Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiOdpad

Spravuje:

RakeshReklama
samodiva Není nad krásné  luhy a háje
Tak jinak, všeobecně jsem nemyslela komplexní vliv na lid. org., ale nějaký konkrétní doložený příklad. Třeba nějaká studie třeba k tomu sledování nutnosti zvyšovat dávky postřiků zemědělských plodinby měla existovat? A hlavně by bylo zvláštní, kdyby se to nesledovalo - (už z podstaty samotného vědeckého výzkumu), nebo možná sledovalo a nechtělo zvěřejnit...

SAGITAURUS s tím samozřejmě souhlasím.

 
Trofozoit Welcome to the  1 %
GMO v podstatě neznamená nic jiného, než že vznikly člověkem zprostředkovaným přenosem genů. Je to ekvivalentní označení jako "šlechtěné" což je člověkem řízené rozmnožování.

Takže jak je nepravděpodobné najít někde studie o "vlivu šlechtěných rostlin na lidské zdraví" je stejně tak logické, že neexistuje studie vlivu GMO na lidské zdraví.
GMO může být téměř cokoliv, nicméně nejčastěji jsou GMO plodiny obohaceny o něco co spotřebitel neocení, geny rezistence k herbicidům, nebo naopak škůdcům, geny proti nemocem, stárnutí atd.

Jednak některé tyto látky nejsou pro člověka moc zdravé (nebo nejsou zdravé plodiny, ošetřované ve větší míře herbicidy) a i přesto, že je teoreticky třeba ošetřeno aby dávka byla naprosto nepodstatná, nebo se látka rozložila dřív než dojde ke konzumaci je faktem, že to nikdy předtím nikdo nezkoušel, takže je nutné to opatrně sledovat.
Další věc je, že geny pocházejí třeba z jiných rostlin, se kterými se člověk běžně vůbec nepotká nebo na ně má dokonce alergii a pak sní popcorn bez vědomí toho, že jsou v něm geny z buráku třeba, na který je alergický.

Stejně tak se ale naopak vytvářejí běžné plodiny bez obsahu známého alergenu (myslím rajče), aby je naopak umožnila jíst takto modifikované i alergikům.

Takže když se vrátím k původní otázce, asi moc nejde najít nic všeobecného k vlivu na lidské zdraví. Každá jednotlivá modifikace se může lišit jako nebe a dudy. GMO není "to" GMO je jenom způsob, jakým se tyto organismy přetváří.
 
samodiva
To je jako bys nekde cetla, ze exoticke ovoce zpusobuje alergie, otravu organismu. Za urcitych podminek to samozrejme muze nastat, ale neni to pravdepodobnejsi nez u jakekoliv jine potraviny. (a to i u tech GMO) Pokud to vemes jako argument se vyhybat pomerancum, je to tvoje volba...
samodiva Není nad krásné  luhy a háje
Nemyslela jsem nic konkrétního, myslela jsem všeobecně vliv na zdraví člověka. Třeba jsem četla, že konzumace GMO způsobuje alergie, otravu organismu apod. Tak jestli je to skutečně potvrzeno či vyvráceno.
 
Trofozoit Welcome to the  1 %
Klidně by i vytáhl, kdyby si našla co přesně. Ale zrovna mám fakt svojí práce dost.
 
samodiva: jsou, ale budes si muset sehnat nekoho z vysokych skol nebo vedeckych ustavu aby ti to vytahl z placenych periodik.
 
samodiva Není nad krásné  luhy a háje
Jsou někde zveřejněny (pokud byly vůbec provedeny) hodnověrné dlouhodobé studie o vlivu GMO na lidský organizmus? Kdyžtak prosím přihoďte, dík.
 
lubob mama, be brave, don't weep at my  grave
kazdopadne mi tohle odvetvi pripada dnes jako jedno z nej nej fascinujicich...
 
lubob mama, be brave, don't weep at my  grave
bingo!
 
Trofozoit Welcome to the  1 %
Kdy má přesně nastat, já manipuluju v labratoři s DNA každý den :)
A hádanek je pořád víc než dost..
 
Otázka času ?
Je už velmi blízko doba , kdy se v laboratořích začne manipulovat s DNA. A tím že vědci rozluštili i poslední hádanku , tu dobu přiblížili.
 
SAGITARIUS  
Ve smyslu ze se zbytkem +/- souhlasim.
ok 2.dubna 
V jakem smyslu?
 
SAGITARIUS  
ok
No ono k tomu ostatnimu textu ani nebylo co dodat.
ok 2.dubna 
Sagi: Myslis jako "na obsirny, vysvetlujici a fundovane vypadajici prispevek planym vykrikem"?
 
SAGITARIUS  
To vis, na hruby pytel, hruba zaplata.
budikz ne každého čeká 70 let  eko
jsem myslel, že je to něco konstruktivního promiň
SAGITARIUS  
Jake argumenty? To byla reakce na tu posledni vetu tveho prispevku, na ktery jsem odkazoval.
budikz ne každého čeká 70 let  eko
nějaké argumenty?
Rakesh 5. divize retoricke artilerie 
Nas imperialistu jsou miliony.

Problem je v nedostatku smetist pro tolik kohoutu.