Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SUNicko,
Bornholm

Může vás zajímatReklamaZavzpomínejte na svoje dětství. Na to co jste dělali, na oblíbené televizní pořady, hračky, oblíbená jídla, prázdniny... prostě cokoliv. Snažte se nebýt moc OT. Dík.

Související kluby:

Související odkazy:


Myslím, že jim taky přišel legrační ten název, Brožík není zrovna typické jméno pro elektroniku. I když jistou logiku ta řada Mánes, Aleš, Brožík měla (a Brožík byl největší).
jacana myše s kocoury, Důchodce v krabičce 
jj, 1992 jsem pořizovala Sony s uhlopříčkou 48 či kolik za 20 tis ;-) (plat jsem měla 5 hrubého)
pantau už tu žiju třista roků  
jo, tak tuhle teslu jsme měli taky. ještě mi pak dlouho sloužila i po revoluci.
Mno u nás rodičové pořídili v roce 1988 za 9 500 kčs konečně take barevnou televizi - take malou - 42 cm (17" - jako stare CRT monitory) úhlopříčka - Tesla Oravan Color. A rok před tím pan otec pořídil v Jednotě Vsetín japonský počítač Sharp MZ-811 - za 6 600 kčs. Ty ceny televizorů u nás byly naprosto absurdní i v porovnání s cenami pro běžný trh uvolněného kapitalistického zboží.
Aha, tak to docela dává smysl, proč to bylo tak "levné". Rodiče měli tou dobou Tesla color 110ST a to stálo přes 15 tisíc. Docela šílené částky, když to člověk přepočítá přes průměrnou mzdu.
Uhlopříčka 13" - o neco malinko vetsi nez tablet.
byla prťavá, televize pro chudáky, vedle takové tesla 110
Leknin jen cvok se diví leknínu na hladině  když jej tam sám dal
Mi to přijde jako normání stará televize, proč se lidi smáli?
Jo Brožík Color! Tak to jsme měli taky. Jak jsem četl samotnej Brožík, tak se mi to neasociovalo, ale Brožík Color, to jo. Moc se mi líbilo takový to RGB logo v pravým horním rohu a ty dvířka za kterýma se ladily kanály a na kterejch byl zevnitř přichycenej na to ladění takovej červenej šroubováček.

Adhil Iam seges est ubi Troia fuit 
To vím náhodou úplně přesně, kačeři u nás začínali 1991, takže ještě před Novou.
pantau už tu žiju třista roků  
ta sovětská barevná televize se zelenou mlhou byla myslím Rubín.
Apfelstrudel  
Je zvláštní, že mi ten Brožík utkvěl v paměti,přitom jsem byla ještě děcko dost na to, aby mě to nějak zajímalo. Babička měla nějakou ruskou televizi si pamatuju, barevnou,ale byl tam takovej zvláštní zelený podtón. Nevím, co to bylo za bednu. Jo a Edna Bedna víla Agnes. To taky běželo a z té Edny jsem měla taky nahnáno.
"Mě" - pardon, jsem z té nostalgie nějaká nesoustředěná.
Brožík Color! Myslela jsem, že jsme byli jediní, kdo ji měl. Když jsme měli na základce nakreslit televizi a já nakreslila Brožíka, tak se mi všichni smáli. Robina jsem viděla snad už v barvě. Dívali jsme se na něj teď s dětma, líbil se jim, jen já jsem byla překvapená, kolik tam je černé magie a jak osemdesátkově Robin vypadá. A že můj tehdejší miláček Násir působí trochu opelichaně.

Seriálové a televizní posty vzedmuly slušnou dávku nostalgie. Jo a katalog jsme měli z Quelle, milovala jsem jím listovat, vybírat a obdivovat, co všechno existuje.

