Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ale příroda zas neřeší individua, když si chce něco zflikovat, udělá to holt v další generaci (generacích), když se něco nepovede, tak to vymře atd.
My naopak si na jednotlivcích dost zakládáme a až tolik nás nezajímá.
Nikdo neumí komplexní organismy "zjednodušit". To je taky důvod, že se musí furt začínat z jedné buňky. Takový restart.
Otec Chura  
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Tak jsem se v nějakém zábavném pořadu dověděl, že prý to umí nějaká medůza. Začne se měnit zpátky na larvu, pak znova dospěje a tak pořád dokola.
Otec Chura  
Zdětštění jednotlivce taky neznám, ale zkusil bych hledat u nějakých láčkovců, pláštěnců nebo jiných mořských příšer s metagenezí.
jo takhle. Zdětštění v rámci druhu existuje, ale zdětštění jednotlivce neznám, ani jsem o něm neslyšel.
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
To je jenom pozastavení vývoje. Ale jinak je myslím vývoj jedince spíš jednosměrný proces. Věci proběhnou a pak už se moc nemění - s výjjimkou nějakého toho dorůstání ocasů u ještěrek apod.
zpětného zdětštění existuje. Larvy, které se nikdy nepromění v dospělce a pod.

Někde jsem četl, že člověk taky zůstává celý život v juvenilním stádiu. (velká hlava v poměru k tělu, schponost učit se i v pozdním věku, hravost a pod. ) I v dospělosti se prý podobá víc mláďatům ostatních lidoopů než dospělcům.
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
"Ale s tím je ve vyvinutém organismu dost problém."

S tím, že se nedá předělat dospělý organismus, by se mělo pohnout. Navrhuji proces tzv. zpětného zdětštění. Neříkejte mi, že v přírodě nic takového není, když je tak neuvěřitelně rozmanitá...

Je potřeba naučit se myslet jako příroda. Ona totiž nenavrhuje věci jako inženýr, ale vezme to co už má a pak to nějak zflikuje, nalepí na to flastry, tu něco uřízne, tu vezme něco ze skládky a recykluje a výsledek vypustí do světa.

Z nohy udělá tykadlo, z úst řiť (prvoústa, četl jsem to v jedné knize), pracně vyvinutá křídla zase vypne - je to chaotik.

Pak máme slepé střevo, zbytečně dlouhé nervové dráhy, potíže se vzpřímenou chůzí a škytavku.