Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpadReklamaProtože všechny ostatní antikvární kluby na Okounovi jsou momentálně zavřené, tady si konečně můžete psát úplně co chcete i bez přihlášení, aniž by to někdo mazal. Moderátor tu žádný není (a nikdy nebude) a nikdo tu nemůže mazat ani sám po sobě. Tak si hrajte, děťátka!

čísla u Chobotů ...
Ubylo ze dne na den 9.000 knih? No to je už převážejí do toho druhého skladu, jiné vysvětlení v tom není!
 
uz jenom 49600 :(
Londo Martin Čakrt je smradlavá pyča  a udavačský stalinistický pohrobek
Ale prej se zase budou stěhovat, takže kdo ví.
 
Londo Martin Čakrt je smradlavá pyča  a udavačský stalinistický pohrobek
Tak to je jasný už nějakej pátek, ne?
Fazekas já jenom já 
LOL
Včera měl u Kadlece Knihobot 62000 položek, teď 55000. Přidali prý 2000 knih, takže prodali 9000 knih, nebo-li 15% obchodu. Jsem jedinej, kdo si myslím, že tady se hraje velká levá?
 
Antikvář Růžička v lokální televizi
Musím uznat, že se mi ten rozhovor s mosteckým antikvářem Lubošem Růžičkou skutečně líbil. Jeho sdělení, toť rajská hudba, kterou knihoboti vám vskutku neposkytnou. Ponte Reports Luboš Růžička.
 
https://reknihy.cz/
Doporučuje devět z deseti čtenářek. Reklamu jim dělají i v České televizi (nejsou blbí, stačí zmínka o pralese a mají reklamu zadarmo). Pro vás ideální. Sbohem.
Vidím, že Okoun se dnes poněkud zakuckává.
Prosím smazat.
Se přejmenují na 'bazar' nebo 'second hand' aj vybavené.
Se přejmenují na 'bazar' nebo 'second hand' aj vybavené.
Londo Martin Čakrt je smradlavá pyča  a udavačský stalinistický pohrobek
Přítel Ich před pár lety predikoval, že až nějací pracovití Asiati objeví existenci "antikvariátů", tak někde u Prahy otevřou stodolu a budou v ní knihy sekat po bůru jak Baťa cvičky.

Inu — uplynul krátký čas a Asiati otevřeli stodolu v Holešovicích. Přeju jim to, veřejnost jim PR možná žere, odborná veřejnost se jim, pokud vím, směje. Ale kolik třešní...
 
Nemyslím, že důvodem pro existenci antikvariátu je prodej pár let starých ženských románků nebo detektivek. Slovo antikvariát vzniklo z latinského výrazu sancti libri antiqui, staré knihy, dokonce myšleno několik století ba tisíc let staré knihy.
Lenka_plenka Gone with the Wind 
Samozřejmě to je věc vkusu. Jednou za měsíc objednám 5-6 knih u Knihobotů, pro mne i pro maminku. Vyzvedávám je v Holešovicích osobně. Vždy jsou v supr stavu, jako nové. Já jsem spokojena, netoužím po nějakých 100 let starých raritních tiscích. Takže mluvte vždy za sebe.
Tak hlavně že prodávají to, co si jiní koupí. Ostatní jsou kecy. (Ale že by teda za poslední půlrok proběhlo jak u knihobotů, tak u cortésovců cokoliv, co by mě jen koutkem oka zaujalo, to nemůžu říct.)
Asi tak: ve svém bezprostředním okolí neznám nikoho, kdo by knihy prodával nebo nabízel do antikvariátu. Řada lidí knihy z pozůstalosti normálně vyhází. (Nechci se bavit o kvalitě.) Ti, kterým je knih přece jen líto, je zdarma nosí do knihoven. Kdyby je oslovil někdo, že si to zdarma odveze, byli by rádi, že to nemusí někam vyvážet. Řada knih by se tak dostala zase do oběhu. To je mimopražská REALITA.
pordub Švejka neznám, neznám bratra 
Prý si na to najali PR agenturu. Ale máš pravdu. Je to navoněná nuzota. Stačí vidět ty knihy, co jeden den stojí tisícovku a na druhý den je sleva na 50 korun. A tak se ptám, prodávají vzácné knihy, nebo jenom ten odpad, co má ISBN.
Žebrota
Číst ty pravidelné literární skvosty od Knižních chobotů je prostě zážitek. Na jedné straně píší o svých rekordních obratech (konkrétně 18,4 mil. za r. 2020), že jdou strmě vzhůru, jsou největší a na trhu nejperspektivnější …, zároveň ale na druhé straně sprostě žadoní o bezplatné věnování knih, neboť „Vaše knihy se dostanou k někomu, kdo je ocení, a navíc tím podpoříte malý podnik, kterých pomalu ubývá“.
 
Mr.Iggy Já vám na to víteco  Seznam pražských antikvariátů
Ve Velké Británii je celonárodní sbírka na udržení knihkupectví. V Británii nerozlišují antikvariáty a knihkupectví, všechno je bookshop. Jenom Amazon vědoval do sbírky čtvrt milionu liber.
V Kolíně zavřeli Levné knihy. Je to předzvěst něčeho?
 
Lenka_plenka Gone with the Wind 
To jsem si take všimla. Mám pocit, že ty tabule tam umístil, aby se odlišil od ostatních antikvářů.