Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaNové

Spravují:

running,
w_o_o_d_yReklamaFanklub všech kvalitních názorových blogů na iDnes.cz. Protože Češi rozumí všemu od fotbalu po politiku blízkého východu.

blog.idnes.cz

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  postavit se na stranu tradice
Samotný fašismus neměl ve svém zárodku nic společného s rasismem, který k němu přidali až nacisté. Fašismus jako takový byl postaven na principech státu, který ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídil celou společnost. To je, byť zjednodušená, podstata této ideologie. Tato ideologie vznikla v Itálii a za svůj znak si její protagonisté vybrali starořímské fasces - jílmové pruty svázané červenou páskou s vyčnívající vetknutou sekyrou. A víte, koho to byl znak v době starého Říma? Úředníků...

Fašismus Benita Mussoliniho byl postaven na státním zřízení, provozovaném v zájmu vládnoucí třídy. Policejní sílu používal zejména tehdy, když se tato vládnoucí třída bála lidí dole a jejich nespokojenosti. Nyní máme rok 2011 a celý současný systém v Evropské unii je postaven na principech spojení států, kterým vládne nadstátní uskupení, jehož existenčním principem je ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídit celou společnost.

https://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=208788
 
vaclavova_letuska bez sáněk jsi jak bez sáněk  neobyčejná mo(u)dra
Administrátor iDnes přiznal, že vyjadřování Radka Bangy nepatří do slušné a kultivované diskuze:
 
DeletedAccount i quit smoking pot. it dulls the hatred 
To jsou strašný hovna.
ale má velkej fanklub.
"Karma. Konečně trocha faktů v záplavě demagogie a propagandy."
+22/−1
-_-
youdontknowme  
Šichtářová je absolutně marná.
bigvilik Part-Time   Guru
Četl jsem "Posrala se úplně dokonale - a dávalo smysl.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  rada internetu a srdce
Markéta Šichtařová. Popsala se úplně dokonale.

Pravda a láska se přežila; teď frčí lež a nenávist.

Jiní zase zdánlivě nevinně citují statistiku a říkají, že pro Brexit hlasovali jen „staří a hloupí“. Jinými slovy – děti otevřeně opovrhují názorem rodičů; staré je nejlépe zakázat.

No já to slyšel, jako že proti Brexitu hlasovali mladí a vzdělaní, ale jako když sis to zakazování vymyslela, tak teda jo no.

Kdo ale skutečně volil proti Brexitu? Opravdu mladí a vzdělaní „Britové“? No – podle jednoho statistického pohledu ano. Statistika je ale ohebná. Především to byli Skotové, kteří jsou chudší než Angličané a na rozdíl od nich využívají východ evropských fondů.

Skotsko zahrnuje 2,6 milionu voličů, 1 milion pro Odejít a 1,5 milionu voličů pro Zůstat.
Celkový počet voličů byl 32 milionů.

A pak to byl také Londýn – neboli ta ohromná masa mladých imigrantů, kteří se nenarodili v Británii. Protože jedna třetina Londýňanů se v Británii nenarodila. Tito lidé chtěli zůstat v EU, protože EU = sociální dávky a stmelování rodin.

EU = imaginární dávky, které jsem si právě vymyslela. A které dokonce Evropský soud umožňuje omezovat.

A více vybraných pikantérií:

Lži jsou ale ještě mnohem rafinovanější. Všechny tři hlavní ratingové agentury, tedy Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch Ratings, snížily po hlasování Británii rating.

Pokud jsou ceny akcií uměle nafouklé (což dlouhodobě díky tisku peněz ECB jsou) a jejich cena klesne, země samozřejmě žádné bohatství neztrácí, protože nikdy ani neexistovalo.

Oslabení domácí měny je velmi efektivní nástroj, jak ekonomiku podpořit, a kdekdo po slabé měně touží. Bohužel libra – a o tom se už tak vehementně neinformuje – se hned v pondělí po hlasování pomalinku začala vracet a zase posilovat. A tolik měsíců, kolik oslabovala, teď zase může sílit. Takže Britové si své náhlé výhody, slabé měny, moc neužijí.
 
autoklav Hele hlista hoďju kuram ! 
 
