Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaFotografie

Spravují:

padlock,
ewwwa,
medvidek,
Soja,
janina.cz,
ahasver

Může vás zajímatReklamaVkládejte vlastní tvorbu, která má v popisu práce zaujmout i jiné lidi, než vás
Tento klub slouží jako alternativa klubu Fotky, přispěvatel se nemusí bát bezhlavé kritiky za každou cenu. Zdržte se proto prosím nekonstruktivní kritiky a pamatujte, že nikdo není dokonalý.

Rules
K fotkám přidávejte údaje o nastavení foťáku, typ foťáku (dokud nebudem mít všichni jasno). Umisťujte sem pouze náhledy o velikosti do 80 kB a odkazujte na větší verze, případně na původní verze. Používejte vlákno pro svázání workshopu, případně jej používejte i pro svázání fotografií a komentářů (samozřejmě mimo workshop).

Technika
Histogram
14 Understanding Histograms Understanding Histograms
jak paris černobílí
jak paris ostří (jako ostříž)

Spřátelené kluby
Fotky, o kterých víme, že jsou špatné, ale přesto se nám líbí

kulida Občas si postěžuju na blogu.  Na svém.
Dobry.
Potkali se u Kolína
 
jakes kdy se ze mne stal takovy KOKOT? 
Odnoveni. Kakat
 
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu 
odnov ještě jednou
 
spic už jen wtf 
odnovení
 
Ignis Brunensis 2011
 
grovik Otazka zní: "Komu to prospěje!"  Buďte NESPOKOJENÍ!
Zdravím! Rád bych přizval další fotografy k projektu Plzeň ze střech. Cílem je nashromáždit fotografie Plzně ze střech domů. Pochopitelně to není jen pro Plzeňské. fotografie můžete nahrát sem: pLog Kanál je pojmenovaný #plzeňské-střechy .
 
Nový umělecký portál - www.BUYFEEL.eu
Vítejte v továrně na emoce, vítejte ve světě Buyfeel. Vstupte do světa umění a mezinárodní galerie uměleckých děl od obrazů, fotografií, soch až k designu, šperkům a textilním kolekcím. Připravili jsme zcela nový portál a těšíme se na Vaše názory a hodnocení. Ať už hledáte originální dárek, obraz do bytu, alternativní investici nebo jen místo, kde se potkávají lidé se zájmem o umění a chtějí o něm mluvit. WWW.BUYFEEL.EU
 
Štkaní 2010
Vážení a milí,
rádi bychom Vás všechny opět pozvali na další ročník Štkaní – art workshopu, tentokrát do jihomoravského Mikulova.
Termín 9.8.-19.8.2010, přihlašování právě probíhá zde: http://www.stkani.cz/?page=prihlaska&plugin=true
Ubytování letos bude v třílůžkových pokojících internátu SOU Mikulov, který je ale velice příjemný, budova pochází ze 17.století. Tvořit se bude v budově učiliště v Mikulově, které je také velice zajímavé svou atmosférou, má velké atrium, můžeme využít i tělocvičnu a v průběhu workshopu také kino. Takže jestli vás napadne nějaký plán na využití všech prostor, pište, nápadům se meze nekladou...
Cena je letos jednotná, pro stravující se 2500,- Kč na osobu, pro nestravující se 1800,- Kč, vařit nám budou zdejší kuchaříci, jsme domluveni na oběděch a večeřích, snídaně si, jelikož jsme ve městě, musí vyřešit každý sám. Budeme však vařit čaj a kávu. Vegetariáni a podobní samostravitelé si mohou vařit ve zdejší minikuchyňce.
Pokud stále netušíte, co to štkaní je, přečtěte si tyto všeobecné informace nebo se podívejte na naše webové stránky http://www.stkani.cz/
Smyslem workshopu je soustředit určité množství tvůrčích lidí (nijak neomezeno, ale většinou ve věku 18-26) na jedno místo a nabídnout jim prostor a prostředky ke svobodné desetidenní tvorbě tak, že není nijak omezen ani obor, kterému se chtějí věnovat.Štkaní nabízí 7 uměleckých odvětví -divadelní – hudební – filmové – výtvarné – literární – fotografické - oděvní, které se navzájem prolínají a účastník si může vyzkoušet úplně všechny. Kombinuje setkání úplných amatérů s poloprofesionály (studenty uměleckých škol), přičemž různě převrací jejich role a nechává je, aby se vzájemně obohatili individuálním přínosem každé osobnosti a v neposlední řadě, získali cenné kontakty, které jim dále pomohou při jejich individuální práci.

