Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SUNicko,
Bornholm

Může vás zajímatReklamaZavzpomínejte na svoje dětství. Na to co jste dělali, na oblíbené televizní pořady, hračky, oblíbená jídla, prázdniny... prostě cokoliv. Snažte se nebýt moc OT. Dík.

Související kluby:

Související odkazy:


horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
Nadpis vašeho příspěvku
my měli Mánes Color, ta měla úhlopříčku 32 (ale cm)


Brožík Color byl o celých 5 cm větší
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Myslím, že jim taky přišel legrační ten název, Brožík není zrovna typické jméno pro elektroniku. I když jistou logiku ta řada Mánes, Aleš, Brožík měla (a Brožík byl největší).
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
snad, netuším, pamatuju si jen tu rýmovačku
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
IMHO Peterka a spol.
jacana myše s kocoury, Důchodce v krabičce 
jj, 1992 jsem pořizovala Sony s uhlopříčkou 48 či kolik za 20 tis ;-) (plat jsem měla 5 hrubého)
pantau už tu žiju třista roků  
jo, tak tuhle teslu jsme měli taky. ještě mi pak dlouho sloužila i po revoluci.
Mno u nás rodičové pořídili v roce 1988 za 9 500 kčs konečně take barevnou televizi - take malou - 42 cm (17" - jako stare CRT monitory) úhlopříčka - Tesla Oravan Color. A rok před tím pan otec pořídil v Jednotě Vsetín japonský počítač Sharp MZ-811 - za 6 600 kčs. Ty ceny televizorů u nás byly naprosto absurdní i v porovnání s cenami pro běžný trh uvolněného kapitalistického zboží.
Aha, tak to docela dává smysl, proč to bylo tak "levné". Rodiče měli tou dobou Tesla color 110ST a to stálo přes 15 tisíc. Docela šílené částky, když to člověk přepočítá přes průměrnou mzdu.
Uhlopříčka 13" - o neco malinko vetsi nez tablet.
byla prťavá, televize pro chudáky, vedle takové tesla 110
Leknin jen cvok se diví leknínu na hladině  když jej tam sám dal
Mi to přijde jako normání stará televize, proč se lidi smáli?
Jo Brožík Color! Tak to jsme měli taky. Jak jsem četl samotnej Brožík, tak se mi to neasociovalo, ale Brožík Color, to jo. Moc se mi líbilo takový to RGB logo v pravým horním rohu a ty dvířka za kterýma se ladily kanály a na kterejch byl zevnitř přichycenej na to ladění takovej červenej šroubováček.

Adhil Iam seges est ubi Troia fuit 
To vím náhodou úplně přesně, kačeři u nás začínali 1991, takže ještě před Novou.
neprihlaseny_OC  
Tesla (=Technicky Slabší) horror sice byl, ale ty notorické zelené barevné TV byly skutečně ruské. Srovnej např. úryvek z Čechova Ruského týdne:

Kavale už se mnou nehodlá dále na toto téma hovořit a pouští svou barevnou televizi. Já vím, předchází mým výtkám. Chce to jen malinko seřídit barvy, ale to ti u nás udělá každý televizák, je tam takový potenciometr, mektal Kavale, jen je seřídit, nechci se v tom hrabat, je to v záruce!
Náhle znejistěl, protože si uvědomil, že jsem vyučený televizní mechanik.
Nebo ne? Nevím, něco tam prostě je a tím se ty barvy seřídí! Zapnul televizor. Zelená dojička vyprávěla o své práci. Vedle ní stál zelený televizní reportér a zelená kráva. Stáli u zeleného kravína a nad nimi krásná zelená obloha se zeleným sluncem. Hmm, pěkná zelená, povídám, moc dobrá koupě, Honzo!
Víš, zelená je základní televizní barva, spustil Kavale, ale znovu se zarazil, když si vzpomněl na mé řemeslo.
Hele, brácho, nekaž mi radost, stála jen osmdesát rublů, to je zadara, ne?

Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Jestlipak pamatujete na tu parafrázi písně "Pásla ovečky", jak si dělali legraci z barevných televizí domácí výroby?

Pásla ovečky v červeném háječku,
pásla ovečky v modrém lese.
Já na ni: To je snad horor!
Ona zas: Jen Tesla Color.
 
pantau už tu žiju třista roků  
ta sovětská barevná televize se zelenou mlhou byla myslím Rubín.
Apfelstrudel  
Je zvláštní, že mi ten Brožík utkvěl v paměti,přitom jsem byla ještě děcko dost na to, aby mě to nějak zajímalo. Babička měla nějakou ruskou televizi si pamatuju, barevnou,ale byl tam takovej zvláštní zelený podtón. Nevím, co to bylo za bednu. Jo a Edna Bedna víla Agnes. To taky běželo a z té Edny jsem měla taky nahnáno.
"Mě" - pardon, jsem z té nostalgie nějaká nesoustředěná.
Brožík Color! Myslela jsem, že jsme byli jediní, kdo ji měl. Když jsme měli na základce nakreslit televizi a já nakreslila Brožíka, tak se mi všichni smáli. Robina jsem viděla snad už v barvě. Dívali jsme se na něj teď s dětma, líbil se jim, jen já jsem byla překvapená, kolik tam je černé magie a jak osemdesátkově Robin vypadá. A že můj tehdejší miláček Násir působí trochu opelichaně.

Seriálové a televizní posty vzedmuly slušnou dávku nostalgie. Jo a katalog jsme měli z Quelle, milovala jsem jím listovat, vybírat a obdivovat, co všechno existuje.