Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetVývoj software

Spravuje:

runningReklamaObjevili jste právě ve svém programu opravdu, opravdu blbou chybu, nad kterou jste strávili několik hodin až dní? Ukažte jí všem jako odstrašující příklad. Povoleny jsou chyby zpomalující, zhoršující a (především) chyby fatální.

Kód obalujte do <pre></pre>, < a > přepisujte jako & lt ; a & gt ; (případně vložte jako text, ale tím ztratíte odsazení).

Nějaká diskuze o příspěvcích je dovolená, neměla by se zvrhnout do flamewaru "jazyk X je lepší než jazyk Y", na to tu je speciální klub.

hkmaly - Slava pomlcky -  .
Zlate casy. :-)
Proč? Protože před Pyhtonem se takovýhle věci dělaly v Perlu :-D
bože proč
Já už to na Rybu asi někdy psal, byl to můstek, kterej překládal S**P na JSON-RPC. Pár kolegů, který byli ve firmě dýl, ještě pamatovalo pokus o použití gs**p přímo z C++. Ale moc o tom nechtěli mluvit a když jsem se na to vyptával, tak měli ve tváři skelný pohled a nekontrolovatelné záškuby svalů.
Já Python fskučnosti celkem rád, akorát mam posu kvůli kámošovi :-) Ten se do Python hned zamiloval (~ 2005) a už se ho nepustil, i jsem pro něj chvíli dělal. Tak ho vždycky popichuju tim, že na velký projekty to přeci neni (on mi pak odpovídá: Ok, kdybys zase sháněl progošskou práci, tak víš kde se neptat :-). Ale když byl v poslední práci potřeba dynamickej jazyk (můstek na S**P, to fakt člověk v C++ dělat nechce), tak byl Python jasná volba.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Vzpomínám, že v době, kdy jsem s Pythonem poprvé přišel vážněji do styku (květen/červen 2000), se o něm uvažovalo hlavně jako o „lepidlovém“ jazyce, který se má užívat ke slepování různých velkých legacy softwarů do jednotného celku: transformovat výstupy z jednoho na vstupy do jiného, na základě výstupů z jednoho volat procedury z druhého apod.
 
Wolfii White bracelet  in ward #7F ⚢
Python má závorek dost, just saying.
Pro vědce toprí, programátor ke spokojenému životy ty závorky potřebuje :-D
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Asi to tu už dlouho patří do jazykových válek, ale když už tedy je o tom řeč, je vhodné říci to úplně nejvíc nejpodstatnější: absolutně nejhorší jsou jazyky, u nichž proměnné začínají dolarem. Ty neoblibuje nikdo. Jen komunisti a nacisti (protože těm i oněm dolary vždy chyběly, i když navenek nad nimi ohrnovali nos).
(tak ((ne kazdy) (oblibuje (LISP))))
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
To je fakt. Ale python má i konzoli pro vědce, a pro ty, kdo potřebují analyzovat data - jupyter notebook.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
V jazycich, jako je python, nejspis programuji lidi kteri maji problem pochopit co je to zavorka.
Reakce na | Vlákno  
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Ruby ma interaktivni konzoli taky, nemluve o bashi, ze :-).
Však to jsou přesně ty důvody.
Ano, je to vidět.
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Myslím, že je to uživatelsky přívětivý jazyk, který nezatěžuje s velkým boilerplate a technikáliemi. Ale takových skriptovacích jazyků je víc.
Jeden důvod může být, že má interaktivní konzoli, nebo dokonce python notebooks, kde můžete hned vidět výstupy aniž by bylo potřeba něco kompilovat a ukládat - z toho důvodu je vhodný na výuku. Protože se vyučuje, tak ho studenti znají a programují v něm.

Tohle je taky vhodné, když někdo potřebuje advanced kalkulačku, pro různé numerické modelování nebo jak se tomu říká. To podporují i knihovny na výstup ve formě grafů, knihovny jako NumPy, TensorFlow...
Reakce na | Vlákno  
Pprogramují zhusta lidi, kteří nemají vystudované programování.
Reakce na | Vlákno  
Já jsem někde četl poměrně zajímavý postřeh, že v jazycích, jako je Python, programují zhusta lidi, kteří nemají vystudované programování (zjednodušeně řečeno), protože je to pro ně mnohem jednodušší a srozumitelnější. A proto je tak populární.
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Bash script s trojcifernym SLOC je skutecne forma masochismu, ale rozhodne to neni kvuli chybejici staticke typove kontrole. Ale s tim bychom se meli presunout do jazykovych valek ...
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
!!!