Štkaní je „systém dílen a jejich vzájemné spolupráce“

Motiv: Hlavním motivem pro vznik workshopu byla potřeba tvořit. Chyběl zde prostor, kde by se člověk mohl umělecky realizovat ve společnosti podobně zaměřených mladých lidí. Dalším motivem je porušování jednostrannosti. Štkaní zahrnuje systém dílen různých uměleckých činností, které se navzájem prolínají, propojují a podporují a účastník tak má možnost vyzkoušet si jiný pohled na uměleckou tvorbu. Získá také nové kontakty, které pak umožňují dlouhodobější spolupráci.

Cíle workshopu:
• předávání zkušeností,
• rozvoj talentů,
• snaha motivovat k novým postupům,
• konfrontovat a kombinovat různé druhy umění,
• komunikace a spolupráce mezi jednotlivými odvětvím
• ozvíjení individuálních schopností a dovedností na umělecké platformě

Systém: Štkaní nabízí sedm dílen – výtvarnou, fotografickou, oděvní, divadelní, filmovou, hudební a literární. Každá složka má svého vedoucího. Tím je člověk, který buď daný umělecký obor studuje nebo se o něj aktivně zajímá.

Propojení: Fakt, že jsou účastníci rozdělení do dílen, však v žádném případě neznamená nějakou separaci, či omezování. Vedoucí dílen naopak sami usilují o to, aby se jednotlivé složky propojovali, aby účastníci mohli využít jakoukoliv z nich. Každá dílna sice má svůj vlastní program, ale jednotlivec v ní není vázán víc, než nakolik si sám přeje.

Vedení: Vedoucí dílen nevystupují v roli lektorů. Tedy prakticky neučí účastníky pomocí osnov, kterak se v dané umělecké oblasti zdokonalit. Spíše vytváří společný program, snaží se radit, koordinovat, hodnotit. Z velké části však spoléhají na aktivitu a nápady samotných účastníků. Vedoucí se sami snaží být pouze mediátory zprostředkovávajícími informace v uměleckém komunikačním kanálu. Je pro ně důležité respektovat individualitu účastníků své dílny, jejich nápady, invence. Nijak nezasahují do samostatné tvorby účastníka, pouze nabízí možnosti a případně radí ve volbě metod, na požádání ukáží jinou techniku, opatří potřebný materiál apod.

Prezentace: Fragmentace na dílny je také důležitá z hlediska závěrečné prezentace. Důležitou motivací pro tvorbu je fakt, že v závěru workshopu má být výsledek desetidenního snažení předveden veřejnosti. Takovou prezentaci si účastníci domlouvají právě v rámci jednotlivých dílen. Veřejná prezentace pak pro mnohé představuje dobrou zkušenost, kterou mohou využít v praktickém životě.
Nemáte přes rok čas, prostor a klid na svobodnou a volnou tvorbu? Přijeďte na Štkaní!
 
SAGITARIUS  
Já měl něco podobného dost dlouho na dveřích jako fototapetu.
spic má rád Perl 
http://www.lebe.cz/vrane0909_005.jpg - tohle se mi libi, byt to na sirku chtel bych jako wallpaper
lebe i my se rano muzem probudit  mrtvi
bylo to takove pavucinove dopoledne .. tady je jeste par dalsich
 
líbí
MaschinenFuhrer ProfMUDrDrScCsCMBA...  jupí!
fajne
 
lebe i my se rano muzem probudit  mrtvi
 
chycený zloděj před New Delhi train station
 
jaktože se to tam zase objevilo? samo?
Indičtí turisté na hradbách Jodhpuru
 
nojo, ale proč je tam ten křížek - mělo tam být toto:
 
SAGITARIUS  
Náádhera. :-)