Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravují:

stromovous,
captainn,
PřebralReklamaPhotobucketPřebral slíbil: "Jestli mne budeš žalovat, napíšu o spiknutí Cthulhu a katolíků dobrodružnou knížku!"
... a tím to všechno začalo...

Jan Žižka, mladý katolický kněz východního ritu odchovaný za komunismu starým liberálním farářem Houfarem, poskytne poslední pomazání bývalému námořníkovi Čs. paroplavby. Muž je na pokraji šílenství díky hrozivým událostem, které prožil na svých cestách k jižnímu pólu a ani u zpovědi mu neřekne vše, jen naznačí některé hrůzné věci a poprosí ho, aby zničil tajmenou sošku, kterou si z jižních moří přivezl.
Žižka je ještě téhož večera kontaktován pány Jiřím a Josefem, kteří jsou evidentní homosexuální sadomasochističtí zoofilové, a představí se mu jako zástupci Svaté Inkvizice. Vyptají se ho na onoho námořníka, ale naivní Žižka se cítí být vázán zpovědním tajemstvím a řekne jim jen málo. Inkvizitoři mu vágně pohrozí a odejdou.
Ráno je námořníkův hrob znesvěcen, jako by tam někdo něco hledal. Žižkovi to vrtá hlavou a obrátí se na biskupa, ale je mu doproučeno, aby držel hubu a na všechno zapomněl. Přitom se ale prokecne ohledně té sošky a pánové Jiří a Josef se ho pokusí zlikvidovat - přivážou ho ke krucifixu, zapálí mu faru a sošku si odnesou.
Na poslední chvíli ho zachrání mladá pohledná feministka Uschi, námořníkova neteř žijící t.č. v Hannoveru. Právě jiskření mezi knězem, který je přitom liberál a teoreticky se smí ženit, a sličnou sufražetkou, která se kdysi zařekla, že nepůjde do trvalého svazku, prosvětlí mnohé další scény.
Uschi se přijela rozloučit se strýčkem a když zjistí, co se Žižkovi stalo, nabídne mu, že jej ukryje u strýčkových přátel v přístavu u nich doma a tam snad najde odpovědi na své otázky. Na hranicích jsou ale zadrženi a následuje dramatická honička přes lesy a ledovcem pokryté hřebeny Krušných hor. Ani v Německu to ale nemají snadné, Vatikán zmanipuluje tisk a ten představí Jana Žižku jako starého dobrotivého kněze, kterého oni - ve skutečnosti anarchističtí recidivisté - upálili.
Krom toho jsou jim stále na stopě Josef a Jiří. Žižku dostihnou na Brockenu, kde se s nimi utká, jeden ze zabijáků se ale následkem zranění promění v něco neskutečně ohavného, jakéhosi rybočlověka. Žižka ho dočasně porazí díky tajemné modlitbě, kterou ho kdysi naučil jeho mentor, a z ryby vymlátí (/"Milosrdenství? Ano, tumáš milosrdenství!" křičel Žižka, udeřil do ho do skřelí a rozplakal se./), že je posílá přímo Vatikán, pak ale musejí prchnout, neb druhý zabiják se vrací s posilami. V Hannoveru se uprchlá dvojice spřátelí s větry ošlehaným kapitánem Wagnerem, který je ošlehaným mořským vlkem a svými námořnickými historkami jim všechno spíš zamotá. Rozhodnou se doplout do Říma a tam hledat vysvětlení v tajemných vatikánských archivech. Pod svícnem je ostatně největší tma. Skutečně tam najdou dokumenty objasňující, že církev je ve spolku s jakýmisi nezemskými démony a řada krvavých událostí, na kterých se podílela, včetně upalování čarodějnic a holocaustu, byla svéráznou formou oběti těmto bytostem.
Žižka je však dekonspirován starým přítelem - knězem, který jej vychovával a který měl být už dávno mrtvý! - je unesen a na nařízení samotného papeže se jej rozhodnou proměnit v rybočlověka a vymýt mu mozek. Za tím účelem ho odvezou na sovu hlavní základnu, tajemný ostrov v jižním Atlantiku, kterému říkají "Pravý Řím" a kde se pod patronací slizkých jezovitů připravují na přivolání konce světa. Shodou okolností je to za týden.
Žižka zde uvidí hrozné věci a leccos pochopí, i když téměř zešílí. Na poslední chvíli ho zachrání Uschi a Wagner, kterým se ho podařilo nalézt díky pomoci mezinárodního námořnického bratrstva.
Pomocí náloží semtexu silně poškodí celou svatyni a to papeže přinutí pokusit se o vyvolávací rituál, i když hvězdy ještě nejsou na svém místě. Vynoří se strašná mimozemská obluda s chobotnicí místo hlavy, pozře kněžoury a jde se brodit k pevnině. Odvážný Wagner do ní narazí lodí (což rozhodně není vykradené, konzultujte mého právníka), ale díky uvolněné psychické energii kvůli tomu zemře. Obluda se rozplyne a zmizí, Žižka a Uschi jsou sami na neovladatelné lodi, kterou ale mořské proudy spolehlivě ženou k Evropě, a mají tak spoustu času na sebe.


