Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiNové

Spravuje:

redpittbullReklamaNebojte se zeptat :).

redpittbull Ja som slusny clovek!  
https://www.youtube.com/user/Kurzgesagt jestli někdo nezná, převelice doporučuji tento kanál na tytrubce.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
ok
To je strašný canc
redpittbull Ja som slušný človek! 
http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/technika/214327-tajemstvi-gravitace-nejde-o-zakon-nefunguje-vsude/

Bohužel, nejzajímavější na tom článku je nadpis jak už to tak chodí. Autorovu neznalost problematiky už dobře rozebral týpek v komentářích.
 
Km3 samo ;-)
 
Ale tady je ten problém. Podle Alberta hmota dělá zakřivení časoprostoru, což zpětně definuje gravitaci. Ta má úbytek 1/r2, ale ta "temná energie" ne! Tak si představ krychli třeba km2, v tom jsou dvě tělesa který na sebe působí. No a myšlenkově tu krychli zvětši třeba 1000x. Tak gravitace bude slábnout, ale té "temné energie" tam bude 109 více, ona prostě s objemem nemění hustotu. A to je ten problém.
redpittbull Ja som slušný človek! 
Ah, temnou energii. Ano, omlouvám se. Právě proto bych čekal, že v nějakém okamžiku dojde vyrovnání "hustota vs. gravitace" - i když jasně, tady je asi selský rozum dost naprd :D - ale podle všeho bylo rozpínání a pak ještě rychlejší rozpínání.
Myslels asi temnou energii. Tak jedna teorie říká, že my se rozpínáme "do temné energie" a tím pádem jí je v objemu vesmiru vice a více. A tím, jak se zředuje hmota v rozpínájícím se vesmíru, gravitace slábne, tak začala t. energie nad gravitací převládat.
redpittbull Ja som slušný človek! 
Měl bych jednu otázku - současné teorie jsou, že rozpínání vesmíru se zrychluje a že od určitého bodu více, přičemž se to vysvětluje temnou hmotou. Jen mi není jasné, jak se dospělo k tomu, že po velkém třesku a následném rozpínání nebyl nějakou dobu třeba rovnovážný stav.
 
Book
 
redpittbull Ja som slušný človek! 
https://www.youtube.com/watch?v=jz_gBQVu7UQ

ÚŽASNÁ ZEMSKÁ PŘÍTAŽLIVOST

Průvodcem diváků tohoto dokumentárního miniseriálu o gravitaci bude skvělý fyzik profesor Jim Al-Khalili. Navštívíme s ním americkou laboratoř LIGO, kde byly objeveny gravitační vlny, a občerstvíme si znalosti o kosmu, o zdrojích gravitace a o černých dírách, které nám možná zůstaly v hlavě ještě ze školy.
 
redpittbull Ja som slušný človek! 
https://www.youtube.com/watch?v=e1rK9Mhcr-g

Řád a chaos - Příběh energie

Jim Al-Khalili nám ve svých dvou miniseriálech demonstruje, jak objevil člověk zákony, podle nichž se řídí vesmír, a jak poznal dva nejdůležitější pojmy dnešní epochy – pojmy energie a informace. V první části se snaží odpovědět na otázku, zdali vůbec víme, co to energie je. Ve druhé části se dozvíme, jak využil člověk sílu skrytou ve znacích – od vzniku prvních abeced, přes vynález telegrafu a děrného štítku, až po bity.
 
redpittbull Ja som slušný človek! 
https://www.youtube.com/watch?v=YWVzV_44iXQ

PRIBEH O PUVODU VSEHO - STEVEN HAWKING
 
redpittbull Ja som slušný človek! 
Ačkoliv za mého mládí byl úžasný seriál Okna vesmíru dokořán zjistil jsem, že současní poznáníchtiví jedinci mají mnohem více možností. Tak jsem navštívil s chutí klubiki Vznik vesmíru - ale bohužel, ten je veden šílencem, který chytré, zajímavé a inteligentní příspěvky dokáže zanést tunami kompostu - což mi přišlo jako velká škoda.Takže pokud kdokoliv bude mít zájem klást otázky k rychlostem světla, vzniku vesmíru, strunám, superstrunám, multidimenzím a případně tyto otázky komentovat pomocí blbuvzdorných přirovnání - ten jest vítán.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Co je účelem tohoto klubu?
 
redpittbull Ja som slušný človek! 
https://www.youtube.com/watch?v=QT0LbDDyKL0

Tajemný svět kvantové fyziky E01 Einsteinova noční můra

Profesor Jim Al-Khalili nás seznámí s dějinami kvantové fyziky, jejímž základem je jedna za nejzajímavějších vědeckých teorií na světě. Historie kvantové fyziky má svůj počátek na úsvitu dvacátého století, kdy poměrně jednoduchý problém, konkrétně výzkum mechanismu fungování žárovky, zavedl vědce ke skryté mechanicé hmoty a k subatomovým stavebním prvkům světa kolem nás. Fyzikům se otevřel svět, ve kterém jedna a tatáž věc může být ve stejný čas na několika různých místech najednou, kde děje jsou ovlivňovány šancemi a pravděpodobnostmi a kde se člověku zazdálo, že skutečnost existuje jen tehdy, když ji pozorujeme.