Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

V tomto klubu se o HP vede zcela volná debata, takže pokud jste některé (či všechny) díly nečetli a nechcete vědět, co se v nich děje, ve vlastním zájmu raději zmizte:-)))

stephend. Žádný humor  negenerovat!
Milá Julie, počkej, až ten film uvidíš:) Tonks trošku Langerovou připomíná, zvlášť když si udělá prasečí rypák, xixi.
Julie I'm an accident waiting to happen 
Lunu bych udelala jeste silenejsi, Bellatrix je bozi (film jsem jeste nevidela, ale soudim podle fotek v Premiere, kde me BTW dostal popisek fotky, prirovnavajici Tonkspovou k Langerove:))
 
stephend. Žádný humor  negenerovat!
Jinak včera viděn pátý film, nebylo to špatné, ale... Problém je, že ty filmy jsou čím dál zahuštěnější, a tady už zbyl prakticky jenom děj (a chudák Cho byla dost nevypointovaná postava, vždyť ani neukázali, jaká je to kráva:-) , na nějakou psychologickou rovinu už nezbývá místo. Taky to, jak různé dějové roviny, které se v knihách tak hezky proplétají, tady po jedné vytáhly, zpracovali v jenom bloku a pak zahodili. Takže to funguje jako určitá ilustrace knihy, ale samo o sobě už to moc nedrží...
Každopádně velké díky za hrátky s novinami a ještě větší za nové postavy: Luna, Umbridge, Bellatrix i Tonks jsou takové, jaké mají být, imho, of kóz:)
 
stephend. Žádný humor  negenerovat!
Já jsem teda Fawksův žalozpěv pro Dumbledora pochopil jako labutí píseň a definitivní vzplanutí, souhlasím s Mildou (tyhle potvory vždycky fungujou tak, jak si je nastaví autor. Vždycky mě pobaví takovej ten rozjezd upírskej filmů, kde se nějaký mladík baví s někým starším/zkušeným o tom, co jsou upíři zač, a divákovi "nenásilně" řeknou, jaká jsou v tomhle filmu pravidla. Pravda je, že Rowlingová o zániku fénixů nemluvila.)
Trofozoit
Podle mě to house-elf znamená, že dělá domácí práce. Já myslím, že není vázaný na určitý dům. Přece ho Harry poslal do Bradavic.
julie - třeba je vázanej jen na jednoho "páníčka" a zanikne s nim

(jen tip, vůbec nevim jak fénixové fungujou :)
 
Julie I'm an accident waiting to happen 
Milda- tak to s tim klofanem/ orlem/ deux ex machina je dobra (h)aluze, to me fakt nenapadlo, ale jinak mas pravdu medailon/prsten mi taky prisel trapnej (koneckoncu to, jak Brumbal rika, ze se bal prilisne moci, byt by ji vyuzil for greater good, mi okamzite evokovalo Gandalfa/ Galadriel, kteri se boji se Frodova prstenu byt jen dotknmout, protoze by mohli zatouzit ho pouzivat...)...

Kabush: presne jak rika Stephend - kdyz mas Statecne Srdce (a skotsky puvod;)), muzes vytahnout mec at jsi kde jsi;))))
Ale to, jak porazil Grindelwalda, ktery mel Elder wand mi taky neni jasne...pokud jsem pochopila, tak ho ani nezabil, jen nejak zneskodnil a zavrel, neb Grindy byl ten kostlivec, ktereho pak prisel zpovidat Voldemort?!? Ale jak, to je mi zahadou...

Jo a jinak - KAM ZMIZEL FAWKES? Celou knihu jsem na nej cekala...matne si pamatuju, ze byl v minulem dile kymsi zasazen a shorel, ale to prece pro fenixe (btw symbol premozitele smrti,vecneho znovuzrozeni, kam se hrabou hallows&horcruxes, to se neda srovnat), neni zadny problem, ne? Copak nezpival na Brumbalove pohrbu? To se pak jako nastval a uletel?Nebo mi jen neslouzi pamet? Co myslite?
 
Trofozoit Welcome to the  1 %
Jenže on je vázanej na ten dům, může z něj odcházet vykonávat věci ale bydlí prostě tam i jeho pán se určuje podle toho, komu patří dům.
Ale na tom konci to neberu, to vyrazili do ulic všichni tak nějak podivně.
 
ano,domácí skřítek, který klidně mohl být několik dní pryč při pátrání po Mundungusovi, pomáhal minulý díl sledovat Malfoye a ted najednou vedl ostatní skřítky do boje - takže by pro něj byl určitě velkej problém opustit Siriusův dům
 
Trofozoit Welcome to the  1 %
No řekla bych že se tomu skřetovi neříká house-elf jen tak ze srandy.
myslim pro "výzvědné" účely
 
MIlda
Proč by se Harry obtěžoval s přivoláním Krátury, když tam byla Hermiona. Ta se přece o všechno starala.
dočteno, spokojenost


jen ta inspirace tolkienem byla až moc - nejprve medailonek, který ovlivňuje mysl a má vlastní způsoby jak uniknout zničení, celej ten quest těch tří za zničením viteálu, no a pak ta závěrečná bitva "několika armád" (to už byl tolkien a narnia dohromady), obzvlášt když přílétl Klofan, tak sem si vybavil "přilétají orli!!!"a taky nechápu, proč si nepřivolali kráturu do stanu a nevyužívali jeho služeb
 
Vole:-)
captainn to houká kápo  sýček
Geko: Těžko čekat něco jiného, když je to Harry Potter a XY. :)
 
Rovněž dočteno.Za "Aliens moment" Mrs. Weasley dík.Hodně mi vadila jedna věc a to příliš mnoho času stráveného s těmi třemi (především ta kempovací část), rád bych si přečetl více o odbojovém hnutí. Ale jinak dobré, jsem spokojen.
 
kabusch
a pak by si dali společnou rozcvičku :-))
stephend. Žádný humor  negenerovat!
To by ovšem byla super pointa - člověk sedm dílů čeká na finální souboj HP vs. TR a nakonec tohle... :-)
 
To už by z klobouku mohli rovnou vyskočit zdivočelí Bob a Bobek, jeden by ukousnul hlavu hadovi, druhý Voldovi a bylo by :-)
stephend. Žádný humor  negenerovat!
Gryffindorův meč se dá v případě potřeby vytáhnout z klobouku, co ho Voldy nasadil Nevillovi na hlavu a zapálil. Stačí být správňák z Gryffindoru:)