvali se - ovšem místo protinabídky mi jejich sortimentář (tedy nikoliv ředitel se kterým jsem poslední tři měsíce jednala) napsal, že se mnou končí veškerou spolupráci s tím, že se naše zboží prodává minimálně.

A já se ptám - je toto nějaká manažerská strategie, jak získat mou firmu za méně? Je toto běžné obchodní jednání - nejprve "budeme toho vozit kamiony" a za dva měsíce "vlastně to vůbec nechceme"? Nebo tam někomu normálně jeblo? Nebo na to fakt serou bez toho, že by se pokusili o ceně jednat?

Je mi jasné, že do hlavy vedení nikdo nevidí, nicméně bych uvítala názory lidí majících zkušenosti s těmito typy obchodů a vyjednávání. Já už si ze školy ta vězňova dilemata a jiné zábavné hry nepamatuji. Případný dík.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Dotaz projektový management
Problémem českých výrobních závodů je fakt, že mají velmi špatný, pokud možno vlastně vůbec žádný projektový management. Jak zanikly pézetky, jakoby zaniklo i toto a dělat větší projekt je děs a slzy. Existuje v ČR společnost, která by se zabývala pouze projektovým managementem? Docela bych byl rád, kdyby tady byla, nerad stárnu předčasně.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
TES Vsetín


Samozřejmě, že tam jsou i zajímavější než tento západ slunce, TES + MEZ servis je pěkný případ poměrně fungující továrny. ¨¨Penta ji hezky oprášila, dala nějaké nové stroje, rozšířila o 1-2 haly a obratem střelila Adventu, člověk nemá pocit, že je někde v Norilsku a slečna Eva z marketingu je sympatická. Jejich představa, že budou dělat hlavně multipóly do větrných elektráren je v současné době trošku pozadu, hlavně nemají komu to strčit, větrníky už dělá kde kdo, takže nyní to docela dobře živí hlavně výroba komponentů např. pro Siemens, uvidí se, jestli se rozběhnou větší elektrické stroje případně jiné řady, potenciál to má. Byl jsem potěšen, že po dlouhé době jsem neměl chuť po návštěvě továrny ji zapálit, aby se netrápila.
 
popcorp Pokut se mespojime vase deti se budou   myt hur
Nee, nic jsem nepodepisovala.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Teď nevím, jestli to Hi podepsalo nebo ne.
 
popcorp Pokut se mespojime vase deti se budou   myt hur
třeba cínový důl Sauersack. Velké věci nevydrží, protože jsme malá země. Pěkné byly také bývalé uranové doly na Liberecku, to byly rozsáhlé areály, kde jsi nemusel celý den nikoho potkat. Bohužel Diamo už je skoro všechny srovnalo se zemí.
Nevíte náhodou, kde bylo točené tohle? (zhruba od 1.15 minuty) Existuje u nás v reálu něco podobného - zapomenutí obrovská stavba uprostřed lesů? (Mimochodem, tenhle pozapomenutý kafkovský skvost brněnského studia vřele doporučuji.)
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
BTEX se používal v USA, tam je zakázaný.
Masovy_kasparek  
Ty biocidy me prekvapily, necekal jsem komplikace s biologickou zatezi. BTEX, predpokladam, prirozene doprovazi bridlicovy plyn. Celkove se pri tezbe asi dve tretiny odpadni kapaliny cerpaji do povrchovych jezirek. Zbytek zustava pod zemi. Takze i pokud nedojde k znecisteni podzemnich vod, muzeme ziska mirnejsi kombinaci Straze a ostravskych lagun. Kazdopadne jsem narazil na zminku: Besides using water and chemicals however, it is also possible to frack shale gas with only liquified propane gas. Celkem rozumim, ze vlada zarazila pruzkum, dokud nejsou jasna pravidla a technologie se porad jeste rychle vyviji. Ovsem nemyslim si, ze by na tech pravidlech u nas nekdo usilovne pracoval.
Díky moc! Zní to jako pohádka...