Rejpavej_krtek  
doprdele, já myslel že klikam na diskuzi a přitom sem mu přihodil karmu.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
 
Z diskuse: "... tajemné fotky. Jako by z nich čišelo studené vlhko v přítmí pod listy."

A závěrečné "co jsme si, to jsme si" - to je síla..
 
Mastodont  
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  extrémní demokracie
Ladislav Větvička: K lidovym demonstrantum se přidali profesionalni teroristi, financovani ze zahraniči. ... Agenti všech stran Mordoru budu nadale přijižďat do Kyjeva a vyměšovat se do vnitřnich věci. Bude vyrabovany prvni munyčni sklad. Pak druhy. Pak už se možu zbraně pašovat oficijalně, bo nikdo už nebude vědět kdo je kdo. Fčil začne to prave vrtěni psem a masakry hroznych rozměru, bo už nikdo nepozna, kdo je v pravu a kdo ni. Jde o to destabilizovat region, co nejvice poškodit Rusko, zbavit se Ukrajiny jako silneho a jednotneho statu. Čeka nas teror v městach, do kerych to mimochodem mame z Ostravy bliž jak do Berouna. Budu zničene plynovody a ropovody. Statisice uprchliku bude utikat z vlastni země. Na linyje dotyku se nasadi modre helmy OSN. Tuž, synci a děvuchy, připravte si svoje zahradky pro stany utečencu. Mnoho lidi, s keryma toho mame společneho vice, než si myslime, bude potřebovat pomoct.

František Matějka: Nahradil si armády zbytečných kavárenských politologů a tuny datmožroutů z Bruselu. Rozbor i vidění situace tesat do kamene. Karma
 
Premek Zanedbávat kulturu je zdraví škodlivé,  proto poslouchejte rozhlasové hry!
Díky. Krásný ubožák. Jdu si ohrnout nohavice ještě více.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  vlastnit menhir
Den, kdy si šlapu po nohavicích

Dnes budou zfanatizované oběti - a také horliví rozmnožovatelé - Havlova kultu chodit okázale v krátkých nebo vyhrnutých kalhotách. Přejme jim tu blamáž.

V tomto kontextu se hlásím do světa dlouhých kalhot. Ačkoliv většinou chodím do práce v obleku, dnes jsem vyhledal rifle, kde si patami šlapu po nohavicích. Já bych jednoduše vodoměrky nesnesl.

Já prostě pitoreskní, kýčovitý, absurdní, paranormální, okultní, mystický, magický, transcendentní, postmoderní, dekadentní a licoměrný svět Václava Havla nesnáším. Vím, že jsou povahy, které se dají usilovným mlácením prázdné slámy jakýmkoliv guru zfanatizovat, ti jsou však u mě v opovržení.
 
 
tigr_papirosowy  
nadpis takřka definiční
Romové by zbourali vepřín v Letech. Já bych postavil ještě jeden

Romové by chtěli, aby stát vykoupil za peníze daňových poplatníků soukromý vepřín v Letech u Písku a srovnal ho se zemí. Prý je příliš blízko pietního místa a v oblasti, kde jejich předkové umírali. Já jsem si jistý, že ti, kteří nejen v těchto místech v minulosti umírali, by si nejen zde dnes vepřín či podobné provozy přáli. Takové (nejen) vepříny jsou totiž zdrojem práce a obživy pro následovníky dřívějších obětí, a když se do toho bude stát plést co nejméně, tak možná i pro příští jejich pokolení. Stejný postoj zaujímám ke každému podobnému místu. Jde o princip.
 
Premek Zanedbávat kulturu je zdraví škodlivé,  proto poslouchejte rozhlasové hry!
Je škoda, že o tak závažném tématu píší většinou takovíhle hňupové.
na Červeného trpaslíka vzpomněl jsem
Tigo Nesmím mít traktor,   musím být doktor.
"přemýšlel jsem, co by se dělo, kdyby těhotněli muži.. a zjistil jsem, že je to z principu zatím zhola nemožné" - chytry chlapec, jak dlouho mu to asi zabralo?