Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravuje:

ahura_mazda

Může vás zajímatReklamaKam v Praze vyrazit posedět venku (nikoliv restaurace, kavárny atd.) s přáteli, s milými nebo sám, jen tak si sednout a dumat?

Kde je pěkný výhled, kde je klídek, kde je to zkrátka pohodička?

Wut???
ahura_mazda My jsme zkrátka rozhodovali a v březnu  
poutní místo, lol
WTZ. Ale býval to pěkný zapomenutý kout...
To já taky nevím, co to má znamenat. Ale když se v industriální pustině objeví něco, co si říká "Plácek důvěry", moc mě to důvěrou nenaplňuje.
??
Ještě před dvěma lety se z Trianglu dalo i jít i na západ kolem elektroúseku a pak vytrhaným kolejištěm až ke kolejovým brzdám, ale ty už dnes neexistují.
Hezký místo to je...
...ale teď abych se tam bál chodit.

->
 
Jaký výstavbě? Vždyť ten městskéj okruh tam je! Normálně ho na tý mapě vidím.

Jo, to je vlastně fakt na ten západ. Ale jednou jsme tam zabloudili, když jsme chtěli na jih, což tamtudy nejde, tak jsem to omylem jako alternativu zavrhl úplně.
Ten lesík na sever od Jižní spojky pravděpodobně zčásti zanikne při výstavbě městského okruhu (bude-li nějaká).
Triangl je možno opustit taky na západ (přes koleje nákladní spojky) a dojít k zastávce Na Padesátém. Zde je možno se popovézt tramvají (anebo ten kousek dojít pěšky) a z Průhonické ul. si projít další zajímavou enklávu, kolonii Na Slatinách.
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Kousek od jedenáctého červeného puntíku je hodně pěkná keška s výhledem na depo autobusů. Musel bys ale ještě kousek, zhruba na úroveň szmbolu "MO"
Ten zpustlej lesopark a Triangl jsou hezký i podle běžné estetiky. Ano, myslíme ten samej pahorek, vidím zde v klubu, žes ho navštívil v roce 2011.
Nazgul Vtipnýs 
No, nenazval bych tu divočinu hezkým místem, ale zajímavé to rozhodně je. Ten pahorek, pokud oba myslíme ten samej, je patrně výsypka z hloubení metra (tipuju, že jinak by to už dávno zastavěli).
procházka

Dneska jsem náhodou prošel městskou pustinou i na sever od Rabakovské, takže se mi to spojilo do fajn cca 3-4 km procházky z konečný áčka či pětky na Triangl.Les na sever od Rabakovské i Jižní spojky je hodně opuštěnej a strašidelnej. Před lávkou přes koleje a další přes Jižní spojku se dá přes areál nějaké té štěrkovny nebo co je to, projít na severovýchod na řídce porostlý pahorek, kde se zřejmě nabízejí výhledy do kraje, zatím jsem to vynechal. Za Jižní spojkou, ale ještě před Rabakovskou se jde kousek po panelové cestě zpola zarostlé rákosím, proč tam roste tolik rákosí jsem také ještě nevyzkoumal. Pak je tam krajina ve výstavbě, kus cesty jsem šel po chodníku z geotextilie.

Na jih od Rabakovské je tak 50 let zpustlej lesopark s cestičkama a lavičkama, nevím, co to mělo znamenat, je to tam taky trochu strašidelný, kdo to kdy využíval jako park? K Trianglu se přes něj dá dostat na mnoho způsobů.

Triangl je radno opustit stejnou branou pod tratí, jakou se k němu přichází a pokračovat na jihovýchod, a tam přejít koleje do Hostivaře nebo na Zahradní město na tramvaj.
 
Tak ne na západě Smolenské, ale Pod Stupni, nějak mi tam ty ulice splývají.
Roztomilá je i ulička K pískovně v Bohnicích. Ten kousek tam Bohnic je taková vesnice. Fajn procházka je taky od konečné autobusu v Chabrech pořád rovně k řece. Jde se okolo Prdlavé studánky, voda pitná a nesmrdí:)
 
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
taky jsme tam byli, někdo tam má křesílko :)
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
taky jsme tam byli, někdo tam má křesílko :)
Ty chaloupky na západě Smolenské, u nějaké lukostřelnice či čeho, jsou myslím nejstarší dochované domy ve Vršovicích. Uličkou Na Stráni jde navíc vylézt na utajenou náhorní plošinku ve vnitrobloku (byl jsem na ní ale jen za tmy, možná milosrdné).
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Dneska jsme vyšli z Grébovky do ulice U Vršovického nádraží a odtamtud prošli takovou uzoučkou stezičkou do Smolenské a kolem kostela až na Moskevskou k sokolovně. Teda myslela jsem, že mám tyhle končiny docela prochozené, ale takovouhle vesnici ve Vršovicích jsem nečekala. Fotit nefotila jsem.
 
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
nojo, jasně