Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Tento klub je zaměřen na bastlení v elektronice, či v elektrotechnice. Pro cokoliv jiného doporučuji použít např. obecný klub Udělej si sám, který jistě uvítá jakékoliv kutilství. Protože se nám tu množí trollové, tak je vkládání příspěvků od teď povoleno jen pro zvané.

Koupili jste si KSGER? Pak si v něm nezapomeňte opravit zdroj a uzemnit kastli.

Úvod do bastlení od Martina Malého https://elektrokniha.github.io/
Praktická elektronika https://cs.wikibooks.org/wiki/Praktick%C3%A1_elektronika

Pár tipů na weby, kde hledáme, či nakupujeme součástky, kity a dílenské vybavení

http://cz.mouser.com/
https://www.tme.eu/cz/
https://www.gme.cz/
https://www.ges.cz/cz/
http://www.ezk.cz/e-shop/select.php
http://cz.farnell.com/
 
http://www.snailshop.cz/ - je to taková všehochuť, ale hlavně je tam ale takové to malorozměrové mechanično - ložiska, krokové motorky, převodovky, řemenové rozvody, a elektronika kolem toho.
 
Mockrát jsem ji sice nevyužil, ale možná stojí za zmínku i tato stránka http://www.hledejsoucastky.cz/

El_Diablova stránka o bastlení http://eldiablo.webz.cz/pages/elektronika.html

Podle internetu je to triakový regulátor s filtrační cívkou. Na 90% bude zdrojem toho vrčení cívka - zkusil bych ji zapatlat rezistinem ml. Z 10% bych tipoval neutažený chladič triaku.
tak to mam jiny model.
Hovorim o IKEA lampe, nie LEDkach. LEDky si kupis ake potrebujes, kdekolvek.
cestujicivnoci  
Bzučí krabička s názvem jn6230dw. Na netu jsou k vidění fotky s obsahem, kde jsou asi nějaký konvenční součástky, ale je to tam dost blbě narvaný a vypadá to, že to není myšleno jako zrovna rozebiratelný. Trochu jsem celou tu krabičku zvenku odhlučnil a pro teď to asi zkusím nechat.
 
jses si jistej, ze stmivac? Ja mam neco podobneho, ale bzuci to ne u ovladaciho panelu, ktery je na stojici tyci, ale u prostredni zarovky
the_majkl  
Když máš horní světlo halogenovou trubici R7s třeba na 150W a jsi zvyklý na regulaci jasu, tak tě sotva uspokojí LED z Ikea za 3-4 € (znám to sám, máme tuhle lampu v obýváku taky, tuhle jsem tam měnil objímky té trubice, protože po těch letech už neměly kontakt).
Tieto lampy som uz par krat videl a pre srandu, skus si zmerat aku to ma spotrebu. Tusim to malo cez 200W. Ikea ma/mala podobnu jednoduchu stojacu lampu na jedno horne a jedno nastavitelne svetlo, ale bez stmievania za 3-4 EURa. Do jednej lampy das slabsiu LEDku, do druhej silnejsiu a vybavene.
vždyť píše že si je doma ucvakne
Reakce na | Vlákno  
!!!
Reakce na | Vlákno  
Co prsty?
cestujicivnoci  
(cvaknu to, až budu doma.)
Reakce na | Vlákno  
Okamžitě pusť tu pájku!
cestujicivnoci  
Nevím, jak to pomůže, ale dobře.
Reakce na | Vlákno  
IMHO neřešitelné. Už to bylo nějaký nějakým sajrajtem zalepené. Nejspíše to to uvolnilo/prasklo, ale přes ten použitý sajrajt to nepůjde fixovat. Pošli fotku.
the_majkl  
Pokud by se odhalilo, která součástka to dělá (bude to něco s cívkou), tak bych to zkusil oblemcat nějakým tím tmelem na fixaci elektronických prvků.
FAVORIT11  
Nejcasteji bzuci relatka, to jde vymenit za nebzucici.
cestujicivnoci  
Dotaz. Taková ta vysoká lampa, asi 180 cm. V půlce výšky vypínač a potenciometr, nahoře talíř s žárovkou přes stmívač, uprostřed žárovka jen přes spínač. Ten stmívač bzučí. Může to být nějaká řešitelná vada? Sundal jsem z "ovládacího panelu" kryt, ale tam bylo něco, přes co už se tak jednoduše nedostanu, tak bych se chtěl zeptat, jestli tam mám čekat něco, co by šlo snadno vyměnit.
 
tak ten merak je celkem prca

maximalni jeho odber by mel byt 1mA
 
Bylo by to na baterce vyznačené. U AGM nehrozí vytečení elektrolytu.
tak jsem volal do servisu a prej to neni start/stop baterie. Takze asi nebude AGM