Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Toto je klub pro všechny, kdo chtějí diskutovat o Harrym a jeho světě. Vítáni jsou zde taktéž Harryho odpůrci, protože diskuze je přece zábavná... Mějte se tady hezky, ale nebuďte na sebe moc oškliví.

Do této diskuze nemohou přispívat anonymové.sba loans
glad i found this site! sba loans
 
Dadel Respect my authoritah! 
Tak jsem byl v Londýně na představení Harry Potter and the Cursed Child a dobré to bylo. Délka obou částí v součtu asi 5 hodin, všichni herci naprostí profíci.

Co mě překvapilo, byly docela minimalistické kulisy. Ale ono to bylo potřeba, protože ve hře se často mění prostředí, takže stačí během pár vteřin odvézt dveře a stůl na kolečkách (což symbolizuje kancelář na ministerstvu kouzel) a přivézt schodiště na kolečkách (což symbolizuje schodiště v Bradavicích) a hra může pokračovat.

Ale laciná produkce to určitě není, jsou tam herci poletující na laně, pyrotechnické efekty, efekty s UV světlem, světelné efekty na stěně (jako Signal Fest), bazének v podlaze (jezero), a další milé drobnosti.

Kromě Hermiony je teď černoch i Hagrid a moudrý klobouk (stejný herec)

Obsazení (nekompletní, rolí je tam ještě víc)
https://i.nahraj.to/f/20Nj.jpg
Ale koncem května se hodně herců vymění. I tohle je už druhá sestava, ne ta premiérová.

Focení to moc nepřálo. Tohle je úvodní scéna, ještě než začala hra:
https://i.nahraj.to/f/20Nk.jpg
Děkovačka. To už jsem myslel, že můžu fotit, ale hned mi to zatrhli, takže mám jen tuhle mazanici:
https://i.nahraj.to/f/20Nl.jpg
Na odchodu z divadla:
https://i.nahraj.to/f/20Nm.jpg
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
FANTASTIC BEASTS 2 The Crimes of Grindelwald Trailer — vypadá to moc dobře.

https://www.youtube.com/watch?v=dFVafTbq2D8
 
bard the truth is out there,  it is just not indexed well.
Btw: zeregistrovali jste tenhel fanouskovsky film? https://www.youtube.com/watch?v=C6SZa5U8sIg
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Jo, tohle je trefná poznámka, i když jde nejspíš o to, že měl zemřít Harry (a nezemřel, páč z něj V. udělal viteál). Ale Valen ví, jak to vlastně R. myslela.

Pokud někde není vysvětlující zmínka, tak nastává problém zejména v tom, proč si V. nevyrobil další, když zjistil, že po nich B+H+R+H jdou.
captainn delivering newspapers,  not stalking
Nevím, jak Londa, ale mě teď z voleje napadá otázka, jak se mohl viteálem stát Harry, když Voldemort nezemřel aono teda stejně tak, i kdyby se to bralo, že zemřel.
jak to myslíš s těmi viteály?
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Skoro všechny deus ex machina v HP jsou průser (obraceče času, Pobertův plánek a vlastně i viteály), berte to tak, že je to pohádka. Když na to přijde, tak naplňovač usudu je ve Vězňovi i ta záchrana sebe sama před mozkomory, k níž vlastně logicky vůbec nemělo dojít.
 
Ale Lupin v Chroptící chýši sám tvrdí že měl "plánek dnes večer neustále v pohotovosti" protože očekával že Harry, Ron a Hermiona něco takového udělají (že se půjdou na Hagrida a Klofana podívat), dokonce ho prý přímo "studoval". Pokud nejsou lidé uvnitř Hagridovy boudy pro Pobertův plánek neviditelní, potom musel být Červíček-Prašivka na mapě vidět celou tu dobu co se u Hagrida schovával - proč si ho Lupin "studující" plánek nevšimnul?
první odstavec je opravdu oříšek


druhý je podle mě jednoduchý, prostě se na to podíval, až když zrovna odešli
díl 3, Vězeň z Azkabanu

Mě by zase zajímalo, jaktože Lupin, který z Pobertova plánku vyčetl přítomnost Harryho, Rona a Hermiony u Hagridovy boudy (v den Klofanovy popravy) neviděl na mapě i druhého Harryho a druhou Hermionu, kteří se vrátili a pozorovali sami sebe díky obraceči času.

A jaktože si Lupin všiml Červíčka teprve když Harry, Hermiona a Ron s Prašivkou od Hagrida odešli? Jsou snad lidé uvnitř Hagridovy boudy pro Pobertův plánek neviditelní?
 
už sem to tu asi kdysi řešil, ale nedá mi to
díl 2, Tajemná komnata

Uršula si pamatovala, že poslední, co viděla jako živá, byly dvě obrovské žluté oči a že naní koukali od kohoutků, to nikdy nikoho nenapadlo se jí prostě zeptat, co jí zabilo? vždyť by to měli hned vyřešené

nehledě na duchy jako takové, kteří jsou schopni procházet zdmi, tak to mohli prozkoumat i pod školou, zejména když právě Uršula pořád vymetala všechny možné roury, tak by si téhle měla všimnout


Aragog už také dávno věděl, že na hradě bazilišek je, sice tvrdí "my o něm nemluvíme", ale určitě by to Hagridovi pověděl, když by se ten zeptal


(právě dočteno opět dětem, ty otázky mi tam pořád běhaly kolem)
 
Dadel Respect my authoritah! 
Tak dočteno, ušlo to, ale divadlo bude o něčem jiném. Rozhodl jsem se, že si tam zaletím, ale zrovna teď jsem v pondělí propásl předprodej a další bude za čtvrt roku..

A doufám, že i natočí film, ideálně tak za 10 let, aby původní dětští herci dorostli do svých rodičovských rolí:)
 
Dadel Respect my authoritah! 
čtu Prokleté dítě a docela by mě zajímalo, jak některé scény předvádějí na tom jevišti..
 
Souhlas. Taktéž jsem nadšena. Ten vtip a zápletka má něco do sebe. Na rozdíl od Harryho se mi to víc líbilo asi tou menší pohádkovostí.
Fantastická zvířata. Shlédnuto. Jsem nadšen. Rowlingovou jsem neměl rád a Harryho septalogii také nijak zvlášť. Tímhle si u mě autorka značně šplhla a slibuji, že se o ní už nebudu vyjadřovat pejorativně :)
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
HP a prokleté dítě #dočteno
Slušný nápad, ale sílu předchozích románů to nemá. Nicméně: Hermiona!!, Albus! a vůbec.
 
Mimochodem ten mečík v Tajemné komnatě je fakt legrační I to objasňování toho co se zrovna děje na obrazovce mladým Voldemortem
 
In the first book, Hermione says [about Gryffindor]:

'I hear Dumbledore himself was one'.

.... presenting this as a rumor rather than definitive fact.

However, in Goblet, Dumbledore says (in the Gryffindor common room):

I never liked these curtains. I set them on fire in my fourth year. Accidentally, of course.

In order to have been there in his fourth year, he would have had to be sorted into the house. (As Headmaster, of course, he could go anywhere.)
 
dík

tu knížku zrovna čtu, schválně jestli to tam najdujinak by mi přišlo zajímavější, kdyby byl v Havraspáru, takhle je to moc předvídatelné