Komprese by Londo

Nechcete do svého díla zapojit i nějaké vědecké informace, aby dílo působilo seriózněji?
http://www.octopustruth.com/octodolph.htm
 
re: Literární okénko : tip
Já poslední dobou sjíždím hlavně Pepu Fouska ( http://home.att.net/~fousekjosef/Texty/FrameSet.htm ) Jeho knížky mě potěší, pobaví, ale i donutí k zamyšlení ... ( http://www.pragoline.cz/nn.htm )
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
Král dobrodružné povídky dále nabízí: Výhodný prodej - stavební parcelu 2650 m2, u dálnice Praha - Brno, 45 km u Prahy. Lékaři, obchody, řeka Sázava - rybolov, lesy v nejkrásnějším českém kraji Posázaví. Cena za 1 m2 280 Kč nebo 8 $ nebo 15 DM.
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  .
Literární okénko : tip
Lev Pelén, KRUTÝ MOŘSKÝ HORROR TRHAČ HLAV
Žraločí napadení bývá do poslední vteřinky naprosto utajeno a udeří jako hrom z čistého nebe. Moment leknutí a ohromení hraje velkou roli při úspěšnosti žraločího útoku. Strachy šokovaný ve vířící, vlastní krvý zbrocený, napadený, k smrti vylekaný člověk, není v drtivé většině schopen kloudnějšího pohybu, natož obrany - vůči zatnutí velkých spodních čelistí do jeho měkkého těla. Krvavé, masité sousto pak lehce vyrve vrchní, velice pohyblivý a dokonale pružný předkus a celé dílo zkázy dokoná ohromující, silový stisk mohutných čelistí...

http://www.mujweb.cz/www/levpelen/

Podotýkám, že toto umělé dílo, jež jsem mimo nadání nalezl v jedné papírové bedně v Nuslích, znamená pro mne mohutnou inspiraci, hojná ponaučení, kratochvilný rozptyl i útěchu v těžkých chvílích.
 
rebook
 
Doufám, že se plukovník Podzimek následně zbortil potem, ukousnul hlavu tresce a pojedl nějaká lejstra ze stolu, jinak ta kniha bude pěkně o ničem...To vám řikám.
SAGITARIUS  
Unik informaci. Speh mezi nama....
Náčelník první správy plukovník Čestmír Podzimek ho bez hnutí pozoroval mrtvýma očima leklé ryby...
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
 
captainn to houká kápo  sýček
Měla by jít.
Pokud wiki nepujde nainstalovat, muzeme vyuzit jiz existujici weby, napriklad znamy http://docs.google.com nebo http://www.writeboard.com/
ahura_mazda Všichni chtějí tvoje dobro. Nenech si ho 
Měje zalepené oči po probuzení marně přemýšlím který dopis CZ odesílá...
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
za "Svatý stolec tvrdě tlačí" dík
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
UAA! Dopisu, odeslu, vlezu do Aktualit a mam pro vas zpravu: UZ TO ZACALO! :)
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
Jasne! Do ulic vyrazi na protest proti uslapani namornika cykliste na ruzovych kolech. Vatikan nevaha a vysila Michaela Kocaba, aby PCR (Prazskou cyklistickou revoluci) neutralizoval. Michael vyridi tri kratke telefonaty, sedm nacistickych ninju a za chvili jiz brazdi se svou crew ulice Prahy. Ridic Vilda, radista Jirka, nabijec a strelec Michal a velitel Michael zaziji se svym ruzovym tankem v ulicich Prahy nejedno dobrodruzstvi, behem ktereho se jim stane neocenitelnym druhem vlcak s pachovym vycvikem Zappa. Nikdo ovsem netusi, ze vlcak patri zhrzenemu milencovi Uschi a ten ze ma s tankem sve vlastni temne plany (nemluve o tom, ze je to zaprodany papezenec).
captainn to houká kápo  sýček
:)))

S wiki omluvník, ale nebyl jsem minulý týden v práci, kam ji hodlám propašovat.
 
Co takhle zabudovat do příběhu konkordát s Vatikánem? Svatý stolec tvrdě tlačí na uzavření smlouvy, neštítí se ani porušení zpovědního tajemství a vydírání poslanců a ministrů. Na demonstraci proti konkordátu pak je námořník náhodně (?) ušlapán.
 
captainn to houká kápo  sýček
CZ: Na Joachima to sedí. :)
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
"PANIC Muž, který se z genetických důvodů nesmí ženit" uhm!
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  .
Sice skepse tupými drápy uchvacuje moje srdce, ale ta zmínka o wiki mi připoměla dobu, kdy jsem upíral vytřeštěné pohledy nemrkajících očí na tuhle norskou povídku: http://www.sweb.cz/a.da.mek/bringsva.ta/kruci.htm