Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiNové

Spravují:

plebs,
harmonicaReklamaForma následuje funkci

harmonica Toto není stručný textík. 
 
 
I once bought a forest. The Parasites claimed that the land belonged to God, and demanded that I establish a public park there. Why? So the rabble could stand slack-jawed under the canopy and pretend that it was paradise earned. When Congress moved to nationalize my forest, I burnt it to the ground. God did not plant the seeds of this Arcadia; I did.
 
Premek Zanedbávat kulturu je zdraví škodlivé,  proto poslouchejte rozhlasové hry!
Jenže když se podíváš na detaily v té reportáži ČT (video dole), zjistíš, že byla použita naprosto nevyhovující, běžná plastová okna. Takže ač to z dálky nevypadá, dům je z památkářského hlediska zničený.
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
spoluvlastnik?!!

(ale teda jinak za odkaz dik - ze znojemska pochazim a o tomtok vubec nevim!! a takovej kousek od plavecaku!)
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
uka
Podle novin flastr 300k a odvolání. To jsou zprávy půl roku staré.
Plasťáky mi nepřijdou nevhodné. Původně tam architekt dal dřevěná špaletová okna nikoli proto, že by bylo kruciálně důležité mít dřevěná špaletová okna, že by bez nich funkcionalismus umřel, ale proto, že dvojskla ještě nevynalezli. Jediný architektonický počin u těch oken spočíval ve výrazném rytmu příček, a ten je důsledně zachován, i když by se majitel mohl na ty zbytečné vodorovné špricle vybodnout.
A vůbec, viz záhlaví.
Když kouknu na fotky předtím a potom, tak mi přijde, že majitel vily chtěl tuto dále užívat a nemít z ní muzeum pro účely památkářů a relativně s citem budovu upravil tak, aby ho měsíc zimního vytápění nestál 15 tisíc. A jak tak koukám, tak snad i zachoval poměry, aby nebyla okna po instalaci polystyrenu příliš zapadlá.

Samozřejmě plasťáky jsou asi trošku nevhodné, ale jako spolumajitel jedné NKP a to jako na potvoru funkcionalistické vily bych tedy chtěl od památkářů příspěvek na klimatizaci prostor v létě a vytápění v zimě. Železobeton je super, ale není dokonalý. I ta okna (u nás jsou buď dřevěná nebo kovová a do toho ohýbaná skla) se jen těžko shánějí a dělat každé okno po thugendhatovsku, to by bylo nejlepší to asi nechat vysklené. Nehledě k tomu, že železná okna se v zimě dají skvěle otevírat a zavírat, leč v létě se jim do toho moc nechce. Takže např. ohýbaní skla nahradilo ještě za komunismu uplácení dělníku z Aera Vodochody, kde jako na potvoru stoupla zmetkovitost při výrobě překrytů kokpitů na L-39 a zmetky místo lítání sedí na baráku.

Mít na to třetinu co na Tugendhat, to by se panečku žilo jinak.

I tu nekomunikaci stavebníka s památkáři do jisté míry chápu, já u toho tedy nebyl, leč co mi dědeček vyprávěl o přátelských diskusích s památkáři - děda chtě rekonstruovat fasádu, byl překvapen pobouřením památkářů, že v jim ukázaném vzorku nové omítky se nacházely příliš lesklé částečky slídy a chtěli slídu stejně omšelou jako na původní omítce..

Ale jsem zvědav, jak to dopadne. Podle mě flastr pár desítek tisíc, který se vrátí po první topné sezóně.
 
van_Rijn Wovon man nicht sprechen kann  ...
Hmm, to teda nevypadá zle, na příští cestě nach Brünn omrknu, díky.
Vždyť to po té rekonstrukci vypadá ještě funkcionálněji než předtím. Podle mě rekonstrukce ducha stavby zachovala, včetně toho předsazeného okna. Památkáře nakopat.
van_Rijn Wovon man nicht sprechen kann  ...
Neproběhlo klubem http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/170597-majitelka-funkcionalistickeho-skvostu-pres-zakaz-dokoncila-nelegalni-rekonstrukci/ ?


Jinak, já teď pár dní strávil v Brně a poctivě si krom jiného prošel horní Pisárky (Hroznovou ulici atd.) a tak jo, radostnou zprávu bych měl taky, Münzova vila už se znovu pyšní komíny, johoho, bude zase báječná.
 
 
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
tu fasádu mohli IMO udělat líp. ty žulové kameny, obklad nelícuje s okny, jedno okno zelené a druhé modřín... no hlavně že to nespadlo.
 
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
tady nemůže chybět brněnský funkcionalismus!
http://www.bam.brno.cz/
 
 
Ne každá betonová krabice ze třicátých let si zaslouží pojmenování "funkcionalistická vila."
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
jo taky cetla jsem :(