Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

J_H_ReklamaVítejte,

zde probíráme energetiku, těžbu, strojírenský, těžební, obráběcí, zpracovatelský průmysl. Není nám cizí upstream ani downstream, offshore ani onshore.

Inuška Nejkratši cestou   do srdce chlapa...
Prý s tím mám jít sem...
Již několik let je moje firma výhradním zástupcem jisté Německé značky v ČR a SR, obchody rostou, celkem to jde. Vloni ode mě začala zboží kupovat firma P, jedna z největších českých firem v oboru, také jsou dovozci, jiných značek a mají síť svých prodejen a jsou nějvětším velkoobchodem. Po roce spolupráce se ředitel nákupu firmy P na veletrhu v Německu kontaktoval přímo s mým dodavatelem a nabídl mu, že se oni stanou jejich výhradními dovozci a nasliboval hory doly, černý les. Můj dodavatel je natolik solidní firma, že je poslala za mnou. Takže ředitel nákupu P přijel za mnou a nabídl paušál za to, že přeze mne budou brát kamiony zboží do tří zemí Evropy. To jsem odmítla s tím, že pokud chtějí, mohou ode mne koupit zastoupení sakumprdum. Oni na to, že proč ne, nicméně z nich nikdy nevypadla žádná konkrétní nabídka. Dala jsem tedy své podmínky včetně k jednání, po měsíci mlčení jsem z nich dostala, že je to pro ně hodně, ale že se ještě ozvou. Ozvali se - ovšem místo protinabídky mi jejich sortimentář (tedy nikoliv ředitel se kterým jsem poslední tři měsíce jednala) napsal, že se mnou končí veškerou spolupráci s tím, že se naše zboží prodává minimálně.

A já se ptám - je toto nějaká manažerská strategie, jak získat mou firmu za méně? Je toto běžné obchodní jednání - nejprve "budeme toho vozit kamiony" a za dva měsíce "vlastně to vůbec nechceme"? Nebo tam někomu normálně jeblo? Nebo na to fakt serou bez toho, že by se pokusili o ceně jednat?

Je mi jasné, že do hlavy vedení nikdo nevidí, nicméně bych uvítala názory lidí majících zkušenosti s těmito typy obchodů a vyjednávání. Já už si ze školy ta vězňova dilemata a jiné zábavné hry nepamatuji. Případný dík.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Dotaz projektový management
Problémem českých výrobních závodů je fakt, že mají velmi špatný, pokud možno vlastně vůbec žádný projektový management. Jak zanikly pézetky, jakoby zaniklo i toto a dělat větší projekt je děs a slzy. Existuje v ČR společnost, která by se zabývala pouze projektovým managementem? Docela bych byl rád, kdyby tady byla, nerad stárnu předčasně.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
TES Vsetín


Samozřejmě, že tam jsou i zajímavější než tento západ slunce, TES + MEZ servis je pěkný případ poměrně fungující továrny. ¨¨Penta ji hezky oprášila, dala nějaké nové stroje, rozšířila o 1-2 haly a obratem střelila Adventu, člověk nemá pocit, že je někde v Norilsku a slečna Eva z marketingu je sympatická. Jejich představa, že budou dělat hlavně multipóly do větrných elektráren je v současné době trošku pozadu, hlavně nemají komu to strčit, větrníky už dělá kde kdo, takže nyní to docela dobře živí hlavně výroba komponentů např. pro Siemens, uvidí se, jestli se rozběhnou větší elektrické stroje případně jiné řady, potenciál to má. Byl jsem potěšen, že po dlouhé době jsem neměl chuť po návštěvě továrny ji zapálit, aby se netrápila.
 
popcorp Pokut se mespojime vase deti se budou   myt hur
Nee, nic jsem nepodepisovala.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Teď nevím, jestli to Hi podepsalo nebo ne.
 
popcorp Pokut se mespojime vase deti se budou   myt hur
třeba cínový důl Sauersack. Velké věci nevydrží, protože jsme malá země. Pěkné byly také bývalé uranové doly na Liberecku, to byly rozsáhlé areály, kde jsi nemusel celý den nikoho potkat. Bohužel Diamo už je skoro všechny srovnalo se zemí.
Nevíte náhodou, kde bylo točené tohle? (zhruba od 1.15 minuty) Existuje u nás v reálu něco podobného - zapomenutí obrovská stavba uprostřed lesů? (Mimochodem, tenhle pozapomenutý kafkovský skvost brněnského studia vřele doporučuji.)
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
BTEX se používal v USA, tam je zakázaný.
Masovy_kasparek  
Ty biocidy me prekvapily, necekal jsem komplikace s biologickou zatezi. BTEX, predpokladam, prirozene doprovazi bridlicovy plyn. Celkove se pri tezbe asi dve tretiny odpadni kapaliny cerpaji do povrchovych jezirek. Zbytek zustava pod zemi. Takze i pokud nedojde k znecisteni podzemnich vod, muzeme ziska mirnejsi kombinaci Straze a ostravskych lagun. Kazdopadne jsem narazil na zminku: Besides using water and chemicals however, it is also possible to frack shale gas with only liquified propane gas. Celkem rozumim, ze vlada zarazila pruzkum, dokud nejsou jasna pravidla a technologie se porad jeste rychle vyviji. Ovsem nemyslim si, ze by na tech pravidlech u nas nekdo usilovne pracoval.
Díky moc! Zní to jako pohádka...
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
a zapomněl jsem na methanol
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Aha, ten článek jsem četl už dříve, myslel jsem si, že to tam je.

Záleží to vždy na konkrétním vrtu, ale je to voda, k. chlorovodíková, biocidy (opět nespecifikováno), nějaká zahušťovadla, neměl by tam být žádný BTEX (bavíme se o normách v USA, bohužel ohledně ČR je to takové mlhavé).

Chybou těžebních společností je, že kolem frakovací kapaliny dělají takové tajemno.
viz vzkazniki
Masovy_kasparek  
Dík, pekny clanek. Ale i tady se opet pise jen o "water, sand and chemicals". Chtěl bych přesněji vedet, v jakych latkach spociva to riziko pro zdroje vody (kdyz odmyslim chladici a mazaci kapaliny pro vrtani). V bezne publicistice jsem to nikde nenasel.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ano, celý cyklus.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Těch 570 má celý kombinovaný cyklus, ne? Samotná turbína něco přes 300. Jinak závist, wtz. Já občas dělám najíždění SGT800, tohle bych chtěl taky někdy potkat.
Vypadá to velmi zajímavě. Dalo by se u kolegy zjistit, jestli by to nešlo použít i na bor?
Přebral Kde je ta  síla?
To je nesmysl, moc daleko, úplně jiné podloží.