Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


hell ants
 
Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
V souvislosti s purinovým metabolismem (viz Populární genomika) mě napadlo, že důvodem, proč mají lidi poměrně předimenzované ledviny (3-4x), je neschopnost syntézy vitamínu C a tedy potřeba kompenzovat to vyššími hladinami urey v krvi, protože funguje taky jako antioxidant.
 
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Nojo, ale není DNA každého člověka jiná? Čí lidský genom to vlastně přečetli? Nebo "celý lidský genom" znamená jenom tu většinu, která je u každého člověka stejná?
 
arnost Snad zas nechci tak  moks
aby nezapadlo
https://www.science.org/doi/10.1126/science.abj6987

Since its initial release in 2000, the human reference genome has covered only the euchromatic fraction of the genome, leaving important heterochromatic regions unfinished. Addressing the remaining 8% of the genome, the Telomere-to-Telomere (T2T) Consortium presents a complete 3.055 billion–base pair sequence of a human genome, T2T-CHM13, that includes gapless assemblies for all chromosomes except Y, corrects errors in the prior references, and introduces nearly 200 million base pairs of sequence containing 1956 gene predictions, 99 of which are predicted to be protein coding. The completed regions include all centromeric satellite arrays, recent segmental duplications, and the short arms of all five acrocentric chromosomes, unlocking these complex regions of the genome to variational and functional studies.
 
arnost Snad zas nechci tak  moks
 
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
ok, chapu a respektuji, je to ale skoda, prave to, jak premysli (a proc si to ci ono mysli) lide iracionalni s pavedeckym pristupem k popisu sveho okoli, me zajima a prijde mi fascinujici , kazdopadne diky alespon za cast vymeny nazoru ...
Jak jsem řekl, Robi, nemá to cenu... Necháme to bejt
Ale lehce průsvitného, protože je vlastně trochu abstraktní
Myslím, že tohle se dá vyvrátit velkém jednoduše. Kromě toho, že je niwinova evoluce celkem zákonitostí, je také superorganismem, no a i když je spousta organismů zelená, hnědá to prebije, takže kdo se nebojí hlubokých úvah, tomu je jasné, že evoluce má barvu kafebraun do zelena.
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
Tak svou predstavu jsem jasne a logicky definoval zde : https://www.okoun.cz/boards/evoluce?rootId=1071548768#article-1071549259

Z tebe doted nevypadlo nic kloudnejsiho nez "tvuj vnitrni dojem" , coz je vporadku, ale zajima me, proc tedy neni ta evoluce nejen ziva, ale i zelena (alternativne puntikata) .. to je vse ..
Fajn. Existuje ještě něco, co bys chtěl ke svým hlubokým myšlenkám dodat, nebo už všichni zúčastnění souhlasí, že téma je vydřeněno a můžeme se věnovat nějakým povrchnějším tématům pro naše hloupé hlavičky?
Jo promiň, šmudlíku. Já se zmínil o epigenetice, ty jsi k ní udělal odkaz jako hodný a vzorný chlapec, a já tě za to nepochválil! Asi to bylo tím, že jsem v tom nenašel smysluplnou souvislost s aktuální diskusí. Tak promiň, jsi šikovný linkovač. Ale jak říkám, do hlubších myšlenek se prosím nemontuj... a když už se montuješ, tak si hlavně nestěžuj, že ti na ně odpovídám. Nebo neodpovídám.
Ty jsi holt trochu pomalejší... Mýty a legendy už po mně chtěl Tander Lee, ale ten už to myslím pochopil. Možná bys místo toho konečně mohl definovat svoji víru! Ale víš co, nech to radši bejt...
Vítězství hlubší a zelenější představy evoluce nad představou evoluce jako žlutého mechanického autíčka.
Například jsem se pokoušel obohatit diskuzi o skutečné epigenetické jevy či případy horizontálního přenosu genů, jenomže to že evidentně nezajímá. Takže mi zkus vysvětlit hodnotu svých příspěvků nebo se s debatou o živosti evoluce přesun do nějakého tematicky bližšího klubu (může se jmenovat třeba "Niwinovo ego").
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
ve chvili, kdy nedokazes smysluplne svou viru definovat, pak je to uz nezajimave, sorry ... pokud je to nedokazatelne a zaroven blabol, pak je to nezajimave ... ok, evoluce je ziva .. howgh .. ja k tomu dodavam "ziva A ZELENA"
Poslechni, hošíku, nalijme si čistého vína... Jakou vlastně spatřuješ hodnotu v tom, co jsi v této debatě dosud vypotil? Já tu vidim jen nenávistný výkřiky, stupidní pokusy o urážky, křečovitou snahu mě na něčem "dostat", neschopnost sám na nějakou otázku odpovědět. Já jsem ti musel asi někdy strašlivě ukřivdit, ale takový je život... Zabreč si do polštáře, vem si omalovánky, najdi si psychologa... ale neser se do věcné diskuse, když do ní nemáš co dodat kromě vlastní nenávisti. Copak ti nestačí ty klubíky, který na to už používáš?
Mimochodem, a fakt se snažím, aby to neznělo urážlivě, pokud bys neřešil božské síly a tajemné tendence a pomýlenost materialistů, je na evoluci, biochemii nebo genetice aspoň něco, co by tě zajímalo? Co já vím, třeba taxonomie slunéček nebo adaptivní výhoda mužských bradavek?
Je to odpověď na mou otázku?
Věda se podílí na našem chápání světa (a naopak), ale nemá nárok sdělovat nějakou "absolutní pravdu". Možná máš k tomu nějaký svoje řešení. Můžeš si vybrat, jak ten konflikt "vyřešit" jednoduše: Buď věda diktuje pravdu světa, nebo naopak nevypovídá vůbec o ničem.

Dál nehodlám ztrácet čas reakcí na tvoje pokusy rýpat do něčeho, co očividně nechápeš, ani pochopit nechceš, protože tu máš zájem jenom urážet.