Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

VikyReklama
Jé. O tom ani nevím.
Ale snad kvůli tomu neskončí celé nakladatelství ?
No stejně se mi nezdá, že by ty spisy obsahovali všechno. Všechny texty asi úplně postihnout nejde, ale třeba nevím, kam chtěl začlenit takového medvěda Monarchu, lišáka Domina atd. ale tyhle by snad nevynechali...
No trochu jim ale vyčítám toho Rolfa Zálesáka. (Původně vyšel v komunistickém krajně cenzurovaném překladu) a až po upozorněních ho vydali pořádně. Ale aby toho nebylo málo, psali, že je to "první úplné vydání". Což bylo to ve Waldenu. (+ reedice v Bratislavě).
No a taky škoda, že nevycházejí v knížkách i jeho olejomalby a fotky. Např. u Arktické prérie docela chybí. Ale ono se dneska takovéhle věci otiskujou málokdy.
 
Sebrané spisy ETS
Tak nevím, jestli se toho kompletu sebraných spisů E. T. Setona někdy dočkáme. Milan Svoboda, který vlastnil nakladatelství Leprez a postupně tyto knihy vydával, tak v létě zemřel. Nestihl vydat v novém vydání Dva Divochy a Cestu životem a přírodou. Třeba to někdy vyjde všechno.
 
:)) Cesta životem a přírodou je jeho vlastní životopis, tím bych asi nezačínal zrovna.
 
No ja na nej nemam moc nazor, ale jediny, co jsem se POKOUSELA precist bylo Cesta zivotem a prirodou, bohuzel sem se nak jeste nedostala k nicemu jinymu a tamto to byla fakt nuda...treba jsou ty ostatni lepsi, az se prokousu tou hromadou knizek, co mam v planu precist, tak to mozna zkusim.......
 
Také nejsem sběratel, ale když vidím někde levně hezké staré vydání, koupím si ho :-) Mně se naopak více líbí ta stará, už kvůli celostránkovým malbám. Ale co se týče ucelené řady, tě úplně chápu. I když jsem měl podle soupisu Leprezu dojem, že to stejně tak docela ucelené nebude, ale nevím. Spousta povídek vycházela samostatně a každý vydavatel sestavil jejich sbírky jinak. Například má dojem, že Leprez nevydal povídky "Medvěd Monarcha" (moje oblíbená) a "Domino - příběh stříbrného lišáka" a podle edičního plánu se zdá že všechny knížky, které vyjít ještě mají už vycházejí z ucelených knih. Pak jsou tu některé knížky, které mají spíš charakter příručky. "Knihu lesní moudrosti" a "Svitek březové kůry" vydala Olympia společně jako "Knihu lesní moudrosti", a Leprez ve dvou dílech s titulem "Indiáni", což mi moc nesedí. Zároveň v devadesátých letech vyšla někde knížka "Indián(i?)" a to vůbec nemám tušení o co jde. Toho Stříbrného Lišáka vydalo před několika lety také nějaké úplně jiné nakladatelství... Kdoví jestli se někdy dočkáme opravdového kompletu. On psal tak různě i víc drobnějších textů. Uvidíme.
 
Jojo
Jen doufám, že Leprez konečně vydá sebrané spisy Setona kompletně. Moc rád bych to vlastnil v jedné ucelené řadě. Těším se na ten okamžik. Mám několik svazků Walden, potom několik svazků ze 60. a 70. let z různých nakladatelství. Asi ty staré věci, které vyšly nově v Leprezu prodám - nesbírám totiž jednotlivá vydání, stačí mně to jednou. Nemám to už kam dávat.