Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpadReklamaProtože všechny ostatní antikvární kluby na Okounovi jsou momentálně zavřené, tady si konečně můžete psát úplně co chcete i bez přihlášení, aniž by to někdo mazal. Moderátor tu žádný není (a nikdy nebude) a nikdo tu nemůže mazat ani sám po sobě. Tak si hrajte, děťátka!

Lomikel čtěte zádrhele 
Největším ničitelem knih, ze kterých vyřezával ilustrace,bohem byl jakýsi dr. Vilém Stránský. Jeho specialitou byly originální grafiky Toyen v rámečku bratru za pět tisíc kus. Vyřezával je z běžných knih typu Pearl Bucková: Dobrá země. Pak je podepsal, většinou pouhým T. a zarámoval. Nabízel je do antikvariátů i do galerií. Když ho všichni Pražáci prokoukli, tak to nabízel mimo Prahu. Aféra se provalila, když takovou offsetovou ilustraci koupil redaktor televize v galerii herce Hrušínského snad za 10 táců. Odnesl ji do Národní knihovny, kde mu potrvrdili, že je to ilustrace z běžné knihy za 50 Kč. Až tato televizní relace otevřela oči mnoha zabedněným antikvářům, ale i knihkupcům typu Vráti Ebra, že dr. Vilém Stránský je podvodník. Co se stalo Vilému Stránskému? Nic. Vytvořil si e-shop ArtBohemia.cz a podvádí další a další chudáky.
Výtvarné umění jde mimo mě a tak nedovedu posoudit, jestli to je odněkud vykuchané, nicméně takových vykuků, takových Kokíčků a jiných, které prodávají jednotlivé listy z knih, jsou plné internety.
Fazekas já jenom já 
originální ofsetový tisk - investice proti znehodnocení vašich úspor
rozkuchanej Čapek https://aukro.cz/capek-josef-1887-1945-jablko-loupej-se-mi-originalni-ofsetovy-tisk-6981853227
 
Táhnout se do Holešovic je i pro Pražáka šílený a ztráta času. Jednou jsem se byl u Nováka podívat, asi před deseti-patnácti lety ..., víckrát jsem nepotřeboval. A ačkoliv jsem u Bratří v triku býval dříve hostem pravidelně každý týden, dnes nevím, co bych u nich v Holešovicích hledal ... Pokud bych si snad ještě u nich něco přes internet objednal (už dlouho jsem tam ale neviděl nic, co by stálo za řeč), nechám si to raději poslat ... poštovný přežiju, bude to menší oběť.
 
(V Dělnický jsem byl naposled u Nováka někdy před pěti, šesti lety. Hovno tam měl, takže co tam. Navíc pro mimopražský je to zcela z ruky. Táhnout se do Holešovic a ještě naštvanej odcházet s prázdnou. Tam už bych se nerad ještě někdy ocitl.)
 
Fazekas já jenom já 
Dělnická
Už byl někdo ve výdejně bratrů v Dělnické? Je to velký špatný nebo jenom malý špatný? Nebo snad malý /velký dobrý?
 
Dobrá otázka. Zná někdo definici. Jedno vím jistě, není to knižní sekáč.
A co je teda antikvariát ???
NicolausCopernicus  
Knihobot ale není antikvariát, je to jen eshop s použitými knihami, s jedním výdejním místem. Navíc ti pánové a dámy by klidně mohli prodávat rohlíky, nebo cokoli jiného, protože o knihách nic nevědí.
Fazekas já jenom já 
Lenko, když už trolíš, snaž se udržet jednotný styl. Nejdřív jsi tu vystupovala jako naivní čtenářka ženských románů a teď najednou změna stylu.
Lenka_plenka Gone with the Wind 
Pánové, běžte si do těch smrdutých podzemních pajzů, kde se prach sedá na neprodejné knížky a antikvariáty typu knihobot nechte skutečným zájemcům o kvalitní knihy, které jsou určené ke čtení a ne k nějakému skladování, kterému vy říkáte sběratelství. Knihy se mají číst a bibliofil je ten, kdo čte a ne ten, co o tom jen žvaní.
Fazekas já jenom já 
Lenka je jenom troll. Chvíli chválí Kortéze, pak Gazdoše.
No tak už dost, ne? Jestli o tom nic nevíte, tak vaříte z vody. Jestli jste z týmu, tak přemíra reklamy se stává antireklamou.
Lenka_plenka Gone with the Wind 
jsem si téměř úplně jistá, že kluci z Knihobou o podporu nepožádali. Vždyť jim v koronakrizi narostly tržby jako žádnému jinému antikvariátu. Podporu by měly dostat kamenné antikvariáty, jako ten v Nerudovce nebo Dělnické.
A já nejsem úzce zaměřen. Já to chci vědět u každého. Tohle rozdávání veřejných peněz by mělo být trasovatelné ke každému IČO.
Lomikel čtěte zádrhele 
Chtěl bych vědět, zda si šikulové z Knihobotu požádali o nějakou tu podporku pro podnikatele v rámci Covid podpor.
Londo Martin Čakrt je smradlavá pyča  a udavačský stalinistický pohrobek
(ale jinak je to asi časová osa, takže ty tržby a tak se postupně sčítají)
Londo Martin Čakrt je smradlavá pyča  a udavačský stalinistický pohrobek
Třeba je to v ojrech.
Fazekas já jenom já 
Můžeš mi to Iggy vysvětlit? Ten graf a tvrzení o 18 melounech se dost nepotkávají?
Mr.Iggy Já vám na to víteco  Seznam pražských antikvariátů
Abych tě Lenko podpořil, tak zde kopíruju ekonomické výsledky Knihobotků za rok 2020