Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

Viky

Může vás zajímatReklamaArthur Ransome

Knížky legálně ke stažení
Ahoj, na linku https://www.fadedpage.com/csearch.php?author=Ransome,%20Arthur je možné legálně si stáhnout 12 knížek z Ransomova cyklu (kromě Lysek na severu) v originálu. Stránky jsou kanadské a v Kanadě platí autorská práva 50 let po úmrtí autora, v případě Ransoma tedy do r. 2017. Spousta zajímavých informací je na ransomovské Wiki (https://arthur-ransome.fandom.com/wiki/Arthur_Ransome_Wiki), ale možná sem na ni už někdo někdy odkaz dával, stránky fungují už pár let.
 
Rockpalace  
seriál Vlaštovky a Amazonky
ahoj, nevíte někdo, jak je to se seriálem Vlaštovky a Amazonky, popř jestli nebyly zfilmovány další díly knížek????
 
Pár fotek
Našel jsem pár aktuálních fotek na webu: http://www.lakelandcam.co.uk/this_week/thisweek.html
 
Vzpomněl jsem si v sobotu. Střední nádrž Nových Mlýnů zamrzla a ke kostelíku proudily davy tuleňů (taky jsem se šel podívat). Byla to ideální příležitost pro polární výpravu, i tuleni na bruslích byli přítomni, jen prodavače občerstvení jsem nenašel. Taky pořádně nefoukalo, takže plachtit na saních by nešlo.
Jezero letos opět nezamrzlo
Přes teplotní rekord, týden extrémního počasí a zimní bouři jezero Windermere nezamrzlo.
 
eso Vysoká škola Okouna 
Takže cream buns - dík.
Susan did her shopping, in a very worried manner. She had never made her list of the things she wanted and she was bothered at not finding Mother at the other end of the telephone. She bought a lot of cream buns of the kind Daisy had thought would do for fattening the human sacrifice. She bought a packet of cornflakes, a pound of lump sugar and a pound of soft sugar. She bought a tin of milk for Sinbad. She bought a tin of cocoa complete with milk (“It’ll only want hot water and it’ll be just the thing to have after the feast tonight”). She bought a fresh supply of chocolate and several other things, and the old grocer wrapped them up in separate parcels and began to talk. Takze "cream buns" - jak jsem se docetl v DP odkazovane kousek nize, Zora Wolfova nahradila cast pokrmu, pokrmy v mistnich koncinach znamymi. V tomto pripade podle meho chybu neudelala.
eso Vysoká škola Okouna 
Taková otázka se naskytla: Máte někdo Secret Water v angličtině - a jsou tam taky koblihy, jako v českém překladu?

Kapitola XXIV
CIVILIZACE

.
.
.

Zuzana začala nakupovat, ale v hlavě jí vířily sta­rosti. Jednak si nenapsala, co všechno potřebuje, a pak ji moc mrzelo, že nezastihla maminku. Koupila plno koblih se šlehačkou, o kterých tvrdila Daisy, jak krásně po nich lidská oběť ztloustne. Potom koupila balíček pražených vloček, sáček kostkového cukru a sáček práškového. Pro Sindibáda koupila plechovku kondenzovaného mléka. Potom si vzala plechovku kakaa s mlékem. (Stačí, když ho večer zaleju vodou a přijde všem výborně k chuti.) A nakonec koupila celou zásobu čokolády a pár dalších věcí a starý ho­kynář jim každou zvlášť zabalil a dal se do řeči.
 
Jen pro zajímavost. Při hledání něčeho jiného v páchnoucím bahně Internetu jsem narazil na diplomovou práci srovnávající překlady Swallows & Amazons B. Štěpánka a Zory Wolfové.

https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/4668/DPTX_2005_2_11410_OSZD001_66816_0_20727.pdf?sequence=1

Na konci je mj. seznam vydaných knih (neaktuální, DP je z roku 2006)
 
Selina King
Poslední plachetnice Arthura Ransoma, Selina King z roku 1938, je od středy znovu v Anglii a připravuje se její rekonstrukce. Odkaz
 
ransomovec  
Ano, vydal už i Zamrzlou loď kapitána Flinta (http://www.albatrosmedia.cz/tituly/7433556/zamrzla-lod-kapitana-flinta/).
Zdá se, že Albatros vydává Ransomovky s ilustracemi Zdeňka Buriana: Odkaz
 
Kromě ruského SNO-T v podstatě ne
ocs sine ira et studio  OCSite
Ponecháme-li stranou neoddiskutovatelnou hodnotu památeční, což on se dnes nedá srovnatelně kvalitní (ne-li lepší) sextant sehnat?
Jo, moje babička se takhle zbavila strýčkova sextantu z německé ponorky. Jak bych za něj byl dneska jako jachtař vděčný...
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
jinak mě teda aktuálně nejvíc sere, že jsem dostal nabídku na plachtění mezi Skotskem a S. Irskem a nemám ani čas ani peníze:-/
 
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
o tom už vůbec nemluvím
ocs sine ira et studio  OCSite
(Kdyby jen knížek. Babička, dej jí Pámbu věčnou, takhle rozdala nemálo obrazů; a co je ještě horší, Hančina babička se takto zbavila loveckých pušek po dědovi...)
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
tohle to rozdávání knížek "já nevěděla, že bys je chtěl" by se mělo zakázat
Ve své dětské knihovničce jsem měl 7 kousku Ransomovek od KOD, bohužel když umřel táta, tak jsem neprojevil dostatečnou dravost, a máti je všechny rozdala. (byly po tátovi) Už jsem si párkrát říkal, že oběhám pár antiků a nakoupím je zpátky, je to moje dětství...
Jinak moje nejoblíbenější jsou Nechtěli jsme na moře, a Holubí pošta.