Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

paperwhite

Goodreads (EL, Arnošt, jdk).

FAQ:

Jak je možné, že Přebral čte tak rychle?
Ne, jedna kniha u vany, jedna u postele, jedna na záchodě, jedna v batohu na cestu do práce, a kdž to bereš tak nějak průběžne, tak jich bývá rozečtených víc najednou.


Sarpele Want to sell your house?   Best hide the taxidermy.
Já si představuju, že by z něj doslova za pár let po revoluci bylo něco velmi podobného Karlu Krylovi. Takový ten zahořklý jedudědek, co nějak neumí být šťastný a obviňuje z toho všechny kolem. Ale já ho nemám ráda/mám na něj posu.
Přebral Toto zcela potvrzuje  můj politický názor.
G. Saunders: The Human Dress
Nesnadno čtivá fantasy ze světa, kde vikingsky laděná kultura přežívá navzdory dinosaurům a kde magie má svými pravidly blízko k technologii. Nesnadnost čtení spočívá v jisté zastřené ukecanosti, kdy je nutné pravidla světa odečítat z letmých zmínek v rozhovorech postav i popisech jejich myšlenkových pochodů, i když to není tak intenzivní jako v sérii Commonweal. V zásadě se mi to líbilo, zejména ty myšlenkové pochody za tím, ale stejně tak jsem si jistý, že mi dost věcí uniklo.

 
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Mně utkvělo, že ho nechala Viola Fischerová, žena, které připadalo jako dobrý nápad vzít si Karla Michala.
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Já si vždycky vzpomenu, že ho nechala Jiřina Schulzová, žena, které připadalo jako dobrý nápad vzít si Josefa Topola.
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Mně je příšerně líto, že se (spoiler) nedožil revoluce, hrozně bych mu to přála. Protože ta jeho zahořklost je někdy až nesnesitelná a nesympatická, a přitom člověk ví, že je zcela oprávněná. I když samozřejmě nějaké povahové dispozice v tom taky hrajou roli, jiné lidí to třeba nesli víc zvesela. Ale na druhou stranu, proč by to kdo měl nést zvesela.
Tak už to začíná dřít, bohužel jsem kdesi na internetech našel debilní radu "Hlavně se běhěm čtení nezkoušej zamyslet, jak by ses v Zábranově kůži cítil ty a co bys dělal v kůži těch 'kolaborantů', kteří nevystupovali aktivně proti režimu a zároveň měli rodinu, živili malý děti a snažili se je vychovat. Zblázníš se z toho.". Takže jak ten kokot pisatel rady za všechny prachy předjal, začínám z toho deníku, přemýšleje o tom co bych v té době dělal já, regulérně bláznit.
Shigor Sanity is overrated 
naprosto rozumim, mam to podobne, a dost kvuli tomu trpim, i pracovne...
no já jsem obecně na autory, kteří píší hard sci-fi, v tomhle punktu dost přísný - machruje tam s chemickým výpočtem, a přitom nerozumí ani takové banalitě, jako je stechiometrie. Navíc to není marginálie, ale věc podstatná pro děj. To si pak říkám, co všechno má blbě i v oborech, ve kterých se nevyznám, a spolehlivě mě to otráví. (Připomínám, že tohle je imho krapet něco jiného než princip suspension of disbelief.)
Shigor Sanity is overrated 
spis obcas nepremysli a kdyz uz neco napise, tak i kdyz ho nekdo upozorni, stejne to tak necha. v martanovi byla jedna magicka technologie a hrstky drobnych chybicek, ale jelikoz me ta knizka bavila, protoze to byl takovy spravne optimisticky humoristicky roman, tak jsem mu mnohe odpustil
u te Hail Mary je ten dusik hrozne do oci bijici, protoze je to nekolikrat opakovane...
Hlavni hrdina na kosmicke lodi potrebuje dusik. Nekolikrat opakuje, jak je stesti, ze ho ma dost, protoze kvuli jednomu kosmonautovi ho tam mel plnou lahev. (ze ma dost dusiku na nekolikere napusteni atmosfery v lodi, systemy na michani a separaci atd, to proste neresi, furt je fixovany na tu jednu flasku urcenou k bezbolestne sebevrazde). ale proste stejne jako martan se to cetlo dobre, je to v podstate slusny pokus o hard scifi s trochou skoro uveritelne originality nahoru, za me dobry
Reakce na | Vlákno  
že by byl autor na nesmysle s dusíkem fixovaný? Já Marťana ani neviděl, ani nečetl, ale to šaškování s hydrazinem a chyby ve stechiometrii se tehdá docela řešily...
arnost Snad zas nechci tak  moks
Imho kazdy, kdo chvilku pestoval brambory to bere jako humoristickou knizku, ne?
Shigor Sanity is overrated 
co ja vim? me se celkem libil i film, byt imo bez znalosti knizky nemohl davat moc smysl, resp hnidopichove museli dost frflat.
Hail Mary je dobry, trochu ohrnul nos nad zaverecnou "pointou" (byt ano, je vtipna), znechucene zavrcel u nesmyslne technicke pycarny s dusikem, ale jinak spokojenost, fakt pekny hard scifi (az na ten nestastny dusik)
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Existuje někdo, komu se nelíbil Marťan?
Shigor Sanity is overrated 
Project Hail Mary (od autora Martana) - jsem v polovine a zatim se mi to dost zamlouva, rekl bych, ze komu se libil martan, bude se mu libit i tohle
 
no dospíval za války.
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
"Máma odseděla: 10 let, 6 měsíců, 10 dní (od 6. listopadu 1949 do 10. května 1960). Táta odseděl: 8 let, 8 měsíců, 2 dny (od 7. září 1951 do 9. května 1960)." – sešit 26
"A já vzpomínám na svou maturitu před dvaatřiceti lety, v roce 1950, v Humpolci – na to nádherné a naprosto černé jaro. Matka už byla tehdy skoro šest měsíců zatčená… Táta jezdil obden nebo dvakrát týdně večer z Okrouhlice, kde dělal v malírně porcelánu…" – sešit 109
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Detailisto :) A taky mu zavřeli jen mámu. Když maturoval. Mně prostě přišel strašně chytrej, a jeho spolužáci taky. Jasněže tyhle děcka působí přemoudřele, ale proboha, šestnáct let.
Připravte se na paní, která pouští vytažená klíšťata na svobodu a do samoty totálně zamilovaného řeholníka.
pantau už tu žiju třista roků  
to sem teda zvědav. nakonec mi tam přišla nejvíc "normální" a "realistická" ta paní, co si tam pořídila tu zvířecí farmu. k tý jsem pocitoval asi největší sympatie. ti chlapi to byl vesměs smutek nad smutek sebelítostiví podivíni. v těch dalších dvou rozhovorech je taky jedna paní a taky nevypadá jako úplnej cvok. takže nakonec ženský-samotářky vlastně můžou bejt i v tý samotě opravdu štastný. :)
(v Zábranových šestnácti (1947) byli rodiče ještě politicky aktivní, ale nebudeme si to tím kazit ;) )