Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetWeb a Internet vubec

Spravuje:

zweistein

Může vás zajímatReklamaeMule eMule

Pokud už vás omrzelo klasické ptp a hledáte síť která se drží původního ducha peer to peer výměných síťí, je tu eMule a její mody, důvody proč jí používat jsou:

  • Segmentové stahování druhé generace (soubory jsou rozděleny na segmenty o 9,5 mb, poud máte stažený segment, tak se tento segment sdílí i když nemáte celý soubor), díky tomuhle je přístupnost souborů velmi vysoká (stejně jako u bittorentu), neexistuje možnost pouze leechovat a nic nesdílet
  • 3 nezávislé síťe: skorocentralizovaná (servery jsou propojeny p2p) edonkey 2000, decentralizovaná Kadelmia a doplňková Source Exchange, vždycky funguje alespoň jedna
  • linkování a hashování: je možnost dávat na soubory hyperlinky (obsahující jejich hash), takže je snadné najít releasy které nejsou faky, existují stránky s ed2k linky na celé seriály. Hashování se provádí na 2 úrovních: segmenty a celý soubor, jednoduché chyby přenosu se automaticky opravují
  • Kreditní a frontový systém: za každý upload jste odměněn, vyplatí se sdílet. je jistota že se soubor stáhne, stačí si chvilku počkat ve frontě a je to.
  • Komprimace poslaných i přijatých dat.
  • Žádné spyware, adware či něco podobně ošklivého.
  • Je to opensource :)

eMule

bohužel jediným negativem je menší rychlost (10-20kBps +/-)

Linky:


Cichlasoma  
Provozujete versi 50a? Já když v ní dám něco vyhledat, najde asi třetinu souborů, co 49c na témže počítače. V obou jsem připojený na Kad i eD2K, přes nějaký server s více než milionem uživatelů, v obou sdílím stejně souborů.

(Pro kontrolu: jako testovací řetězec užívám třeba "doors", 49c najde asi 1000 souborů, 50a asi třetinu.)

(wtf?)
 
zweistein being  rogue?
Smaz je a uz nestahuj soubory .wmv a .wma
Mám tento problém se staženými soubory........po stažení některých souborů a nebo před jeho spuštěním se mi napíše toto hlášení: Varování: Soubor "................................ se zdá být chráněn prostřednictvím Digital Rights Management. Velmi pravděpodobně nebude možné soubor použít bez licence tvůrce tohoto souboru. Toto hlášení se ukazuje asi u 90% stažených a nebo spuštěných souborů.....prosím o možné vyřešení tohoto problému.....díky.
 
Hadiak ~ Ty mna též ~  Pozor had!
nieco podobne sa mi kedysi tiez stalo; nebolo to priamo s eMule, ale s jednym programcekom co detekoval rozne veci na LANke. zistilo sa, ze jeden router po ceste vzdy zmrzol, ked sa dostal tomu programu pod zuby :)
myslim, ze sa to nakoniec vyriesilo vymenou toho routeru, asi bol vadny.
Přebral John Brown mrtvev jest,  však tělo kráčí dál...
Mám dotaz - mám podezření, že nahození eMule udělá něco ošklivého s DNS po cestě:

Totiž, nahodím eMule na jednom notebooku. Po čase mi přestane fungovat DNS - pingovat server můžu, ale adresy se mi nepřekládají. Zkusím-li druhý notebook, tentokrát bez pouštění eMule, je situace najednou stejná. Zkusím-li změnit DNS server (i po shození eMule), pořád to nefunguje. Stejně tak nefunguje flush dns cache nebo reset.

Prostě jako by se něco dělo s DNS komunikací po cestě, už mimo můj počítač. Mám podezření, jestli eMule najednou neprojevuje nějakou podezřelou aktivitu, která by mohla být nějakým serverem dál vyhodnocena jako nějaký útok, což by mohlo vést k zablokování DNS komunikace z celé podsítě (jsem na CZFree).

Testovat to moc nemůžu, protože pokud by tomu ta bylo, je možné, že každým spuštěním Muly dočasně někde "zabanuju" celý zdejší uzel, na kterém je víc lidí, a to není dobré.

