Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

V tomto klubu se o HP vede zcela volná debata, takže pokud jste některé (či všechny) díly nečetli a nechcete vědět, co se v nich děje, ve vlastním zájmu raději zmizte:-)))

tady nikdo problém s ničím nemá, ale vůbec mi nepříjde divné, když má někdo rád nějakou postavu a pak je zklamaný, nebo nasraný, že o ní přijde - to ještě nemusí znamenat neúctu k autorce
 
bigvilik life is a bitch  until you marry one
Ale ne. Kritizuj co hrdlo ráčí. Právo máš. Ale když někoho autorka "docela nasrala," tak by to měl možná obrátit v konstruktivní přístup a napsat líp, ne?

Úcta k v-ý-k-o-n-u je imho součástí hodnocení, dokonce i u metalových hrozičů...

Prostě, čím jsem starší, tím víc si vážím těch, co něco napíšou. V protikladu k těm, který to pak "docela nasere."

Jest s tímto problém?
ad Regulus, škoda že právě postavy jako on, nebo Aberforth nedostali víc prostoru v knize - ale to se asi nedá

u Tolkiena to odnesl třeba Radagast, tady zas tito :)
 
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Kráturu ne!!! Jeho výkřik: In the name of brave Regulus! je jedním z mých nejoblíbenějších momentů celé knihy!
ajé, bigvilik je další z těch, kteří razí heslo "cos dokázal, že kritizuješ?" ?
 
bigvilik life is a bitch  until you marry one
Chlapci, chlapci, škoda že vám neodkladné galaktické záležitosti zabránily to za onu netalentovanou JKR dopsat...
Se zabitím Dobbyho mne JKR docela nasrala. To raději měla killnout toho malého zmrda od Blacků, Kráturu. :(
 
A full transcript of Live Chat with JKR will be available on www.bloomsbury.com/harrypotter tomorrow.

Stihla jsem precist si par poslednich odpovedi, celkem dobry :)
 
Julie I'm an accident waiting to happen 
lilith: presne...to,ze nefungujou zrcatka s mrtvyma pro me bylo dukazem, ze Sirius je definitivne kaput, ale hlasy za zavojem me taky zajimaly...anyway, i mistr Lovegood se nekdy utne (viz vybusny roh;))
 
captainn to houká kápo  sýček
A to jak si je nakonci natočí šutrem je co?
 
lillith you see even nature  reacts on me
tak mě napadá, docela mě mrzí, že rowlingová už nevyužila tu možnost, jak luna na konci pětky říkala, že "jsou za závojem a že s nimi může mluvit" (nebo tak nějak). netrvala bych ani tak na siriově návratu nebo možnosti s ním komunikovat, jako spíš mám pocit, že luna má v lecčems pravdu, i když to tak hned nevypadá. škoda, zajímalo by mě, jak to s tím závojem bylo.
 
stephend. Žádný humor  negenerovat!
Milá Julie, počkej, až ten film uvidíš:) Tonks trošku Langerovou připomíná, zvlášť když si udělá prasečí rypák, xixi.
Julie I'm an accident waiting to happen 
Lunu bych udelala jeste silenejsi, Bellatrix je bozi (film jsem jeste nevidela, ale soudim podle fotek v Premiere, kde me BTW dostal popisek fotky, prirovnavajici Tonkspovou k Langerove:))
 
stephend. Žádný humor  negenerovat!
Jinak včera viděn pátý film, nebylo to špatné, ale... Problém je, že ty filmy jsou čím dál zahuštěnější, a tady už zbyl prakticky jenom děj (a chudák Cho byla dost nevypointovaná postava, vždyť ani neukázali, jaká je to kráva:-) , na nějakou psychologickou rovinu už nezbývá místo. Taky to, jak různé dějové roviny, které se v knihách tak hezky proplétají, tady po jedné vytáhly, zpracovali v jenom bloku a pak zahodili. Takže to funguje jako určitá ilustrace knihy, ale samo o sobě už to moc nedrží...
Každopádně velké díky za hrátky s novinami a ještě větší za nové postavy: Luna, Umbridge, Bellatrix i Tonks jsou takové, jaké mají být, imho, of kóz:)
 
stephend. Žádný humor  negenerovat!
Já jsem teda Fawksův žalozpěv pro Dumbledora pochopil jako labutí píseň a definitivní vzplanutí, souhlasím s Mildou (tyhle potvory vždycky fungujou tak, jak si je nastaví autor. Vždycky mě pobaví takovej ten rozjezd upírskej filmů, kde se nějaký mladík baví s někým starším/zkušeným o tom, co jsou upíři zač, a divákovi "nenásilně" řeknou, jaká jsou v tomhle filmu pravidla. Pravda je, že Rowlingová o zániku fénixů nemluvila.)
Trofozoit
Podle mě to house-elf znamená, že dělá domácí práce. Já myslím, že není vázaný na určitý dům. Přece ho Harry poslal do Bradavic.
julie - třeba je vázanej jen na jednoho "páníčka" a zanikne s nim

(jen tip, vůbec nevim jak fénixové fungujou :)
 
Julie I'm an accident waiting to happen 
Milda- tak to s tim klofanem/ orlem/ deux ex machina je dobra (h)aluze, to me fakt nenapadlo, ale jinak mas pravdu medailon/prsten mi taky prisel trapnej (koneckoncu to, jak Brumbal rika, ze se bal prilisne moci, byt by ji vyuzil for greater good, mi okamzite evokovalo Gandalfa/ Galadriel, kteri se boji se Frodova prstenu byt jen dotknmout, protoze by mohli zatouzit ho pouzivat...)...

Kabush: presne jak rika Stephend - kdyz mas Statecne Srdce (a skotsky puvod;)), muzes vytahnout mec at jsi kde jsi;))))
Ale to, jak porazil Grindelwalda, ktery mel Elder wand mi taky neni jasne...pokud jsem pochopila, tak ho ani nezabil, jen nejak zneskodnil a zavrel, neb Grindy byl ten kostlivec, ktereho pak prisel zpovidat Voldemort?!? Ale jak, to je mi zahadou...

Jo a jinak - KAM ZMIZEL FAWKES? Celou knihu jsem na nej cekala...matne si pamatuju, ze byl v minulem dile kymsi zasazen a shorel, ale to prece pro fenixe (btw symbol premozitele smrti,vecneho znovuzrozeni, kam se hrabou hallows&horcruxes, to se neda srovnat), neni zadny problem, ne? Copak nezpival na Brumbalove pohrbu? To se pak jako nastval a uletel?Nebo mi jen neslouzi pamet? Co myslite?
 
Trofozoit Welcome to the  1 %
Jenže on je vázanej na ten dům, může z něj odcházet vykonávat věci ale bydlí prostě tam i jeho pán se určuje podle toho, komu patří dům.
Ale na tom konci to neberu, to vyrazili do ulic všichni tak nějak podivně.
 
ano,domácí skřítek, který klidně mohl být několik dní pryč při pátrání po Mundungusovi, pomáhal minulý díl sledovat Malfoye a ted najednou vedl ostatní skřítky do boje - takže by pro něj byl určitě velkej problém opustit Siriusův dům