Mně na Hopkirkovi hlavně překvapilo, že je to v barvě. Taky jsem nebyla tak nadšená, jako v dětství. Děti to nejdřív moc nezaujalo, ale pak chtěly další díly, nicméně myslím, že na ten seriál nebudou vzpomínat s takovou láskou jako já.
Apfelstrudel  
V šestnácti jsem dostala svou první Barbie :-) teda nebyl to originál, jmenovala se Steffi. V deseti, to tu byl ještě totáč, se mi dostal do ruky katalog Neckerman a tam byla ONA. V princeznovských šatech a já jsem toužila jenom po tom mít tu panenku s tím koněm. Pak mě trochu štvalo, že moje o dost mladší sestřenice měla tech panenek asi 30 a vůbec si toho nevážila. A té Steffi jsem pak ostříhala a nabarvila vlasy, aby vypadala jako April z Ninja želv. Asi v sedmnácti mě to přešlo a začali mě zajímat kluci.
Fantomas je kult. Ale dívám se na něj radši jen jednou za 8 - 10 let.
pantau už tu žiju třista roků  
myslím, že první to dávala ČST. a až pak Nova. to už jsem se nedíval.
Nevím, kolik mi bylo, když jsem se díval na kačery, ale asi taky relativně dost. Bylo to na Č(S)T, nebo s tím přišla až Nova?
pantau už tu žiju třista roků  
já jsem se ještě v šestnácti díval na My z Kačerova.
Apfelstrudel  
My jsme neměli barevnou ještě v půlce osmdesátek a skoro celého Robina Hooda jsem viděla černobíle. Když naši s velkou slávou dotáhli barevného Brožíka za cca 8.000 Kčs, tak jsem říkala, že konečně uvidím jaký má Robin Hood vlasy. A pamatuji si, že když běžel Goro bílý pes, tak mě moje prababička budila: "Vstávej, vstávej, je tam Goro bílý pes". Ale já jsem takhle v devadesátkách nemohla zmeškat Želvy Ninja a to mi bylo 14 let. No, dospívala jsem pomaleji :-)
jacana myše s kocoury, Důchodce v krabičce 
v době na kterou vzpomínám (rané sedmdesátky) jsme barevnou telku ještě neměli

Taky jsem před časem vzpomínala na Strašidla ze Spessartu - též jsem asi moc dospěla
marin72 marin 
o čest a lásku, vy neznabohu!!
Markýz Deboadoré, to bylo příšerný! O co tam šlo?
neprihlaseny_OC  
(Ani nemluv. Zkusil jsem nedávno Fantomase. Ještě teď se mi třesou kolena :( )
Když to dávali v 80. považoval jsem to za to nejvtipnější a nejúžasnější, co může existovat. Holt už to nikdy neuvidím očima pubescenta. Dnes je to spíš nuda.
Co ale dnes prakticky nemůžu vidět je většina věcí s Funesem. To se mi zcela odcizilo.
Ano, tu tuzemskou premiéru na začátku 90. si taky pamatuju černobílou. Proto mi to teď připadá takové prapodivné.
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme  požadovaného nastavení
Najdou se dobré momenty, zejména v Bažantech; nezapomenu, jakou udělali v Bláznech ze stadionu frašku z toho, jak na venkovské slavnosti hráli Marseillaisu.
marin72 marin 
Velký bazar má pár dobrých momentů
neprihlaseny_OC  
(Sluhy a mušketýry z nějakých cca 70 % mohu vidět i dneska /rychloposuv používám na raky v kalhotách a nohy přejeté žentourem/. Tomu ostatnímu se pečlivě vyhýbám.)

Ale kvůli tomu bych nepsal — viděl někdo v poslední době „Kam se poděla sedmá rota“ s původním dabingem?

Já si pamatuji, že kdysi nám to přišlo ukrutně vtipné. Nedávno jsem si to stáhl z Netu, a „meh“ :( Ale mám podezření, zda to nemůže být novým a debilním dabingem...

Možná to bylo tím, že tehdy se to vysílalo z nějakého důvodu čerobíle - a to je myslím magic booster - též jsem byl zcela uchvácen jako vztekloun. Dnes se opakuje již originální barevná verze.
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme  požadovaného nastavení
Kdysi mi i ti Les Charlots připadali vtipní.
marin72 marin 
když jsem si před pár lety stáhnul pár dílů mého v dětství snad nejoblíbenějšího TV seriálu Markýz de Bois-Doré, tak jsem taky prožil zklamání, až traumátko :)

https://www.csfd.cz/film/116306-markyz-de-bois-dore/prehled/
neprihlaseny_OC  
(Dokonce ani Rendlík a Hopík ze Čtyřlístku už dneska není zdaleka tak zábavný, jako tehdy. Je to hrozné :))
jacana myše s kocoury, Důchodce v krabičce 
Jako dítko jsem se vždycky strašně těšila až bude v televizi Hopkirk .... teď tam je zas a své dětské nadšení moc nechápu