Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
Zvlastni logika. Jakoze misto jednoho plynovodu nam rusaci zavrou dva plynovody?
https://echo24.cz/a/Skzt2/rusko-kvuli-nord-streamu-2-tlaci-na-evropu-snizuje-dodavky-plynu-a-ceny-rekordne-splhaji

Zásoby v evropských plynových nádržích se zmenšují, dodávky zemního plynu jsou hluboko pod normálem. To se odráží i na ceně plynu, která v Evropě stoupla na nejvyšší úroveň za dva a půl roku. Podle německého ekonomického deníku Handelsblatt za tím především stojí ruský plynárenský gigant Gazprom, který zvyšuje ceny pro Evropu a záměrně snižuje dodávky plynu. Podle kritiků tím chce Moskva tlačit na EU, aby schválila spuštění kontroverzního plynovodu Nord Stream 2 do konce roku.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
Misto toho treba lahodny velrybi stejk?
FAVORIT11  
Tak tak.
Mastodont  
Týdeník Hrot se očividně přidal mezi ty, kteří moc nejásají nad bruselskými nápady …

Na prahu mimořádně nákladného programu, jímž Fit for 55 zcela nepochybně je, by se mělo umět počítat. Kupříkladu je faktem, že celá EU dnes ve srovnání s Čínou emituje necelou třetinu klimatických plynů. Není těžké si spočítat, že při osmi procentech a klesajícím podílu na globálních emisích se můžete při předvádění dobrého příkladu strhat, ale pokud vás velcí a rostoucí emitenti nenásledují, podaří se vám leda tak tragikomicky akcelerovaný odchod z globální scény.

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/zeleny-evropsky-udel-od-mavani-ctnosti-k-boji-proti-emisim

„Překročíš-li řeku Halys, zničíš velkou říši,“ slyšel král Kroisos bratru před dvěma a půl tisícem let v Delfách a zaútočil na Peršany. Výsledkem bylo zničení jeho vlastního prosperujícího lýdského impéria. My víme, že Frans Timmermans navštívil Ostravu a o Delfách nebyla řeč. Že se ale chystáme ne úplně dobrovolně překročit pohraniční řeku, za níž nás s vysokou pravděpodobností čeká sebezničení, je velmi pravděpodobné.
Činíme tak v mesiášském přesvědčení, že do roku 2050 dosáhne Evropa uhlíkové neutrality a zachrání tím planetu před sežehnutím a zhroucením v globálním oteplování. Pár dní po Timmermansově spanilé jízdě k pozůstatkům našeho ocelového srdce republiky vydala Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zprávu, že dosažení planetární uhlíkové neutrality do půlky století je utopií.
…Už současná míra evropské regulace výrazně omezuje inovace. Systém zelených zákazů, příkazů a tzv. taxonomie znamená faktický přechod k systému centrálního plánovaní, kdy politické orgány prostřednictvím právě taxonomie – tedy tříděním toho, co je a není dostatečně ekologické – budou rozhodovat, na jaké projekty banky poskytnou financování. Takové projekty jsou už dnes podporovány buď nepřímo legislativně, nebo přímo dotacemi a daňovými výhodami.
Pro byznys i banky je to zajímavé, protože to snižuje rizikovost investice a prakticky zaručuje návratnost. Spolehlivě to ale zabíjí soutěživost, konkurenci a inovace a naopak vede k obřímu plýtvání veřejnými zdroji v neefektivních alokacích kapitálu, protože politici nerozhodují o svých penězích. A s tím přichází zaostávání za světem.


https://www.tydenikhrot.cz/clanek/nevymreme-jen-zchudneme-uhlikova-neutralita


 
baddream  
Chystám se na Sardinii a rád bych ochutnal Casu Marzu. Eu to prý zakázala prodávat, tak jsem zvědav jestli si s tím mafoši lámou hlavu.
 
Teichmann  
Legracni jak jde srovnavat jedno relativne male uzemi a cela zeme. Rychly dotaz na google nahodi ze v Shanghai se znacky drazi, jo to musi byt prima. Takze z dostupneho dopravniho prostredku se stane vysada hornich par. A ze si Cina "zakaze jeste driv" - tak za prve bych tomu moc neveril, za druhe chceme tady opravdu diktaturu ve jmenu cehokoliv?
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
To ti rekl kdo, ze si kupuju takovy sracky?
A taky ti netahlo na padesat, nemels zaludek vylagrovanej lestenkou a vysokej tlak.
bwian I'm a lucky bastard! 
A proč si dneska kupuješ takový sračky? Tě to baví?
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
jak vidéž níže, pan Heretik si za těma hovadinama stojí. Asi škoda času na komentář
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Jenom za příplatek, když si něco objednas z Číny a budeš to chtít dodat ve stejném kalendářním roce.
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
To je neprivezou na zadech buzyklisti?
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
Moudry eurobolsevik nas proste navrati zpatky na uroven 15 stoleti, kdy veskera produkce byla v biokvalite, prumysl neexistoval, za chybne nazory se upalovalo a proti arabonegrum probihala reconquista. Enjoy teh future pyco...
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
OK... tak to abych zacal delat zasoby zradla a hajzlpapiru. Mejdlo si kdyztak navarim z eurobolseviku. Pocitam, ze s tim nebude potiz, na kazdym kandelabru jich bude viset dostatek. Coz mi pripomina, ze tedy jeste musim navysit zasoby hydroxidu sodneho a kyseliny dusicne.
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
(A pozor... jsou to vysoce preplnovany dvoutakty... tzn. pracovni dobu maji kazdej zdvih pistu, ne kazdej druhej, jako ctyrtakt...)
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
Ne, vazne? Tak to mi uniklo!!! Nevadi ti, ze jeden pist techhle motoru je velkej tak, ze se do nej vejdou dva osobaky a ze na jednu otacku spali tolik nafty, jako skodifkaftedeickunahlinachpyco za rok?