Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
Děkuji, ale buď to vůbec nechápu (co s čím jak srovnají), nebo odpovídáte na něco jiného, než jsem se ptal.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Statisticky. Srovnají to s jinou poválečnou generací nebo tak.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ale příroda zas neřeší individua, když si chce něco zflikovat, udělá to holt v další generaci (generacích), když se něco nepovede, tak to vymře atd.
My naopak si na jednotlivcích dost zakládáme a až tolik nás nezajímá.
Nikdo neumí komplexní organismy "zjednodušit". To je taky důvod, že se musí furt začínat z jedné buňky. Takový restart.
To bylo hodně zákeřný semínko.
Otec Chura  
Řeč původně nebyla o klonalitě a smrtelnosti, ale o tom, jestli nějaký živočich může revertovat z dospělce do juvenilního/larválního stadia. Něco na ten způsob ta medůza dělá (i když o tom, zda můžeme nepohlavní stadia v rámci metageneze považovat za juvenilní, by se dalo polemizovat)
arnost Snad zas nechci tak  moks
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Jasan: Dík. Otec Chura: Dík.

arnost: Jak se řekne latinsky Křemílek a Vochomůrka? Leccinum et Amanita?
 
Je to tak!
Pif_paf puf. 
václavky a medúzy
Panstvo, ale to jsme se dohrabali ke klonalitě, a tam jsou, obávám se, řeči o smrtelnosti a nesmrtelnosti spíš k ničemu. Nesmrtelná je akorát blbost a Božena Němcová (a ovšem ani to ani ono naprosto nebyla narážka na vás okolo, pardon). Totiž. Jsa václavkou, můžu se rozcimprcamprovat na kousky podhoubí a zas srůst, jsa medúzou, mám mraky identických kopií. Pak těžko říct, co je to jedinec. A zejména, co jsou to dva jedinci. Pak už by se dala nesmrtelnost aplikovat i třeba na naše vůčihledě apomiktní pampelišky, ty sic chcípou a mezitím mají semena, ale v nich si nosí zcela tutéž informaci, protože jejich pyl je k ničemu a celá ta genetika se dědí "od maminky".
 
Otec Chura  
arnost Snad zas nechci tak  moks
Latinsky to pojmenovali proto, aby nevzbudili paniku (a navic je to v Cechach zazita dezinformacni technika z Kremilka a Vochomurky)
Jj, taky jsem to četl. To byla obyčejná václavka, ale raději ji tam uvedli pouze latinsky, aby to vypadalo exotičtěji.
to dělá naše Formica polyctena taky. Celkem často se dá vidět v lese hodně mravenišť pohromadě. To nejsou jednotlivá mraveniště, ale právě propojená mravenčí kolonie s mnoha spolupracujícími královnami.

http://davidcernoch.hostuju.cz/album_2008/2008_05_24%20PP%20Seben/slides/DSC_0045_3.html

Využívají toho ochránci přírody při odsazování mravenišť. Prostě naberou lopatpu do silného igelitového pytle mraveniště. Jehličí, mravence, hlínu, larvy, kukly všechno, oni mezi tím budou nějaké královny taky. Přenesou to na vybrané místo, tam to vysypou a mraveniště se na novém uchytí a rozroste.

U jiných druhů, kde je jenom jedna královna, to nemá smysl, páč buď naberou královnu, pak zajde to původní mraveniště, nebo nenaberou, pak se to přenesené mraveniště nechytne.

von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Pak nás dorazí ta houba, co zabírá stovky kilometrů čtverečních pod nějakým lesem v americe.
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Tak jsem se v nějakém zábavném pořadu dověděl, že prý to umí nějaká medůza. Začne se měnit zpátky na larvu, pak znova dospěje a tak pořád dokola.
Zkouknul jsem "Attenborough and the Empire of the Ants", je to o mravencích, kteří tvoří megakolonie složené z ... mravenišť, ve kterých žije ... mravenčích královen najednou. Omluvte mé debílkovské podání, ale zní to úplně neuvěřitelně. A když jsem si k tomu chtěl něco najít, zjistil jsem, že nás mravenci brzo ovládnou. https://www.ripleys.com/weird-news/ant-mega-colony/
I, for one, welcome our new insect overlords
 
Otec Chura  
Zdětštění jednotlivce taky neznám, ale zkusil bych hledat u nějakých láčkovců, pláštěnců nebo jiných mořských příšer s metagenezí.
Jíha blm 
"taky potomci přeživších holocaustu mají prostě zvýšenou aktivaci stresové osy"

jak se pozná, že to není tím, že je jako maličký víc stresovali?