Mimoto hydroxid taky festovně smrdí, když něco žere.
klidne jar, jen par kapek, a neni to ani nutne. Te jedle sody bych koupil vic, a rozpustil ji v teple vode (notmalni z kohoutku). Pri pokojove teplote je nasyceny roztok jedle sody priblizne 9% (=1M), vic se ji tam nevejde. Takze na pripravu kyblu myciho roztoku, 5 litru, bych toho koupil pul kila. Presna koncentrace neni dulezita
Vyřízeno :-) Jako detergent lze použít Jar? A jaké množství čeho na (třeba) litr roztoku? Ď
louh sodny alias krtek na maselnou funguje zazracne rychle - smrad prestane. Bohuzel louhem sezerete drevo (zhnedne a rozpadne se) a hlinik, a zlikvidujete natery vseho druhu (driv se louh pouzival na odstraneni olejove barvy ze skla) a taky tesneni u oken. Taky vam sezere ruce a oci, pokud nemate vhodne ochrane pomucky.
Známému naplácat, nebo aspoň kolegyni, aby to poslala dál - rozhodně ne! Čiňte, jak pan milkshake píše, bikarbona, detergent, rozprašovač (stačí mechanický), houbička, hotovo.
To bude zbytecne silny, muselo by se hodne redit, aby to nezralo vsechno kolem a nebylo nebezpecny.
Známý kolegyni poradil "natronlauge 45%", což jsem si našel, že je hydroxid sodný, alias krtek. Má to smysl?