Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

PřebralReklamaKupodivu jsem tu nic takového nenašel a když už je tu antropologie, tak archeologie nemůže chybět.Náplň klubu budiž jakákoli s alespoň letmým vztahem k tématu.


Archaeology - An Introduction - V podstatě rozcestník, ale organizovaný jako učebnice.
Archaia - Nestátní archeologická společnost.Výzkumy, popularizace.
archeologicke.misto.cz - Rozsáhlé stránky, velká část materiálů jsou odkazy jinam. Mimo toho ale i seznam aktuálních výstav, přednášek a tak.
archnet.asu.edu - Obsáhlý a přehledně organizovaný celosvětový rozcestník.
www.archaeologica.cz - Archeologický e-magazín, zaměřený na popularizaci.Celkem dobře zpracované, ve flashi. A taky to dělaj lidi z naší katedry...
www.arup.cas.cz - Archeologický ústav AV ČR v Praze.
www.kar.zcu.cz - Katedra archeologie na ZČU v Plzni. Moje domovská, řada článků v elektronické podobě.
Ústav archeologie a muzeologie při MU v Brně - oddělení archeologie - Výzkumy, nabídka publikací, články, informace o ústavu.
Archaeowiki

El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Archeologové odhalili původ mosazných předmětů nalezených na území Čech
Dnes 17:12 – Praha
Filip Šára, Novinky, ČTK

Čeští vědci přispěli k vyřešení otázky, odkud se ve starověku rozšířila mosaz na území dnešního Česka. Tým analyzoval desítky mosazných předmětů z 1. století př. n. l. až 2. století n. l. a zjistil, že většina výrobků pochází z rudných ložisek Římské říše. Informovala o tom Akademie věd ČR s tím, že výzkum doložil intenzivní kontakty mezi Římany a germánskými etniky, která u nás tehdy žila.

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/archeologove-odhalili-puvod-mosaznych-predmetu-nalezenych-na-uzemi-cech-40384968
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
V Brně objevili hromadný hrob vojáků z bitvy u Slavkova
sobota, 22. ledna 2022, 12:30

Nečekaný nález ohlásili brněnští archeologové ve Staňkově ulici. V lokalitě nacházející v městské části Královo Pole odkryli hromadný hrob, v němž se nacházelo dvanáct lidských koster. Po následném odborném zkoumání nálezu vědci konstatovali, že se jedná patrně o těla vojáků z bitvy Tří císařů u Slavkova, jež se odehrála v roce 1805.

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/23327-v-brne-objevili-hromadny-hrob-vojaku-z-bitvy-u-slavkova.html
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Archeologové našli v centru Jihlavy středověkou studnu s lidskými ostatky
14. ledna 2022 15:53

Archeologové odkryli obydlí lidí, kteří patřili k prvním obyvatelům města Jihlavy při jeho založení poté, co zde ve 13. století propukla stříbrná horečka. Obydlí má charakter zahloubeného suterénu pravděpodobně nadzemní stavby. Jeho součástí je studna, v níž se našly lidské obratle.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/archeolog-pruzkum-nalez-studna-jihlava-kosti-ostatky.A220114_645870_jihlava-zpravy_mv
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Jeden z největších pokladů římských mincí vykopali jezevci
Dnes 16:03
Matěj Pálka, Novinky

Obrovský poklad římských mincí objevili v jeskyni v severním Španělsku, a to díky hladovým jezevcům. Ti totiž ve snaze najít něco k snědku ryli tak hluboko, až se dostali k zakopanému bohatství. Archeologové věří, že se toho na místě objevu skrývá ještě mnohem více.
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/jeden-z-nejvetsich-pokladu-rimskych-minci-vykopali-jezevci-40383895
 
tady je to samej odborník jak koukám lol já už na střední škole vykopával odznáčky werhmachtu a ss a tady jenom teoretici jak tak koukám
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!

Jedinečný objev: Archeologové našli na Tetíně středověký hrob, ve kterém byla kostra černošky
Před 3 hodinami

Českým archeologům se podařil neobvyklý nález. Na Tetíně objevili hrob, který ukrýval kosterní pozůstatky patřící starší ženě. Zajímavé a nečekané je, že tato žena byla černoška.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3426018-jedinecny-objev-archeologove-nasli-na-tetine-stredoveky-hrob-ve-kterem-byla-kostra
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Nepochybně!
takže ovčí civilizace.
Adhil Iam seges est ubi Troia fuit 
Mediální mrdky soft. Jenom na základě titulku jsem sem chtěl napostovat studii z roku 2013, kdy se prokázala starší přítomnost lidí na ostrovech díky spálenému obilí. A oni to v tom článku mají! Ovčí bobky jen potvrdili, což už se tak nějak vědělo. Ale samo o sobě zajímavý, wtz.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Na Faerských ostrovech žili neznámí lidé před Vikingy, potvrzují to ovčí bobky
Dnes 18:33 – Kodaň
ČTK

Na Faerských ostrovech žila kolem roku 500 našeho letopočtu neznámá populace lidí. Na odlehlém území se tudíž vyskytovala dříve než Vikingové, kteří připluli o zhruba 350 let později. Vyplývá to z nového vědeckého výzkumu, o kterém informovala stanice CNN, podle níž důkazy poskytl neobvyklý zdroj: starověké ovčí bobky.

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/na-faerskych-ostrovech-zili-neznami-lide-pred-vikingy-potvrzuji-to-ovci-bobky-40383397
 
Adhil Iam seges est ubi Troia fuit 
Jé, Sylva Bambasová, ta studovala pár ročníků pode mnou. Pochází z Bruntálu. Náhoda? Nemyslím si.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
 
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Doufám, že manžel se jmenuje Tichý Bambas!
Sylva Tichá Bambasová pobavila .)
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Nejstarší prokázaná otrava. Vědci našli v tisíce let starých kostech stopy rtuti
včera 05:48
Jaroslav Krupka

V kostech lidí, kteří byli před pěti tisíci let pohřbeni ve Španělsku a v Portugalsku, se našly důkazy o otravě rtutí. Informuje o tom nová studie. Ve Španělsku se dodnes nacházejí jedny z nejznámějších dolů na rudu cinabarit, nazývanou česky také rumělka (díky jasně červenému zbarvení jejích krystalů). Právě cinabarit je hlavní rudou rtuti.
Zdroj: https://www.denik.cz/veda-a-technika/otrava-rtuti-v-pet-tisic-let-starych-kostech.html
 
Šmarjá! (Doufám, že to alespoň využijete v Iluminátech.)
jj, čettl jsem. to je strašný.
Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
Což rozhlednu. Chtějí většinu akropole vysypat štěrkem a do toho zasadit velký betonový desky, který budou ukazovat, kde stál který objekt. Lidi z rozhledny si je budou moct prohlížet rozšířenou realitou nebo tak něco, ale fakticky to bude velký, rušivý a brzo posprejovaně hnusný jak zapomenutej skatepark na Jižáku.