Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

bivoReklama
Eragon
odkaz Dračích jezdců, kniha první
Christopher Paolini
Fantasy, science fiction
Fragment, září 2004

Když Eragon najde v lese nablýskaný modrý kámen, myslí si, že je to šťastný objev. Když se ale z kamene vyklube dračí mládě, Eragonovi se přes noc roztříští jeho prostý život a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami starého vypravěče, musejí Eragon s mládětem draka zdolávat nebezpeční a temné nepřátele v Království ovládaném králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ?

Edice Odkaz Dračích jezdců
Eragon je prvním dílem trilogie Odkaz Dračích jezdců, který vyjde v nakladatelství Fragment 30.9.2004. Její autor, Christopher Paolini, začal psát knihu v 15 letech a nedávno dokončil rukopis dílu druhého, v originálu zvaného Eldest. V současnosti se Paolini chystá napsat díl třetí.

ELDEST - vyšlo 22.11.05. Více se dozvíte na následujících stránkách: eragon.derkan.net
woflit.com/eragon


Angel.da.la.mort  
Safira
Lidi nečetla sem vše co tu o Eragonovi píšete ale co sem četla tak ji docela kritizujete i když ste ji nečetli .....a já vam něco řeknu .....za 15 let sem přečetla 3 knihy Jedna z nich byly všechny dílí Harry potter a ta 3. byl Eragon kterýho sem dostala k vánocům...byla to 1. kniha co mě zaujala už na 1. stránce ............Je to ta nej kniha co sem četla a těšim se až vyjde 2. díl a do tý doby nemůžu dospat...........věřte je uplně BEZVAAAAAAAAAAAAA
 
ale, ale!
 
Vergilius Non sum, qualis eram 
ale?
 
Tak jsem to četl, ale ...
 
protoze se tady deje kulovy.. proto :-D
 
vytrznik Hodné kluky si nikdy nezapamatují -  na zlé nikdy nezapomenou
Proč je to logo Slavie tak malý????
 
Od správce tématu:
Tento klub je adeptem na vyhození do odpadu.
 
Vergilius Non sum, qualis eram 
Já ale řekl, že jsi skeptik, ne pesimista.. :) Jaký citát?
 
nee, ten citat byl jinak: pesimista, tot jest optimista s zivotni praxi ;))
 
Vergilius Non sum, qualis eram 
Jinými slovy ... realista :)
 
jsem opitmista s životní praxí .))
 
Vergilius Non sum, qualis eram 
Arevin:
Ty jsi opravdu skeptik.. :)
 
kterej bude tak za padesát let :-D
 
Knižká skončí dobře.
Ale nedá se to tak úplně říct. Něco skončí totiž špatně (i když se to nestane na konci, ale spíš někde za prostředkem). A něco nového začne. Ale ta knížka vlastně ani nekončí. Skončí jen jedno dějství a čtenář je tak trochu navnaděn na další dějství, na které si musí počkat v dalším díle.
 
bivo: nebud linej a cti :)
 
já nechci popis přesně co se stalo! Mně stačí jen jedno slovo dobře nebo špatně
 
Bivo: Nech se překvapit! Dopadlo to jinak, než jsem zpočátku čekala. Vlastně jsem až do konce nevěděla jak to skončí. Jen jsem tak hádala a tušila. To se mi na Eragonovi nejvíc líbilo. Nikdy jsem neměla ani potuchy o tom, co se bude dít v další kapitole a vždy jsem byla něčím překvapena. Jen jednu věc jsem věděla hned od začátku, ale o té se nemohu zmiňovat, protože nevím, jestli jsi ji už četl nebo ne. Ale knížka stála za to a už se těším na další díl.
 
vlcice: no aspoň někomu kromě mě se líbila...Doapdne to dobře nebo špatně? (jsem na straně 204 :-))
 
Recenzi na FantasyPlanet jsem četla, ale rozhodně s ní nesouhlasím. Kniha se zatím prodává dobře a nemyslím si, že by to bylo jen reklamou, i když i ta bude mít svůj vliv.
 
Mně se Eragon líbil. Je to pěkná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Určitě ji všem doporučuju!