Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

japokReklamaZatím nevím, jestli to pojmout jako hate klub nebo seriósní roscestník...

Pak nemá být dětská deprese na vzestupu…
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
Nešetři je a pusť jim Hibridos
Že se na to ptám zrovna já, ale nenapadají vás nějaké etnografické dokumenty? Ideálně takové, které jsou pustit i dětem?
 
ahura_mazda ID sedmé kategorie. 
Jinak od stejného režiséra (Jeff B. Harmon) jsem ještě zkouknul Jihad a Afgan. Nejdřív natočil, tuším, že v 1986, Jihad - natáčel u mudžahedínů v Kandaháru a o dva roky později se mu podařilo pro změnu natáčet u Rusů, to je ten Afgan. Byl zřejmě první západní novinář, kterému bylo povoleno natáčet u Specnaz. Oba dokumenty mají kratší metráž a je zajímavé si je pustit po sobě. Oba jsou pěkně depresivní, zkrátka v Afgánistánu by chtěl žít každý, kromě mně. Člověk se tam asi nedozví nic, co by nevěděl, ale jako záznam doby je to zajímavé. Ještě tu mám od něj Warlord of Kayan, to je taky z Afghánistánu.
ahura_mazda ID sedmé kategorie. 
Já ty dokumenty stahuju přes mvgroup.org. Z nějakého důvodu mi ale dneska nefachčí. Nicméně, mají tam vždy i normální magnet, na který klinu a otevře se mi to ve Vuze.
Colektiv
https://www.csfd.cz/film/764858-colectiv/komentare/

Rumunský dokument o následcích požáru v bukurešťském hudebním klubu - korupce na stavebních úřadech, korupce ve zdravotnictví, korupce na soudech, korupce v policii.
Strukturováno pomalu jako politický thriller.
Silně znepokojivé, velmi dobré.
(na HBO)
 
Na Filmboxu (ale i na uložto) je k vidění velmi dobrý průlet světem drogové války v Miami v 80s. Koho baví Narcos, Scarface, kartely, sociopolitické změny v USA, ten si bude čvachtat. Navíc je to tak zběsile sestříhaný, jako by to dělal fakt někdo na koksu.
(Jo, úvodní titulky jsou strašná amatéřina, celý to evidentně bylo dělaný na koleni, ale tím se nenechte odradit, ten informační přínos je fakt velký).

https://www.csfd.cz/film/224344-kokainovi-kovbojove/prehled/
 
r_t_fish Days of wine and neuroses 
Pokud nesledujete KineDok, tak v rámci karántény už 14 dní nabízejí dokumenty z letošního výběru zdarma. Tady několik tipů, ale doporučuju projet celý katalog, jsou tam vynikající filmy. KineDok doma

A ve středu 8. dubna bude live online projekce výborného filmu Central Bus Station, taky zdarma, včetně debaty s režisérem, tady. Trailer.

 
spic už jen wtf 
A kde to mají? eDonkey nevládnu.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
V zoo?
To si ten lachtan asi říkal taky
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Kde, kurva, potká hyena lachtana? O.o
ahura_mazda ID sedmé kategorie. 
Saddam's Iraq
https://docuwiki.net/index.php?title=Saddam%27s_Iraq

Dokument natočený v Iráku v roce 1990, před první válkou v Zálivu. Primárně o Saddámově kultu osobnosti. Rozhovory s různými lidmi, u většiny nebo možná u všech byl vždy oficiální průvodce. Je dost zajímavé sledovat výrazy zpovídaných, většina mluví jak u politického procesu a je vidět, že se hrozně bojí. Zajímavé a děsivé.
 
(ale stáhnul jsme to stejně)
dík!
(ideální by byli i ti dinosauři, ale libovolný dokument o dinosaurech je z devadesáti procent o vytrhávání velkých kusů masa a umírání ve žhavém popelu)
youdontknowme falešná  přezdívka
Aha, to mě, jakožto bezdětného vůbec nenapadlo, sorry.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
V tomhle je to bezpečné.
Mluvit se může, já jen, aby tam nebyli věci jako "Hyena drtí hlavičku roztomilému lachtaňátku" nebo "Malá roztomilá kachňátka se zabíjejí skokem na skály"