Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiNové

Spravuje:

janekReklamaDiskuze o tom, jak to udělat, aby byl váš dům chytřejší než vy

neprihlaseny_OC  
Jen pro úplnost, positivní je, že jsou tam hodně vstřícní a bez nejmenších problémů komunikují.

Negativní je, že ten cloud tam opravdu mají natvrdo a musel bych to řešit na tom routeru; nakonec to nejspíše asi vidím tak, že od nich koupím sondy (beztak potřebuji dvě, mám dvě jímky, a to oni nepodporují už vůbec), a udělám si (nechám si udělat) jednotku postavenou na míru na nějakém ESP32, beztak pro mne bude pohodlnější, když se to bude připojovat přes wifi, než kdybych tam musel tahat Ethernet.

neprihlaseny_OC  
Jojo, ten cloud je dnes jaksi módní, a mne to ukrutně štve, považuji to za naprosto špatné řešení :( Srovnej také poslední odstavec — u měřáku jímek to není až tak moc zásadní jako u zvonku, ale princip je přesně stejný :(

Jasně, já už jim psal včera, uvidíme během týdne, zda/co odpovědí... Ono v principu řešitelné to musí nutně být, protože bez ohledu na to, jak přesně to mají řešené, ten SW2 se musí obracet na nějaký server nejspíše podle DN; to bych si mohl na routeru přesměrovat na svůj server a dál se s tím nějak popasovat. Ovšem bez podpory výrobce by to asi byl ukrutný okak...

Bohužel když se podívám na https://www.energomonitor.com/cz/ , https://www.evohome.cz/ , https://www.danfoss.com/cs-cz/campaigns/dhs/smart-heating/danfoss-link/ - tak tam jsou data pouze v cloudu vždy.

Ale vývojář http://www.smartinventions.cz/kontakt/ mi přijde celkem přístupný návrhům.
neprihlaseny_OC  
Nojo, ale pokud tomu dobře rozumím, to mi neumožní zpracovávat a ukládat údaje lokálně; místo toho je to posílá na jejich server, z jehož webového rozhraní si je pak mohu načíst. S tímhle přístupem ať jdou na kolo :(
Na měření výšky hladiny ve studni jsou třeba http://smartwell.cz/ - asi si ten SW2 koupím.
 
vysmatej_kuauik  
Doma mám pár věcí na SmartLife, ale v nouzi si holt skočím odklopit víko a kouknout do díry. Ještě to musím zkalibrovat.
Optám se zde: https://www.okoun.cz/boards/ruzne_zpusoby_vyuziti_dlouhych_tyci
a pred to kameru s rozpoznavani barev uzliku a prevadeni na procenta
vysmatej_kuauik  
Já si tam snad dám kladku, plovák, provázek a olůvko, na provázku dám uzlíky nebo to navážu z různobarevnejch provázků a u kladky nechám okýnko...
Ja mam dlouhodobej projekt to zkonvertovat do nejakych modulu, aby to bylo lehce replikovatelne/opravitelne. Zatim to je hodne pres koleno
vysmatej_kuauik  
Já taky potřebuju měřit retenčku, ta neregeneruje automaticky, ale jen když prší... Akorát bych chtěl něco co funguje se SmartLife.
Studnu nemerim. To je zbytecne. Tam jsou jenom dva mechanizke senzory (hordni a dolni) aby se nestrhalo cerpadlo. Vim jakou mam vydatnost a jakou cerpadlo zvladne cerpat vodu. Od toho odvodim maximalni dobu cerpani a jaky je cas na regeneraci.

Takze kdyz klesne voda v nadrzi pod urcite procento, poustim elektrinu do studnove elektroniky. Jakmile dojde cas na regeneraci, tak privod elektriny zastavim.

Kdyz je voda dostane nad urcite procento, tak cely mechanizmus blokuje. Funguje to spolehlive uz asi 10 let
Ten senzor má neustále své dny, takže aktuálně správnou hodnotu odvozuji ze sta měření, kde nejdříve odstraňuji odlehlé výsledky a pak to různě průměruji. Ale na cca 2-3 metry to pak měří vcelku spolehlivě s přesností pod centimetr. Jímku máme nějaké tři kubíky, takže je docela velká a tudíž stěny neva.
Chtěl bych ale nějakou metodu pro měření hladiny vody ve vrtané studni s průměrem tuším 160mm. Hloubka 2 až 15 metrů. Vzhledem k tomu, že tam je plno hadic, trubek a kabelů, obávám se, že ultrazvuk nebude moc kvalitní zdroj informací. Ta trubka s drátem mě zaujala.
 
a posledni dotaz, zda nedochazi k odrazu od sten nadoby
Hele tohle mam jako experiment c2 dokonce mam i ten sensor. Jak presne to je a jaka je maximalni vzdalenost hladiny od senzoru?
Ano, mám DYI. Měří vzdálenost hladiny ultrazvukem. Vevnitř je Arduino (přesněji Wemos D1 s WiFi), které posílá naměřené hodnoty přes WiFi na server. Pouzdro je vytištěno na 3D tiskárně.
 
Ano mam, DIY

Hloubka merena pres kapacitu dlouhe zinkove trubky s dratem uprostred. Dielektrikum je vzduch a dle miry zatopeni se meni kapacita

Jinak doporucuju mechanicke spinace, pokud vam bude stacit diskretni vyse
 
neprihlaseny_OC  
Číňana nebrat, ty krámy jim nefungují :( Úplně konkrétně jsem si koupil 2x tenhle hloubkoměr, a je to naprosto strašné, krám na vyhození (dokonce to mají udělané tak debilně, že se základna neregistruje ke konkrétnímu měřiči, takže to ani teoreticky nemůže fungovat, jsou-li dva různé v dohledu — a v praxi je to ukrutně nespolehlivé i v jediném kusu, někdy to měří, většinou se tomu nechce). No, čínští komouši, do čeho komouš píchne, to posere...

... což vede k otázce, zda víš (nebo kdokoli z přítomných ví) o opravdu funkčním měřáku výšky hladiny v nádrži? Přímá možnost připojení k HomeKitu přes WiFi by byla positivum, ale nepřímá přes nějakou centrálu halt taky únosná, kdyby to nešlo jinak. Dík!

vysmatej_kuauik  
Mám doma pár zařízení Tuya, ovládám je vypínači na zdi nebo přes appku Smart Life. Mám žaluzie, světla, chytré zásuvky. Vcelku spokojenost. Mám naobjednáváno dalších plno různých senzorů - domácí svonek, detektory otevřených dveří, robotický zámek. Vcelku mi to vyhovuje, ale na Zigbee se dělá víc senzorů a hejblátek. Potřebuju měřit výšku hladiny v retenčce, nějaké PIR seznory…

Ta appka umí ovládat současně i zařízení na Zigbee. Na to potřebuju gateway, že? Poradíte nějakou, klidně z Alíka?
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
cetl jsi poradne co jsem psal, hlavice muzes ovladat z homekitu.
jde jen o to, ze automaticky program (ktery je ulozeny v netatmo cloudu), se da manualne prerusit max na 12 hodin.
takze bud si v HK udelas vlastni plan, ktery bude s tim maximalnim intervalem pocitat, a nebo to nechas na ten automat a rucne to budes ovladat z HK, jen kdyz je treba neco jineho, nez mas v programu (coz je zpusob, jak to pouzivam ja).
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Nechci vasi diskusi nejak narusit, ale trochu tusim, proc je ovladani hlavic mimo homekit, ikdyz by bylo snadne je ridit.