Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

V tomto klubu se o HP vede zcela volná debata, takže pokud jste některé (či všechny) díly nečetli a nechcete vědět, co se v nich děje, ve vlastním zájmu raději zmizte:-)))

helejdte mezi náma kde bych sehnal ty překlady? chci si to přečíst ještě jednou v češtině - klidně do vzkazníku
 
TAK DOBrý, v knížce sem si toho všiml, tady ne, musim si zajít ještě jednou
 
Moskyt Pokud jsem vás něčím urazil, pak je to j 
Taky nevím, kdo Abethorta hrál ale Gambon to určitě nebyl.
 
Milda: zkoušky tam byly, ale divně, protože tam nebyla žádná komise, ale seděla tam jen Umbridgeová (a za ní se houpalo velký kyvadlo, to si uričtě vybavíš, brr IMHO přehnaně teatrální scéna). A scénu se zkoušku hned po pár sekudnách přerušili Fred & George svým "úletem z Bradavic". Aberforth byl v hostinci, kde se ustavila BA. Přišli tam, a on z výčepu zrovna vyháněl kozu :) Kdo ho hrál netuším.
 
zizalka - jj, vyškrtali toho ažaž - i když je fakt, že já si toho docela dost z toho filmu nepamatuju - třeba zrovna famfrpál a bytka Harry, George vs. Malfoy a kouzelnické zkoušky (ty tam byly nebo nebyly?)
 
zizalka - hmm, tak zrovna toho Aberfortha sem si všiml jen v knížce jak právě píšu níž - kde to v tom filmu bylo? :) hrál ho taky gambon?
 
Včera jsem byla na pětce v kině, a líbila se mi tam ta vychytávka pro zasvěcené (Aberforth + koza). Taky se ve filmu na chvilku mihly vycpané hlavy domácích skřítků (IMHO). Ale mrzelo mě, že se na rodokmenu rodiny Blacků nedalo zahlédnout Regulus Arcturus... prostě mohlo tam být těchhle drobností i víc.
Zvláštní je, že vyškrtali všechny půtky mezi Hermionou a Ronem. Já mám pocit, že se celý pátý a větší část šestého dílu hádali.
 
ale ted jak si pročítám nějaké starší díly, tak je zajímavé, že Rowlingová ten koncept skutečně měla už předem připravenej a zas tolik z vody nevařila - např. si najděte kapitolu, kde si domlouvaj založení Brumbálovy armády v té hospodě - už je tam naznačeno, že ten hostinský je Aberforth

a ještě další věci, ted si je ale nevybavim, ale vždy při čtení mě trkly a mé mínění o JKR vždy o něco stouplo
 
Moskyt Pokud jsem vás něčím urazil, pak je to j 
Tak sedmička se mi líbila tedy nejméně. Naštvala mě smrt Remuse, George ( nebo Freda???) a Tobbyho. A mnoho věcí, které JKR slibíla tam vůbce nebyli. Asi by sme si měli napsat vlastní konec :(
 
raskolnikov  
tak jsem to take prelouskala a nevim proc, ale porad jsem cekala, ze se ukaze, co je to v te tajemne mistnosti na ministerstvu, ktera nesla v petce otevrit a brumbal rikal, ze tak je ukrata tajemne sila, ktera mu pomuze v boji proti voldymu.
 
captainn to houká kápo  sýček
Moskyt: Protože vás mnohem víc zajímá, jak to dopadlo, než že si chcete přečíst knížku. (to není vykání ale plošné odsouzení) Bulvár hadr, ale divit se tomu v dnešní době v nejmenším nedá.
 
eso MILK IS GOOD FOR YOU! 
Spista lidi si i koupi knizku, prestoze je strasne prelozena...
 
Moskyt Pokud jsem vás něčím urazil, pak je to j 
Ale jasný, když je neofic překlad kvalitní, je to lepší ale důležitá je rychlost a hlavně to, že to vůbec někdo přeloží.
 
Moskyt Pokud jsem vás něčím urazil, pak je to j 
Většina lidí (spíš všichni ) čtou neofic překlad, aby se dozvěděli děj knihy na nějaké pravopisné chyby zvysoka víte co.
 
eso MILK IS GOOD FOR YOU! 
Moskyt
Protoze je to, co je oficialni musi byt dobre?
 
Moskyt Pokud jsem vás něčím urazil, pak je to j 
Neofic překlad snad nikdo nečte kvůli skvělému literárnímu zážitku, ne? :)
 
No tak to je hustej tuning.
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
Kdyžý chcete na auto namontovat spojlery...
Free Image Hosting at allyoucanupload.com
 
Já jsem to brala jako snůšku spojlerů, bez nějaké obří umělecké ambice. Knížku si přečtu potom taky. Asi jako SpiderM, prostě jsem chtěla vědět, co se stane.
 
bard Žádná česká věta  není dost holá.
spis nez deformace je to hloupost