Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

J_H_ReklamaVítejte,

zde probíráme energetiku, těžbu, strojírenský, těžební, obráběcí, zpracovatelský průmysl. Není nám cizí upstream ani downstream, offshore ani onshore.

malej Béééé 
Coming soon aneb jak jsme stavěli pyramidu. Dostat šest metrů dlouhou a dvě tuny vážící potvoru do haly, přičemž uličky byly užší než samotný stroj, za pomocí primitivních nástrojů (fošny, trubky, páčidlo a dva paleťáky), bylo fajn strávené dopoledne.

 
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
možná je to tu trochu OT, ale doporučuju tohle propagační video Meopty. Jsou tam vidět různé stroje a postupy při zpracování optického skla. Pro mě je to úžasný alchymický proces.

http://www.youtube.com/watch?v=xvXaa703Xm4
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Takže ty bys mě zájem najít nějaký funkční inkubátor a do něj se nějak dostat, či nabídnout nějaké svůj obchodní projekt?
Masovy_kasparek  
Dík. Jsem organický chemik a asi 5 let dělám v klinických zkouškách léků. Ovšem neomezuju se jen na to.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Poptám se, v jakém oboru by tě to zajímalo?
Masovy_kasparek  
Výzkum v ČR
Netušíte, jestli některá z těch agentur pro podporu transferu technologií mezi akademií a průmyslem činí něco smysluplného? Případně, zda některé z těch nových výzkumných center vypadá perspektivně.

Uvažuju, že bych se z farmabusinessu zkusil dostat zas blíž k vědě.
 
Nerozebírat?
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
No jo, máš pravdu, mě prostě serou výkřiky typu "kulido pls". Asi jsem hysterka já :)

A ostatně neměl jsem napsat "odpolitizování", jako spíš "odideologizování". Což je ovšem u energetické a průmyslové politiky dost náročné. Když mám například text (který souvisí s tím, o čem píše Nazgul a šnak, IMHO):

"Na počátku minulého roku zavedla australská vláda daň z uhlíku na podporu zvyšování energetické účinnosti a snížení produkce skleníkových plynů. Tento zákon primárně postihne 300 největších průmyslových znečišťovatelů zavedením poplatku 23 australských dolarů (přibližně 450 Kč) za každou tunu emisí CO2. Nejen, že tato daň posílí inovace v oblasti obnovitelných zdrojů energie a sníží závislost Austrálie na fosilních palivech, ale předpokládá se, že v průběhu příštího desetiletí pomůže snížit emise CO2 o 160 milionů tun.",

tak, jak se dají neideologicky rozebrat všechny ty "so wrong on so many levels", které tyhle tři větičky obsahuji?

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Aha, trošku ti na tom hapruje jenom to, že si do příspěvků nějak projektuješ zrovna to, co zřejmě chceš vidět. Moje poznámka nebyla ani vedená hysterií, ani tím, že by mne to nějak sralo, ale tím, že se začalo najíždět na typický kolovrátek zbytečných příspěvků. Já bych to tady raději měl bez kvazi-politoligických kázání.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
(Stává se z tebe hysterka jak z japoka. Nazgul se šnekem si vyměnili asi 5 příspěvků. Neřeknu, kdyby se tu hádali už pět stránek.)
Nazgul Ve větvích stromů svíce,  co hořely
Já tvrdím, že tzv. "energetická soběstačnost" státu (ostatně soběstačnost v téměř jakémkoliv jiném odvětví - např. potraviny) naprostou většinu lidí, žijících v tom státě, poškodí.

Jediná možnost, jak takové soběstačnosti dosáhnout, je bránit lidem, aby kupovali energie od cizích dodavatelů, od kterých si je přejí nakupovat, a brát lidem peníze na podporu domácích dodavatelů, od kterých si je nepřejí nakupovat.

Proto tvrdím, že bychom o "energetickou soběstačnost" neměli usilovat, a raději investovat čas, úsilí a peníze na řešení důležitých problémů.

 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
No právě to odpolitizování by bylo fajn. Už to byla taková ta klasická přetahováná.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
OK, unbook. Přišlo mi to tu docela k tématu (pokud by se to odpolitizovalo a řešily se praktické aspekty soběstačnosti.)
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Pdp.
JosefP Pepa Píča je zase tady  - je to mulťák tvého svědomí
definuj nejdřív "mládenci" "běsnit" a "díky".
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Mládenci, běsnit si laskavě běžte do svých běžných běsnících klubů. Díky.
 
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
kulido pls
 
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
A jak ohodnotit tato rizika? Zkus googlit "risk assets management". Taková rizika se běžně hodnotí. Hodnotí se to ovšem nezaujatě; ideologické je hovořit "velmocenských vrtoších Kremlu", protože to by pak bylo správné hovořit i o "ekologistickém běsnění Německa" apod. (Přičemž zrovna Rusko je dost pragmatické).
Šnek múžme si ukrtit dlhou chvýli  zaýmavuo debtou o prsatarích bošstevch
TL: Tu hranici právě objektivně nestanovíš. Řekněme, že i třetinový výpadek může velmi zamávat fungováním společnosti -- znamená to, že když z Ruska kupuješ jen čtvrtinu, jsi za vodou, nebo máš vzít v potaz možnosti selhání dalších dodavatelů? A jak ohodnotit tato rizika? Atd.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Čemu nerozumíš na: je hranice mezi politikou soběstačnosti na jedné straně ... [ale] je samozřejmě rozumné nebýt závislý na jednom dodavateli