Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

V tomto klubu se o HP vede zcela volná debata, takže pokud jste některé (či všechny) díly nečetli a nechcete vědět, co se v nich děje, ve vlastním zájmu raději zmizte:-)))

Oops, myslím, že bych měla spíš smazat, to co jsem napsala o dva svoje příspěvky níž. Brubál Snapea ničím nepověřil, ale říká mu, že až se Voldemort začne bát o život Nagini, že tehdy bude bezpečné říct Harrymu tu informaci. Takže jsem napsala úplný nesmysl, sorry, liskla jsem si, a mizím :)
 
bigvilik life is a bitch  until you marry one
Phil Marlowe a Sherlock Holmes byli napsáni mužskými autory. Přesto vyšly desítky knih, dokazujících fabulační nedostatky a nelogičnosti.

A jak psal Nezval:

Sherlock Holmes
Z knížek pro děti
Blahé paměti
Žije dodnes.

;-)
ocs
aha, tak teď už vím, jak jsi to myslel, špatně jsem tě pochopila.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Dokud se do Snapea Nagini nezahryzla, byl při skvělém zdraví. A tomu zahryznutí jako černý mág jemuž -- snad vyjma Voldyho -- nebylo široko daleko rovno měl a mohl zabránit.

To předání vzkazu snad raději ani nebudu komentovat -- ovšemže je to nesmysl, a člověk tak zodpovědný, jako Snape, by za Harrym poslal laň (nebo použil nějakého ještě sofistikovanějšího způsobu) dříve, než nastalo zcela akutní risiko že zemře dříve, nežli informaci předá...

Ale tohle nemá valnou cenu; Rowlingová je přece jen ženská a její svět ani zdaleka nemá vnitřní konsistenci světa dejme tomu Tolkienova, a nesmyslů a nelogičností v něm lze nalézt spoustu ;)

bigvilik life is a bitch  until you marry one
Jeden velmi subjektivní pohled:

Musím říct, že do trojky se to četlo skvěle, čtyřka už místy drhla, pětka zmatek a nastavovaná kaše, šestka so so, jenže Deathly Hallows je - podle mě - zas vynikající.

Silou čtenářského prožitku mi připomněla jedničku, se smutkem za navždy ztracenými rodiči a s vědomím, že mnoho zlého nevyhnutelně přijde. Kritizovaný závěr dle mého názoru naopak příjemně napíná a nevyhnutelné odkládá, a to, jak se autorka vypořádala s proroctvím, že oba musí zemřít, je věrohodné.

A jsem unešen z toho, kolik recenzentů si na autorku povyskočilo... Tolik chytrejch, škoda, že to nenapsali sami.

Na jednom českém HP serveru dokonce jakýsi jistě neohrožený idio... pardon, mladý muž, napsal, že když už JKR užila JEHO nápadů, mohla je aspoň trochu domyslet a rozvést...

Tím nechci říct, že není co kritizovat, ale věřte, že v mém pokročilém věku (cum grano salis) už takhle mile silný zážitek z četby přichází málokdy.

Jo, a teď jsem dočetl jednu americkou recenzi, kde se píše, že děti by měly být ušetřeny zjištění, že jejich rodiče a blízcí jsou smrtelní.. Bohužel, životu to nikdo neřek, takže nás toto zjištění dřív nebo později čeká všechny.

A poznání, že ti, co nám odešli, žijí dál v naší mysli, opravdu není nic nového, nic, co by JKR vymyslela, ale je to zkušenost, ktrerou také každý z nás dřív nebo později projde...
 
ocs: vždyť on umíral, podle mě ta scéna netrvá víc než minutu či dvě. Těžko mohl zabít Nagini. Brumbál pověřil Snapea, že v okamžiku, kdy se Voldemort začně bát o život Nagini, že musí Harrymu říct důležitého. To byl důvod, proč Snape prosil Voldemorta, aby ho nechal najít a přivést Harryho. Mě pro Harryho "vzkaz", který měl být doručen právě v tom okamžiku. Takže mu musel předat ty vzpomínky, když už nebyl schopný ani mluvit.
(Btw. to je další z mnoha kostrbatých náhod v téhle knížce, že Harry byl poblíž Snapea právě v tomto krátkém časovém úseku mezi tím, kdy se Snape dozvěděl, že teď je čas předat vzkaz a tím, kdy byl zabit.)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Stran Snapea, hehe, zrovna nedávno jsem psal na lapiducha: [ač jsem celou knihu zatím nečtl,] jsem si to našel... no, možná to vysvětlí kapitoly předcházející / následující, ale připadá mi to jako nedůstojně trpné očekávání konce: na Voldyho by patrně nestačil, ale aspoň tu užovku by určitě dokázal zničit!

