Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


arnost Snad zas nechci tak  moks
Latinsky to pojmenovali proto, aby nevzbudili paniku (a navic je to v Cechach zazita dezinformacni technika z Kremilka a Vochomurky)
Jj, taky jsem to četl. To byla obyčejná václavka, ale raději ji tam uvedli pouze latinsky, aby to vypadalo exotičtěji.
to dělá naše Formica polyctena taky. Celkem často se dá vidět v lese hodně mravenišť pohromadě. To nejsou jednotlivá mraveniště, ale právě propojená mravenčí kolonie s mnoha spolupracujícími královnami.

http://davidcernoch.hostuju.cz/album_2008/2008_05_24%20PP%20Seben/slides/DSC_0045_3.html

Využívají toho ochránci přírody při odsazování mravenišť. Prostě naberou lopatpu do silného igelitového pytle mraveniště. Jehličí, mravence, hlínu, larvy, kukly všechno, oni mezi tím budou nějaké královny taky. Přenesou to na vybrané místo, tam to vysypou a mraveniště se na novém uchytí a rozroste.

U jiných druhů, kde je jenom jedna královna, to nemá smysl, páč buď naberou královnu, pak zajde to původní mraveniště, nebo nenaberou, pak se to přenesené mraveniště nechytne.

von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Pak nás dorazí ta houba, co zabírá stovky kilometrů čtverečních pod nějakým lesem v americe.
Zkouknul jsem "Attenborough and the Empire of the Ants", je to o mravencích, kteří tvoří megakolonie složené z ... mravenišť, ve kterých žije ... mravenčích královen najednou. Omluvte mé debílkovské podání, ale zní to úplně neuvěřitelně. A když jsem si k tomu chtěl něco najít, zjistil jsem, že nás mravenci brzo ovládnou. https://www.ripleys.com/weird-news/ant-mega-colony/
I, for one, welcome our new insect overlords