Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

PallandoReklamaTak vítejte a povídejte si. Tento klub není určen pouze vzpomínkám na knížky, které jsme četli jako děti (ale samozřejmě můžete vzpomínat, jak chcete), ale i k debatám o dětských knihách dnešních, případně debatám o dětské literatuře obecně.

chipushit už jsem babička:-)) 
KM
je zajímavé, že se každému líbí jiné knihy - někdo nedá dopustit na knihy, kde je KM dítě, jiný, kde se snaží chodit se Zdeňou a jiný, kdy má už své děti...

Jaká část se líbí vám?
 
joooooooooooooooooooooooooo
 
chipushit už jsem babička:-)) 
Patří sem i Kája Mařík?
 
nedavat do odpaduuu
 
Vosje Even foxes are not what they seem :-)  I'm deranged
No, právvě vzpomínka na to o prvním máji vyvolala to podezření, že to bylo poplatné své době. :-)
Gormie Živýho? 
Ona nedávno vyšla jako paperback, s názvem "Evička a Monoklíček se vrací" - a myslím, že tam něco chybí a něco je tam možná navíc. Ale srovnání verzí jsem ještě neprovedl. Mám dojem, že v původním vydání bylo něco o prvním máji a tady to není. Ale že by tam jinak bylo něco "poplatného své době" , to si nevzpomínám.
 
Vosje Even foxes are not what they seem :-)  I'm deranged
Tak jsem neprozřetelně zmínila před dcerou knížku "Evička a Monoklíček" a ona je teď na ni zvědavá. Kupovat ji nechci, protože už je na ni velká (a mám dojem, že bylo dosti poplatná své době), ale kdyby se našel někdo, kdo by nám ji půjčil, abych jí to mohla ukázat, tak by to bylo docela fajn.
 
Dadel You can see more of me  ...
 
Knihy Josefa Lady
Sháním knihy Josefa Lady.
 
Vosje Even foxes are not what they seem :-)  I'm deranged
Tohle jsou přesně okamžiky, kdy jsem moc ráda, že existuje internet. :-)
Modrá liška
Úplně náhodou jsem narazil, jak tak jdu webem, na vaše roztomilé ocenění mojí knížky. Proč to ale teď píšu - zrovna je tu vánoční čas a to já si dělám radost tím, že prodávám zbytky posledního vydání, které mám už jen já. Budu v několika klubech, asi i na Kampě... Třeba byste ji někdo rád jako dárek někomu koupil - a fakt už není nikde k dostání. To je první věc, aktuální. A druhá - sbírám během těch let právě ohlasy a reakce všech možných lidí na Lišku, jsou to často zajímavá setkání s dávnými i novějšími čtenáři - a leccos z toho vznikne. Takže - pro obě tyhle možnosti - tady je můj mail: gjuric@chello.cz
 
ThomasTracy "Prostitutka je povolání ale kurva je ch 
Stránský-Povídačky pro Klárku, Povídačky pro moje slunce, Perlorodky Brabenec, Vráťa Fischerová velmi dobré je nakladatelství MEANDER
Alexandra Gjuric
Kam bezi modra liska
ahoj merisso, tatinek bude radaz mu reknu, ze se ti jeho knizka libi. Bohuzel vypraveni vysla jen kdysi na desce a nikdy na modernejsim mediu. Alexandra
Vosje Even foxes are not what they seem :-)  I'm deranged
Pallando
Stalo se mi s Kájou Maříkem totéž. Po revoluci, když to vyšlo, jsem si to ze zvědavosti koupila, protože mi o tom vyprávěla maminka, ale nijak zvlášť mne to nezaujalo a přestalo mne to bavit dřív, než jsem dočetla první díl.
 
Gormie Živýho? 
Pokud vás zajímá Kája Mařík, tak navštivte stejnojmenný klub na lopuchu.
 
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon! 
Kája Mařík
Tak ten mě v dětství zcela minul a když jsem se dostala k jakémusi porevolučnímu vydání, asi už jsem na něj byl moc stará, tkže mě naprosto nezaujal.
 
Gabra a Málinka & Valašské Meziříčí
Letos v létě jsem byla ve ValMezu poprvé. Pojali jsme to jako klasický poznávací výlet: střed města, muzeum, kostely...a najednou mi začaly vybavovat po letech úryvky z Gabry a Málinky. Třeba ten procítěný odstavec ze začátku druhého (nebo třetího?) dílu o Hanáckých Aténách. Nebo jak si jdou kupovat cukroví do Krásna za knoflík zabalený ve staniolu. A hrozně mě mrzelo, že to Valašské Meziříčí, popsané v těch knížkách, už vlastně neexistuje. Zůstal jen historický střed a hned za ním začínají paneláky. Z městečka Krásna zbyla jen radnice a kolem ní vede frekventovaná silnice. Připadalo mi to jako naprosté urbanistické barbarství. A expozice v místním muzeu pocházela částečně ještě z předlistopadových dob, což se poznalo podle toho, že ty příšerné paneláky tam byly na fotkách jako symbol pokroku.
 
No já přesně nevím, kolik těch dílů je. Jenom si pamatuju, že po revoluci když nastal boom těch dříve zakázaných knih, tak jsem viděla nějaký díl kde se Málinka stane tou svou vytouženou laborantkou a zamiluje se. Ale myslím, že to bylo dost smutné. Ale nevím, nečetla jsem to.
Btw. jestli je tu někdo, kdo prožíval Káju Maříka, tak tam je to možná podobné. V dětství jsem znala 8 dílů, a pak po revoluci jsem s hrůzou zjistila, že existují i díly další u kterých úroveň klesá exponenciální řadou. Například pan lesní (otec Zdeňi) vyhraje milion, Kája a Zdeňa si za to nechají postavit vilku v Lážově pak mají dvojčata Radka a Romana....No děs, běs.
 
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon! 
Zajímavé... kolik těch dílů Gabry a Málinky vlastně je? My měli doma myslím tři (šedá, hnedá a zelená kniha? Na nýzvy si nepamatuju). Pak jsem snad někde vidlěa jeden díl, jak obě žijí v Praze... a to je všechno?
 
Vosje Even foxes are not what they seem :-)  I'm deranged
Zizalka: Ono snad ani víc těch dílů Gabry a Málinky nebylo. Moji rodiče oba pocházeli z Valašska, takže není divu, že jsem měla v knihovničce zrovna Kutinovou. Zvláště, když za kolébku našeho rodu považujeme Valašské Meziříčí. :-)