Takže bych se akorát zeptal - je něco zakového obecně možné? Blbne to najednou tak pár dní nazpátek, předtím jsem Mulu moc nepouštěl, takže je možné, že by to bylo třeba i jejím upgradem, ale spíš bych sázel na to, že někde po cestě někdo měnil nastavení nějaké obrany proti útoku prostřednictvím DNS a zpřísnil ho.

(Shrnutí: Po spuštění eMule mi přestane fungovat resolvování DNS, servery ale můžu pingnout a závada se projeví i na počítači, který s tím nemá co dělat a je připojen na stejnou síť. Znám-li IP, do internetu se dostanu.)
 
nejakym nesikovnym clickem jsem zaridil, ze pole pro search se obohatilo o ruzny udaje a moznosti nastaveni, zabira vic mista a nejde mi to dat zpatky. neumi nekdo?
 
zmena ADSL
Mam dotaz, zmenily mi protokol ADSL z PPPoA na PPPoE a od te doby mi nefunguje vymena (up i down). Soubory jsou cervene a nic se nedeje. Pripojeni na servery funguje, vyhledaveni taky. Neblokuje to nahodou provider? Dik P.
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
Zacal bych trivialni zmenou portu.
 
LadaM Chtěla bych emuli... 
Problém s připojení emule
Chtěla bych se zeptat, co se dá dělat, když se nemůžu přes emuli připojit k žádnému serveru, poskytovatel připojení netu mi to zřejmě nějak zablokoval, což je teda docela podpásovka... Dá se to nějak obejít?
 
Ja tam teda byl naposledy pred tydnem, ale zadny problem...
 
Mi se to nedaří už asi půl roku, ale KAD je v pohodě. Někdy pomáhá nepřipojovat se na servery po jednom, ale označit všechny a zkusit naráz, jeden se chytne. Vysvětlení pro to nemam.
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Asi 14 dní se mi nedaří připojit se na žádný server ani KAD. Nezávisí to na tom, odkud se připojuju. Nastavení firewallu atd. jsem neměnil, novou verzi nestahoval, nevím o žádných úpravách ze strany poskytovatele připojení.

Včera na chvíli pomohl tenhle návod:
http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=131371
Ale dneska už to zase nefachá.
Nejsem sám, kdo má podobný problém:
http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=131354

Tušíte někdo, v čem by mohl být problém? Ta těch eMule fórech opakují do zblbnutí rady typu "zkuste změnit port/kouknout do firewallu"... Ale tohle je něco jiného a příčina asi neleží u mne doma.
 
zweistein this.child  .execute();
No nazdar ... i když, mula už pěkně dlouho servery moc nepotřebuje.
 
Hadiak - Ty mna též -  Pozor had!
Lawsuits against server operators in France, Germany, and the Netherlands have effectively cut off more than one million users of the popular P2P network.

http://www.zeropaid.com/news/9011/IFPI+Targeting+eDonkey
 
jedu na no2 a zase samej spanel..to je krize tohle to
Zidane Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo  buffalo Buffalo buffalo.
Není razorback trojka nějakej RIAA fake? Aspoň za doby Razorbacku 2 před podobným fakem maskujícím se za razorback a majícím za úkol člověka špehovat a donášet zmrdenbande typu RIAA admini varovali, jen nevím, jaké číslo ten fake razorback měl.
Hadiak - Ty mna též -  Pozor had!
mozno sa ti dari pripajat sa na daky es server :) ja mam zas stastie na nemecke :)
 
me prave prijde, ze uz je to temer jedno. Ted jsem treba zkousel co mi vyhodi hledani disco na mac osx a zase sama spanelstina (nebo neco tomu podobneho).
 
Hadiak - Ty mna též -  Pozor had!
zalezi co hladas/tahas.
mam asi blbou otazku, ale odpoved neznam...Posledni dobou cokoli stahuju, tak je (zda se) ze spanelskych zdroju. Jakoby to nikdo jinej nepouzival. Kdyz jsem hledat tomtoma, tak 80% vysledku hledani bylo pojmenovano spanelsky. Je to normalni?