Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


Otec Chura  
Jen tak, bez selekce?
arnost Snad zas nechci tak  moks
Mozna to jen nabirala cestou?
Otec Chura  
Ale proč? Pokud tam není "unusually strong purifying selection", k čemu je dobré mít hi-fi polymerázu a supernabušené opravné mechanismy?
arnost Snad zas nechci tak  moks
https://www.nature.com/articles/s41396-021-00965-3

Sulfate-reducing bacteria Candidatus Desulforudis audaxviator (CDA) were originally discovered in deep fracture fluids accessed via South African gold mines and have since been found in geographically widespread deep subsurface locations. In order to constrain models for subsurface microbial evolution, we compared CDA genomes from Africa, North America and Eurasia using single cell genomics. Unexpectedly, 126 partial single amplified genomes from the three continents, a complete genome from of an isolate from Eurasia, and metagenome-assembled genomes from Africa and Eurasia shared >99.2% average nucleotide identity, low frequency of SNP’s, and near-perfectly conserved prophages and CRISPRs. Our analyses reject sample cross-contamination, recent natural dispersal, and unusually strong purifying selection as likely explanations for these unexpected results. We therefore conclude that the analyzed CDA populations underwent only minimal evolution since their physical separation, potentially as far back as the breakup of Pangea between 165 and 55 Ma ago. High-fidelity DNA replication and repair mechanisms are the most plausible explanation for the highly conserved genome of CDA. CDA presents a stark contrast to the current model organisms in microbial evolutionary studies, which often develop adaptive traits over far shorter periods of time.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
Děkuji, ale buď to vůbec nechápu (co s čím jak srovnají), nebo odpovídáte na něco jiného, než jsem se ptal.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Statisticky. Srovnají to s jinou poválečnou generací nebo tak.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ale příroda zas neřeší individua, když si chce něco zflikovat, udělá to holt v další generaci (generacích), když se něco nepovede, tak to vymře atd.
My naopak si na jednotlivcích dost zakládáme a až tolik nás nezajímá.
Nikdo neumí komplexní organismy "zjednodušit". To je taky důvod, že se musí furt začínat z jedné buňky. Takový restart.
To bylo hodně zákeřný semínko.
Otec Chura  
Řeč původně nebyla o klonalitě a smrtelnosti, ale o tom, jestli nějaký živočich může revertovat z dospělce do juvenilního/larválního stadia. Něco na ten způsob ta medůza dělá (i když o tom, zda můžeme nepohlavní stadia v rámci metageneze považovat za juvenilní, by se dalo polemizovat)
arnost Snad zas nechci tak  moks
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Jasan: Dík. Otec Chura: Dík.

arnost: Jak se řekne latinsky Křemílek a Vochomůrka? Leccinum et Amanita?
 
Je to tak!
Pif_paf puf. 
václavky a medúzy
Panstvo, ale to jsme se dohrabali ke klonalitě, a tam jsou, obávám se, řeči o smrtelnosti a nesmrtelnosti spíš k ničemu. Nesmrtelná je akorát blbost a Božena Němcová (a ovšem ani to ani ono naprosto nebyla narážka na vás okolo, pardon). Totiž. Jsa václavkou, můžu se rozcimprcamprovat na kousky podhoubí a zas srůst, jsa medúzou, mám mraky identických kopií. Pak těžko říct, co je to jedinec. A zejména, co jsou to dva jedinci. Pak už by se dala nesmrtelnost aplikovat i třeba na naše vůčihledě apomiktní pampelišky, ty sic chcípou a mezitím mají semena, ale v nich si nosí zcela tutéž informaci, protože jejich pyl je k ničemu a celá ta genetika se dědí "od maminky".
 
Otec Chura  
arnost Snad zas nechci tak  moks
Latinsky to pojmenovali proto, aby nevzbudili paniku (a navic je to v Cechach zazita dezinformacni technika z Kremilka a Vochomurky)
Jj, taky jsem to četl. To byla obyčejná václavka, ale raději ji tam uvedli pouze latinsky, aby to vypadalo exotičtěji.
to dělá naše Formica polyctena taky. Celkem často se dá vidět v lese hodně mravenišť pohromadě. To nejsou jednotlivá mraveniště, ale právě propojená mravenčí kolonie s mnoha spolupracujícími královnami.

http://davidcernoch.hostuju.cz/album_2008/2008_05_24%20PP%20Seben/slides/DSC_0045_3.html

Využívají toho ochránci přírody při odsazování mravenišť. Prostě naberou lopatpu do silného igelitového pytle mraveniště. Jehličí, mravence, hlínu, larvy, kukly všechno, oni mezi tím budou nějaké královny taky. Přenesou to na vybrané místo, tam to vysypou a mraveniště se na novém uchytí a rozroste.

U jiných druhů, kde je jenom jedna královna, to nemá smysl, páč buď naberou královnu, pak zajde to původní mraveniště, nebo nenaberou, pak se to přenesené mraveniště nechytne.

von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Pak nás dorazí ta houba, co zabírá stovky kilometrů čtverečních pod nějakým lesem v americe.