Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


Otec Chura  
Řeč původně nebyla o klonalitě a smrtelnosti, ale o tom, jestli nějaký živočich může revertovat z dospělce do juvenilního/larválního stadia. Něco na ten způsob ta medůza dělá (i když o tom, zda můžeme nepohlavní stadia v rámci metageneze považovat za juvenilní, by se dalo polemizovat)
Je to tak!
Pif_paf puf. 
václavky a medúzy
Panstvo, ale to jsme se dohrabali ke klonalitě, a tam jsou, obávám se, řeči o smrtelnosti a nesmrtelnosti spíš k ničemu. Nesmrtelná je akorát blbost a Božena Němcová (a ovšem ani to ani ono naprosto nebyla narážka na vás okolo, pardon). Totiž. Jsa václavkou, můžu se rozcimprcamprovat na kousky podhoubí a zas srůst, jsa medúzou, mám mraky identických kopií. Pak těžko říct, co je to jedinec. A zejména, co jsou to dva jedinci. Pak už by se dala nesmrtelnost aplikovat i třeba na naše vůčihledě apomiktní pampelišky, ty sic chcípou a mezitím mají semena, ale v nich si nosí zcela tutéž informaci, protože jejich pyl je k ničemu a celá ta genetika se dědí "od maminky".