Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Keplik,
hkmaly,
BerenReklamaDebata o vsem, co povazujete za fantasy, pripadne o tom, co za fantasy povazujete

Přemýšlím, co by tam chybělo (když "otcové zakladatelé" jsou už nemoderníú. Robert Asprin? Arabská noční můra? Lud-in-the-Mist? Clive Barker? Imho by se našli
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fantasy_authors
No ono asi taky ne všechno stojí za to. Třeba u Kola času jsem vůbec nepochopil, proč by to měl být nějaký milník, a Pratchett sice psal parodie, ale do žánru imho patří taky. Kromě toho je škoda, že tam berou jen moderní fantasy.
zweistein vylučuje se tím z kruhu   civilizovaných lidí
Super, to si vytisknu až budu dělat kolečko po antikvariátech.
Tranquillizer Šetřete přírodu - netiskněte tento text 
Ty jo, neznám skoro nic.
 
https://www.legie.info/temp/kanon-fantasy.htm (klub žije?)
 
Tranquillizer  
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Rozhodl jsem se, ze se teda rozhoupu a zacnu cist Hru o truny. A precetl jsem sotva par kapitol a zrovna to mizerove zacali davat v televizi ...

Mama si stezovala, ze to davaji po desate hodine. Upozornil jsem ji, ze to stejne pro ni neni vhodne.
 
lament Zdá se vám život stereotypní a šedivý? M  Probouzíme fascinaci...
Konečně jsem se dostala k Mycelium: Jantarové oči od Vilmy Kadlečkové. Musím říct, že je fakt poznat, že si s touhle ságou dala trochu na čas - rozdíl oproti dalším našim autorům, kteří jsou sice vynikající, ale píšou zmořeni prací a ve spěchu a v pochopitelné touze si u toho odpočinout, je markantní.
 
lament Zdá se vám život stereotypní a šedivý? M  Probouzíme fascinaci...
S tím souhlasím. Vrcholem je bez pochyby Les mytág, Lavondyss (ale spíš pro náročnější čtenáře) a Les kostí. Pak už je to slabší, ačkoliv to pořád ční nad průměr. Ale zvláštní je, že neumím vůbec posoudit Avilion. Četla jsem ho, když už jsem věděla, že Robert zemřel. Byl pro mě hrozně důležitý (a pořád po letech je), navíc jsem s ním osobně chvilku mluvila na Euroconu v Choteboři (2003?)... To mi úplně znemožňuje objektivní hodnocení jeho poslední knihy... Co na ni říkáte vy?
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... jo ... ale prislo mi, ze v pozdejsich dilech se uz v tom zamotal taky ... bud, nebo me zmatlo ze ty knizky se maji cist v jinem poradi nez co vychazeli.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Nebo povídku "Les kostí".
lament Zdá se vám život stereotypní a šedivý? M  Probouzíme fascinaci...
Pozapomenutý Holdstock
Já se zrovna chystám udělat na conu přednášku o (mimo jiné) fantasy autorovi Robertu Holdstockovi. Nějak u nás lehce zapadl, což je hrozná škoda, protože docela redefinoval žánr v době, kdy už se to u fantasy rozhodně nečekalo. Pokud se zajímáte o mýty a jungovské archetypy, ale přijde vám to vědecky rozebrané moc neústrojné a nezábavné, určitě zkuste Holdstockův Les mytág. :D
 
Northernlight jsem tu 
(a není to překladem!)
 
Northernlight jsem tu 
Nejděsnější kniha byla z nakladatelství Straky na vrbě, byla z conu a hned byla zbaběle prodána. (I když jsem ji dočetla ze zvědavosti, jen abych zjistila, jestli to přece jen nemá nějakou myšlenku nebo pointu. Nemělo! Název: Volavky... Autorka: Zuzana Hajžmanová. Taková jako """spaceopera""", dušíci... (komentář zde je ovšem velice nadaszený!)bylo to na zabití...!(možná to byla prvotina a že se ta holka vypsala, ale tehdy jsem se divila, co všechno může vycházet! To už abych taky něco napsala... (nedodal by mi někdo vysvětlivky? Bych na to lupla trilogii...)
 
Northernlight jsem tu 
(už někdo vzpomněl na ty hkmalyho upíry?)
 
Northernlight jsem tu 
koncovka -ce= 5.p -ce (Soudce= "haló, pane soudce")
Xkoncovka -ec = 5.p -če (myslivec= myslivče. (I když to kulhá, je to tak)
zweistein being  rogue?
 
Vosje Even foxes are not what they seem :-)  I'm deranged
Zdravím. Nerozvážně jsem koupila mladší dceři ke dvanáctým narozeninám dva první díly Legendy o Drizztovi od Salvatoreho, což, vzhledem k mému zvyku číst to, co čtou moje děti, aby si o tom mohly se mnou povídat, nezůstalo bez následků - velmi brzy jsem přikoupila díl třetí, doobjednala všechno, co jsem sehnala (takže trilogii Odkaz Temného Elfa bychom snad měli dostat kompletní), ovšem první díl trilogie Planina Ledového Větru "Magický krystal" sháním naprosto bezúspěšně včetně pokusu přímo na stránkách Fantom Printu. Tak to zkouším tady, mezi svými "spolubydlícími": Můžete nám někdo, prosím, pomoci? Předesílám, že mi jde především o papírovou knihu, ovšem vzhledem k tomu, že jsem právě dočetla trilogii Domovina, uvítám z nouze i odkaz na elektronickou podobu. Děkuji ;-)
 
kacule1 je země kulatá? 
Už jste někdo četl posledního Gemmella?
Nechala jsem si poslat první díl Troji
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
I ja dostal pod stromecek Nadelat prachy. Chudak Vlahos, uz mi ho zacina byt lito.