Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

V tomto klubu se o HP vede zcela volná debata, takže pokud jste některé (či všechny) díly nečetli a nechcete vědět, co se v nich děje, ve vlastním zájmu raději zmizte:-)))

Urcite je dobre, ze umre. A navic takhle uboze a vlastne zbytecne (pokud jde o tu hulku). Hodi se to k tomu, jaka je "rozporuplna" postava. Tedy, prislo by mi, ze rozporu by mohlo byt i vic, vsemu nadrazena laska k Lily z nej dela prilis velkeho kladaka (viz taky Harry v epilogu), libilo by se mi, kdyby jeho zaporny vztah k Harrymu nevyplyval "jen" z nenavisti k Jamesovi. Jasnym kladakum Lupinovym hrdinskou smrt (jsem rada, ze nedoslo na posledni slova), nejlepe napsane postave neco zajimavejsiho :)
lillith you see even nature  reacts on me
ale já vím, já jen rýpu, protože mi je ho líto. (a taky protože jsem měla celou dobu pravdu a nebyl zlej :)
lilith
Já myslím, že je lepší, že SS zemřel (i když je to moje nejoblíbenější postava a IMHO nepovedenější charakter). Prostě si nějak nedokážu představit, jak by to vypadalo, kdyby přežil. To by ten epilog byl ještě sladší a už teď je mi zle.
A rozhodně bych nechtěla, aby dopadl jako Malfoyovi, kteří se někde v koutku krčili a nikdo se ani neobtěžoval tím, že by je odtamtud vyhnal, prostě byli nedůležití (i když mě to teda móóoc pobavilo :-))
lillith you see even nature  reacts on me
nemusel zemřít vůbec.
ocs
Nojo, taky jsem doufala, že se Snape ještě nějak předvede, než zemře, fakt nemusel zemřít tak trapně a zbytečně.
ocs sine ira et studio  OCSite
No, mohlo to být ještě horší, to zajisté, ale kupříkladu to, jak Neville sundal Nagini, je děs, hrůza, a ohavnost spuštění. Nota bene když ji mohl krátce před tím velmi logicky a velmi smysluplně zrušit Snape...
ocs
Jsem si jistá, že je tam dost nelogičností, ale je fakt, že to zakončila slušně (neboli dalo se to zkazit, a to tak že velmi)
petrSF
No já se na to taky nechala nachytat. Přečetla jsem první větu, že zemře Ron, a dost mě to naštvalo. Tedy ne, že bych tak milovala Rona, ale při představě, že budu zase celou knížku čekat, kdy k tomu dojde. No a čekala jsem a čekala a čekala - a ono nic.
Zizalka
Nebo ta poznámka, když George přišel o ucho, že už je máma bude konečně moci rozeznat :-)
ocs sine ira et studio  OCSite
No, přečtl jsem si ten kousek, a medle už hlavně Rowla musela rychle odevzdat rukopis, tak to nějak nadrásala, nepřemýšlejíc moc nad logikou věci :)
 
imho harry referoval o Protego stitu, ktery vuci nevillovi seslal az pozdeji
stephend. Žádný humor  negenerovat!
Ve finále se Harry ptá Voldyho, jestli si všiml, že mu nefungujou kouzla proti jeho přátelům - obětoval se pro ně stejně jako jeho matka kdysi pro něj. Takže Neville byl asi jenom chvíli ztuhlý strachy, či co.
 
lillith you see even nature  reacts on me
já to beru spiš tak, že něco končí - no tak holt umřou všichni z tý doby (vč. lupina, kterej byl taky tragická postava).
lillith you see even nature  reacts on me
a ještě jak tu někdo psal, že snape miloval lily a že to bylo jasný - (krom toho že mně ne, ale já jsem na takovýhle narážky obecně blbá) - tak i tak pro mě informace, že vyrůstali vedle sebe a byli kamarádi, byla nová.
 
Trofozoit Welcome to the  1 %
Já to beru tak, že je to možná konzistentní, Snape je taková tragická postava se vším všudy, i ten konec mu nevyšel jak chtěl.
 
ad konec Nagiri...nejak jsem nepochopil, kde vzal najednou pan Longbottom silu vyvleci se z Body binding curse a zautocit....z klobouku??
 
stephend. Žádný humor  negenerovat!
no však, pověřil.
Také jsem doufal, že Snape ještě dostane šanci ve finále něco pořádnýho udělat, to s tou laní a mečem bylo fajn, ale stejně - takhle trapná smrt, v okamžiku, kdy každý čtenář chápe, že Snape je klaďas, to fakt nasere:)
Už se těším do kina, snad si spravím chuť...
 
Oops, myslím, že bych měla spíš smazat, to co jsem napsala o dva svoje příspěvky níž. Brubál Snapea ničím nepověřil, ale říká mu, že až se Voldemort začne bát o život Nagini, že tehdy bude bezpečné říct Harrymu tu informaci. Takže jsem napsala úplný nesmysl, sorry, liskla jsem si, a mizím :)
 
bigvilik life is a bitch  until you marry one
Phil Marlowe a Sherlock Holmes byli napsáni mužskými autory. Přesto vyšly desítky knih, dokazujících fabulační nedostatky a nelogičnosti.

A jak psal Nezval:

Sherlock Holmes
Z knížek pro děti
Blahé paměti
Žije dodnes.

;-)
ocs
aha, tak teď už vím, jak jsi to myslel, špatně jsem tě pochopila.