Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Děkuju, kdyby se to blížilo a já bych stále tápala, tak se ozvu.
https://monitora.cz/ https://www.newtonmedia.cz/
metalMARIA us
nebo i mail do redakde
metalMARIA us
zkusila bych Newton
Mam v Marseilles nebo tam nekde kamaradku, Slovenku, tak kdybys nenasla a potrebovala aktualni info, muzu se poptat.
kuauikova dcera imho žije ve Francii a kuauik tam snad nějak.. jezdil...? zkus jeho. (jinak reálně při cestě autem po tobě nejspíš nebude chtít nikdo nic, spíš se optej na ty kontroly u kafe. který taky nebudou všude stejný. od června do listopadu jsem testovala asi 14 zemí a zobecnit se nic nedá ani v rámci jednoho města. každopádně jsem ukazovala vždycky printscreen posledního qr kódu s českou variantou tečky.)(jo a mimochodem dcery qr kód na dvou různých přístrojích s čTečkou ukazoval různý výsledek - dědkovi u vstupu to řvalo červeně a mně ukazovalo zelenou. on byl celkem v klidu, říkal, že se mu to děje celej den.)
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Myslel jsem, že vám poradím, ale koukám, že Pražská výstřižková služba byla zrušena už před 15 lety.
clanky is fotkama napalilo
Některé knihovny (třeba MZK) to tuším nabízí, ale netuším za kolik a v jakém rozsahu.
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
(chm, tak jsem si všimla, že francouzská verze Tečky mi neuznává covid-imunitu, přičemž Francouzi jsou velcí imunitofilové. Tak nevím.)
Dotaz
Existuje nějaká rešeršní služba typu "chci všechny články is fotkama z Blesku z roku 1999 kde je zmíněna taneční škola Hes" a oni mi to za $$$ najdou a pošlou?
 
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
* v opozici natrvalo :o)
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
(píšu jak hovado, myslím tím, že jsem nikde nenašla, zda to "fully vaccinated" znamená "plně očkovaný dle francouzských předpisů". Které se do doby odjezdu můžou ještě šestkrát změnit a nedá se to ze dne na den úplně stihnout vyřešit)
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
jj, dík, teď jsem to objevila, vyzkouším s inkriminovaným případem.
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Všechno znám a mám projetý a sleduju, ale nikde jsem nenašla, jak se Francouz zachová při spatření českého QR kódu. Píšou tam, že cestovatel musí být "fully vaccinated", akorát jejich očkovací schéma se mění každý měsíc - teď právě radikálně zkrátili tu platnost Janssenu. Takže bych potřebovala někoho, kdo pendluje sem tam, a nejlíp autem.

My teda nejedeme úplně hned, ale chci aspoň tušit, jestli si zajdem na kafe, nebo si budem jen ráchat nohy v moři (taky dobrý).
V tý aplikaci Tečka lze zvolit i parametry jiných států, včetně Francie. Nakolik se na to dá spolehnout nevím, ale asi bych tomu i věřil.
možná Kolín, ale zkus nějaký svoje francouzský cestující kontakty. důraz na slovo cestující. jinak zde přehled https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/ - já to chápu jako že když jim ukážeš svůj evropský v příslušné zemi platící qr, tak oni budou též spokojeni. (ve Francii žijící kamarádka mezi řeší pravila, že to tam mají všichni už totálně v piči, důsledkem celkové únavy)
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Dotaz
není tu nějaký znalec aktuálních francouzských poměrů s ohl'adom na význam termínu "plně očkován" u nás a u nich? U nich se ta pravidla dost svižně mění.

Mějme člověka, který byl u nás koncem léta očkován Janssenem a na booster jde až teď (do té doby mu to pro nemoc nedoporučoval doktor), což je u nás v cajku, ale pro Francouze už je ta první dávka vyvanulá. Předpokládám, že si tam všude odpípnou QR kód, ale netuším, jaké info jim to sdělí a jestli cizozemce posuzujou podle jejich, nebo podle našich pravidel.
 
the_majkl  
Obecně určitě ano, můžou tam být natrvalo; tohle mi přijde jako nějaký problém s tím, že tam nějak blbne probouzení periferií po uspání počítače.