A mělo by to navíc ten kladný efekt, že pokud vím, byla jedním z horcruxů... hm, našel jsem si i kdo a jak pak Nagini zabil, a tedy takto by to dávalo nekonečně lepší smysl, po mém osobním názoru...

(Epilogu se zatím vyhýbám; nakonec si jej asi hádám přečtu dříve, než se pustím do knihy, abych si pak nezkazil dobrý dojem ;))

lillith you see even nature  reacts on me
mno tak teda ten epilog tam bejt nemusel, to si snad každej domyslel. a je mi líto snapea, i když to asi bylo nevyhnutelný.
 
hypermarket Doctor, why are you pointing that ice  pick toward me?
Kdyz si predstavim na platne tu zaverecnou bitvu s padesati mrtvolama...
 
hypermarket Doctor, why are you pointing that ice  pick toward me?
At uz je sedmicka jakakoli, tak doufam, ze ji bude natacet Michael Bay, protoze ten tem jatkam da ten spravny patos a byl by to kulervouci akcnak.
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
 
petrSF Farscape, CSI, Californication a další -  SeriesCon 2008
Protože se nenamáhali na ty scany kouknout a převzali spoilery z té zahraniční stránky, na kterou byl odkaz i tady.
A btw, nevíte, odkud na idnes.cz vzali tu zcela zcestnou verzi toho, jak to skončí? Nepsali, že je to z těch scanů co se objevily v pondělí nebo v úterý? Jak to, že to bylo úplně mimo?
 
Blanchetta: přesně, jak to mohla udělat?... to už měla raději zabít oba, než jen jednoho. Pro mě je to horší, než smrt kohokoli jiného z Weaslovic rodiny.
Tak (im memoriam) dám aspoň jednu hlášku (z kapitoly The Seven Potters):
Fred and George turned to each other and said together, "Wow – we're identical!"
 
bard Žádná česká věta  není dost holá.
ad nablbe dialogy: ja se bojim, ze je to dany prilis sirokou ctenarskou obci. tim ze to ctou i nactilety, ktery jeste na naznak moc nemaj bunky
 
Zizalka
Jasně, já když si tenhle "spoiler" přečetla, tak pro mě moc neznamenal, bylo to spíš varování, abych se takovým článkům vyhýbala, že by mohlo dojít na něco důležitého (pro mě), třeba právě smrt Freda - jak JKR mohla udělat něco takového?!
Blanchetta
Já jsem taky čekala, že Ron umře (a to jsem ten nesmysl na idnesu vůbec nečetla), myslela jsem si, že se to stane v okamžiku, kdy se znovu připojí k Harrymu a Hermioně. Možná, že by jeho postavě takový konec prospěl :)
Mě by to mrzelo míň, než Fredova smrt. Ta mě sebrala.
 
jo, ale pak tam byl ten nepomer mezi hulkou pujcenou od Hermiony, a tou nalezenou - s tou nalezenou nemohl kouzlit skoro vubec.
stephend
Jo, Hedvika mě moc vzala. A pak mě ještě mrzí smrt dvojčete, já je milovala, v pětce byli to nejlepší.

S tou Ronovou smrtí - já ji celou dobu čekala, protože jsem přečetla nějaký spoiler, kde se to psalo :-)
dyt to tan pan Olivander vysvetluje - s cizi hulkou se kouzlit da, ale mnohem lip se s ni kouzli, pokud si ta hulka sveho majitele vybere - at uz na zacatku v obchode nebo tak ze je jeji byvaly majitel premozen...